Rusko začalo blokovat Tor, slouží totiž k nelegálním aktivitám (Živě.cz)

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1428 poděkování

Rusko začalo blokovat Tor, slouží totiž k nelegálním aktivitám (Živě.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Anonymizační síť Tor se dostala do křížku s Ruskem. Roskomnadzor, federální úřad pro kontrolu médií, jí prý vyhrožuje zablokováním. Podle OONI Exploreru je už však web služby alespoň v části země nedostupný. Někteří poskytovatelé internetu začali Tor blokovat od 1. prosince.

Na možné omezování Toru upozorňovala už minulý týden nezisková organizace Roskomsvoboda. Ta později připomněla i slova ruského poslance Anton Gorelkina, který na Telegramu blokování obhajoval (sám o něm ale nerozhodoval).

„Nikdy jsem nebyl zastáncem blokování, ale v případě Toru prostě nevidím jinou možnost. Jeho vývojáři měli v úmyslu bojovat proti cenzuře, ale ve skutečnosti se Tor stal páteří darknetové infrastruktury. Jsem přesvědčen, že většina uživatelů Tor používá výhradně k nelegálním činnostem. Celkově vzato je pro mě (a myslím, že pro všechny rozumné lidi) Tor absolutní zlo, které je třeba co nejpřísněji a nekompromisně potírat,“ říká Gorelkin s tím, že Tor otevírá cestu k prodeji drog, přístupu k nelegálním informacím, číslům kreditek apod.

Samotný Tor uvádí, že Rusko je s 300 tisíci denními uživateli (15 % provozu) druhou největší zemí, kde se síť používá. Tamním uživatelům doporučuje navštěvovat některé z neblokovaných zrcadel (například tor.eff.org) a vyzývá k využívání nových mostů, které obcházejí snahy cenzorů. Tor coby síť ze své podstaty samozřejmě není možné efektivně zablokovat.

Roskomnadzor za poslední dva roky zakázal několik služeb VPN, letos dokonce i funkci Opery, která ji následně odstranila z prohlížeče. Loni zakázal šifrované e-mailové služby ProtonMail nebo Tutanota. I Apple v Rusku narazil se službou iCloud Private Relay (Soukromý přenos přes iCloud).
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: Rusko začalo blokovat Tor, slouží totiž k nelegálním aktivitám (Živě.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Tak to já bych se po vzoru Ruska přidal. Odpojil bych internet v Rusku od zbytku internetu celého světa, protože z Ruska je vedeno hodně spamu a útoků na internetu.
Jsem přesvědčen, že většina uživatelů Ruska používá internet výhradně k nelegálním činnostem. Celkově vzato je pro mě (a myslím, že pro všechny rozumné lidi) Rusko absolutní zlo, které je třeba co nejpřísněji a nekompromisně potírat
Cykle02 píše: středa 8. 12. 2021, 10:21:10Samotný Tor uvádí, že Rusko je s 300 tisíci denními uživateli (15 % provozu) druhou největší zemí, kde se síť používá.
Bodeť by ne, když za svobodný názor se tam draze platí.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 491 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Hmmm že ho zakázali zrovna v nedemokratické zemi... :) Ale ne... Vůbec to není proto, protože chceme zabránit lidem, aby viděli pravdu a vyhrabali se z té cenzury.
Troufám si říct že zrovna většina obyčejných lidí v Rusku, kteří používají Tor ho používají skutečně k tomu, k čemu mají a ne k nelegálním činostem, jak se nám tu snaží sdělit. Tor sám o sobě zlý není. Je jako nůž. Můžete s ním krájet chleba, ale taky pomocí nože někoho zabít. Je jen na lidech, jak s ním naloží. Stejné je to s Torem. V některých státech jednoduše zákony nejsou správné, a tak se tito lidé musí krýt i kvůli něčemu, co je u nás naprosto v pořádku.
Můj život je někdy vážně podivný...
Varan
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
Kontakt: Dobrý den. Je mi 16. Před měsícem jsem si všiml že se mi líbí deviti desíti jedenácti dvanácti leté holky. Nevím jestli jsem pedofil. Chci si o tom poradit.
Výkřik do tmy: Je mi 16. Asi jsem pedofil. Líbí se mi devíti desíti jedenácti dvanácti lete holky.

