Noční můra na lyžáku: Děti měl na horské chatě zneužívat jejich učitel! (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3266
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1384 poděkování

Noční můra na lyžáku: Děti měl na horské chatě zneužívat jejich učitel! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Trest za sexuální násilí si nejspíš brzy vyslechne bývalý učitel, který měl zneužívat svěřené děti na lyžařském kurzu. Ohavný trestný čin se měl stát poslední noc. Učitel podle obžaloby dětem způsobil sexuálními praktikami dlouhodobé trauma.

Lyžařský kurz ve slovenském Hnilčíku, který se konal před dvěma lety, dopadl velmi smutně. Bývalý pedagog základní školy Miroslav z Prešova se měl poslední noc na 17 jemu svěřených chlapcích dopustit ohavného sexuálního násilí. Dětem svými praktikami na dlouhá léta způsobil těžké trauma. Před soud přišly svědčit maminky chlapců.

Obžalovaný Miroslav ale na soud nedorazil, poslal za sebe jen svého obhájce Sergeje Romzu. „Pokud mám informace, tak nepřišel ze zdravotních důvodů. Ale aby nemařil dnešní hlavní líčení, souhlasil s ním ve své nepřítomnosti,“ vysvětlil obhájce.

Ačkoli se tak maminky nemusely u soudu dívat do očí muži, který tolik ublížil jejich dětem, přesto se musely potýkat se svými těžkými vzpomínkami. „Teď při tom projednávání se znovu vynořuje všechno, jak jsme to prožívaly. Je to strašně skutečné, i po těch dvou letech,“ řekla TV JOJ jedna z maminek poškozených dětí.

„Já jsem nebyla ani u kamerových zkoušek. Ani jsem nechtěla slyšet výpověď svého syna. Protože bych asi potom už nedokázala spát,“ dodala maminka. Jí i ostatním (nejen) maminkám přijde strašné, že učitel ublížil dětem poté, co si získal jejich důvěru.

Učitel se ke svým skutkům přiznal už při prvním projednávání. „Dnes bylo líčení tématicky zaměřené na důkazy, které se týkaly uplatňovaného nároku na náhradu škody ve formě nemajetkové újmy ze strany poškozených,“ uvedl obhájce Romza.

Každý z poškozených by mohl vysoudit 5 tisíc euro (125 tisíc korun). „Největším trestem pro něj bude žít s vědomím, co těm dětem udělal,“ doufá maminka poškozeného chlapce. Výši trestu se učitel dozví na příštím soudním líčení.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 858
Dal: 276 poděkování
Dostal: 176 poděkování

Re: Noční můra na lyžáku: Děti měl na horské chatě zneužívat jejich učitel! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Silesia »

ach jo strašně obecně a strašně bulvárně popsáno. V podstatě z toho nevyplývá nic podstatného. Co se stalo, jak dlouho učil, jak staří ti kluci byli, ale hlavně že máme senzaci.