Experti varují před novou funkcí WhatsAppu. Může ublížit dětem, tvrdí (TN.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Experti varují před novou funkcí WhatsAppu. Může ublížit dětem, tvrdí (TN.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Aplikace WhatsApp přišla s novinkou, která má podle společnosti Meta pomoci chránit soukromí uživatelů. Umožní totiž posílat zprávy, které po 24 hodinách zmizí. Organizace na ochranu dětí to ale kritizují. Nová funkce podle nich znemožní boj proti zneužívání dětí.

"Ne všechny zprávy musí zůstat navždy," řekl po představení nové funkce aplikace WhatsApp šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg. Možnost posílat zprávy, které vydrží jen 24 hodin, ale vadí organizacím na ochranu dětí, uvedl deník The Guardian.

"Pachatelé často nalákají děti na otevřených platformách, jako je Instagram, poté se s nimi přesunou na WhatsApp, kde je menší šance, že je rozpoznají," uvedl šéf britské organizace na ochranu dětí Andy Burrows. "Špatně promyšlená funkce jim umožní zprávy mazat, takže bude pro policii ještě těžší je dopadnout," dodal.

Meta navíc hodlá do aplikace dodat koncové šifrování. Policisté by tedy neměli možnost se k odeslaným zprávám dostat. "Byl by to toxický koktejl nebezpečí," myslí si Burrows.

Společnost se ale hájí. Údajně dokážou rozpoznat útoky na děti pomocí nezašifrovaných dat. "Naše poslední revize zjistila, že bychom byli schopní nahlásit úřadům důležité informace, i kdybychom už používali koncové šifrování," prohlásila šéfka bezpečnosti firmy Meta Antigone Davisová.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: Experti varují před novou funkcí WhatsAppu. Může ublížit dětem, tvrdí (TN.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Hmmm, moc nevidím rozdíl mezi tím, když teď zprávu pošle a po přečtení ji smaže z obou chatů a až bude moct nastavit automatické mazání. Že teď člověk může zprávu smazat ručně, to jim nevadí?

Osobně si myslím, že by to mohlo děti naučit chápat, jak funguje internet. Že když něco na internetu je, tak to tam druhý den být nemusí, stejně jako v tom whatsappu. A pak by nebyly vystresované, že jim IG, YT nebo TT smazal účet se všemi videi a fotkami a děti neměly zálohu na vlastním zařízení.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Experti varují před novou funkcí WhatsAppu. Může ublížit dětem, tvrdí (TN.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Osobně jsem před pár lety na síti Instagram, měl možnost otestovat, že materiály zaslané v rámci soukromé komunikace, byly na serverech Facebooku dostupné přes URL ještě po řadě měsíců i když pocházely ze smazaného účtu.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Cykle02 píše: středa 8. 12. 2021, 11:05:47Osobně jsem před pár lety na síti Instagram, měl možnost otestovat, že materiály zaslané v rámci soukromé komunikace, byly na serverech Facebooku dostupné přes URL ještě po řadě měsíců i když pocházely ze smazaného účtu.
Tak to je paradox! *mega_shock*
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Dal: 82 poděkování
Dostal: 189 poděkování

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Messenger má tu samou nebo velmi podobnou funkci, kdy jsou po konci diskuze všechny zprávy automaticky smazané. Divné, že tam to nikomu nevadí. :D