Učitele z gymnázia vyšetřuje policie kvůli údajnému obtěžování. Na škole skončil (Kutnohorský deník)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Učitele z gymnázia vyšetřuje policie kvůli údajnému obtěžování. Na škole skončil (Kutnohorský deník)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Případ údajného zneužívání dětí řeší aktuálně kutnohorští kriminalisté. Kauza se měla odehrát na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Ačkoliv policie nechtěla být s ohledem na to, že jde o nezletilé, konkrétnější, vyšetřování takového případu na Kutnohorsku připustila.

„Kriminalisté se zabývají případem s podezřením ze spáchání trestného činu ohrožení výchovy dítěte a navazování nedovoleného kontaktu s dítětem,“ uvedl stručně mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Deník ale hovořil jak s rodiči dětí, tak s některými pedagogy, kteří potvrdili, že se vyšetřování údajného zneužívání týká skutečně Ortenova gymnázia.

Ředitel školy Vladislav Slavíček otevřeně řekl, že se policie zajímá o nyní už bývalého pedagoga kutnohorského gymnázia. „Probíhá vyšetřování. Do doby, než rozhodne soud, pokud se tam případ dostane, ctím presumpci neviny. Více celou věc komentovat nesmím, což mi ostatně uložila i policie,“ uvedl ke kauze Vladislav Slavíček s tím, že s dotyčným učitelem ihned po provalení celé záležitosti podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru a ten už od začátku listopadu na gymnáziu nepůsobí.

Případ se ale od té doby šíří kutnohorskými kuloáry. Jedna z maminek dokonce popsala, že její dcerou hluboce otřásl pouhý popis celé záležitosti, který jí svěřila kamarádka docházející na gymnázium.

Za posledních deset let se policie na Kutnohorsku zabývala šestadvaceti případy pohlavního zneužívání, z toho ve čtyřech případech šlo o osoby, které měly na děti dohlížet. Ještě v živé paměti mají obyvatelé Kutnohorska případ, který otřásl Čáslaví na začátku roku 2018. Tehdy měl učitel Základní školy Čáslav náměstí mladistvé žákyni posílat své nahé fotografie.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?