Geoffrey Rooney: Pedofilní predátor porušil podmínku a jde sedět (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3248
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1378 poděkování

Geoffrey Rooney: Pedofilní predátor porušil podmínku a jde sedět (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Byl váženým námořním důstojníkem, který měl dokonce na starosti jaderné zbraně. Jenže britský mariňák Geoffrey Rooney měl ještě skrytou stránku. Chladnokrevně zneužíval děti, včetně malého miminka. Dostal za to 14 let. Sotva ho ale pustili na podmínku, hned se zase ke své kriminální činnosti vrátil.

Sexuálního predátora a bývalého námořního důstojníka Geoffreyho Roonyho poslal soud v roce 2015 na 14 let do vězení za sérii šokujících zločinů, píše britský portál Metro.

Jenomže bez ohledu na závažnost zločinů, které zahrnovaly i znásilnění 6měsíčního dítěte, byl na počátku letošního roku propuštěn na podmínku. Ta ovšem skončila, když vyšlo najevo, že ve svém řádění na svobodě pokračoval. Tak to alespoň zaznělo u soudu v Bradfordu, jenž porušení podmínek propuštění projednával prostřednictvím videokonference se zvrhlíkem.

Nová obvinění čítají výrobu a sdílení stovek fotografií zachycujících zneužívání dětí. Rooney se navíc přiznal ke dvěma pokusům o spáchání sexuálního zločinu na dítěti. Ke všemu mělo dojít v rozmezí od července do listopadu letošního roku. Proto byl vyzván k nástupu k výkonu zbylého trestu a jeho propuštění bylo zrušeno.

Mariňák si tak odpyká i zbytek trestu za znásilnění 6měsíčního batolete a řadu dalších mravnostních deliktů, včetně znásilnění dívky mladší 13 let, sexuálního útoku na dívku mladší 13 let či pohlavního zneužití chlapce mladšího 16 let.

Z původní slávy elitního důstojníka britského námořnictva nezůstalo nic. Původně měl přitom tolik důvěry, že mu bylo svěřeno například zadávání pravidelných změn bezpečnostních kódů nutných pro odpálení britských jaderných zbraní.

Už v roce 2015 soudce Paul Darlow řekl, že Rooneyho jednání vykazovalo nahodilou bezcitnou zkaženost pedofilního predátora. Jak se zdá, léta ve vězení ho nijak nezměnila. Jednání o vynesení trestu za nové zločiny teprve proběhne.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Příspěvky: 1003
Dal: 1273 poděkování
Dostal: 526 poděkování

Re: Geoffrey Rooney: Pedofilní predátor porušil podmínku a jde sedět (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Tak ještě štěstí, že jeho jednání nevykazovalo "nahodilou bezcitnou zkaženost sadistického odpalovače jaderných raket"...