Nový příspěvek od Varan »

Zakázali i jiné VPN? Pokud ne tak si Rus může stáhnout Tor přes VPN a vláda nemá šanci tomu zabránit. Je to tak?
podivin
Správce poradny
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí

Varan píše: středa 19. 1. 2022, 16:07:31Pokud ne tak si Rus může stáhnout Tor přes VPN a vláda nemá šanci tomu zabránit. Je to tak?
Pokud tím slovem tor myslíš tor browser (tedy bundle TOR daemonu a upraveného Firefoxu s vynuceným privátním oknem a přednastaveným socks proxy přes ten tor), tak ano, přes VPN si to stáhnout můžeš. Ale bude ti to pak na nic, protože ten TOR daemon se nepřipojí do TOR sítě, protože to je to, co blokují. TOR má ale na to fintu a to tu, že kromě veřejných vstupních bodů (které právě Rusko blokuje) je možné zadat neveřejné tzv. tor-bridge. Tyhle tor-bridge mohou na vlastních virtuálech mimo totalitní země provozovat zájemci o tor, kteří žijí v zemích, kde je tor vládou blokovaný, nebo prostě jen přátelé lidí z totalitních zemí jim tor bridge dají k dispozici. Uživatel pak zadá adresu toho bridge a protože vláda o tomhle bridgi neví, tak to samozřejmě nemůže blokovat.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Varan
Na trestné lavici
ve věku od: 9
Kontakt: Dobrý den. Je mi 16. Před měsícem jsem si všiml že se mi líbí deviti desíti jedenácti dvanácti leté holky. Nevím jestli jsem pedofil. Chci si o tom poradit.
Výkřik do tmy: Je mi 16. Asi jsem pedofil. Líbí se mi devíti desíti jedenácti dvanácti lete holky.

Nový příspěvek od Varan »

podivin píše: středa 19. 1. 2022, 16:31:56
Varan píše: středa 19. 1. 2022, 16:07:31Pokud ne tak si Rus může stáhnout Tor přes VPN a vláda nemá šanci tomu zabránit. Je to tak?
Pokud tím slovem tor myslíš tor browser (tedy bundle TOR daemonu a upraveného Firefoxu s vynuceným privátním oknem a přednastaveným socks proxy přes ten tor), tak ano, přes VPN si to stáhnout můžeš. Ale bude ti to pak na nic, protože ten TOR daemon se nepřipojí do TOR sítě, protože to je to, co blokují. TOR má ale na to fintu a to tu, že kromě veřejných vstupních bodů (které právě Rusko blokuje) je možné zadat neveřejné tzv. tor-bridge. Tyhle tor-bridge mohou na vlastních virtuálech mimo totalitní země provozovat zájemci o tor, kteří žijí v zemích, kde je tor vládou blokovaný, nebo prostě jen přátelé lidí z totalitních zemí jim tor bridge dají k dispozici. Uživatel pak zadá adresu toho bridge a protože vláda o tomhle bridgi neví, tak to samozřejmě nemůže blokovat.
Myslel jsem to tak, že kdyby Rus měl na počítači zrovna zaplou třeba polskou vpn, tak by se měl v pohodě dostat do Toru nebo ne?
podivin
Správce poradny

Varan píše: středa 19. 1. 2022, 16:34:02Myslel jsem to tak, že kdyby Rus měl na počítači zrovna zaplou třeba polskou vpn, tak by se měl v pohodě dostat do Toru nebo ne?
Aha! Přes VPN do Toru :) Jo, to by jít mělo, když to bude plnohodnotná VPN.
Phaliya Dhaniyeole
Registrovaný uživatel
ve věku od: 5
ve věku do: 13
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Vadí mi alibismus a infantilní dospěláci. Mozek je potrava pro červy až v rakvi. Láska hory přenáší.
Dal: 2 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Nový příspěvek od Phaliya Dhaniyeole »

TOR s touhle možností počítá a má zabudované funkce pro obcházení podobných firewallů. Díky tomu funguje třeba i v Číně.