Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

Emailové aliasy

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Prim
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 9
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 165 poděkování
Dostal: 237 poděkování

Emailové aliasy

Nový příspěvek od Prim »

Emailové aliasy

Dlouho jsem přemýšlel o možnosti sdílet svůj email veřejně tak, abych na něj nedostával spam. I když se mi většina nevyžádaných nabídek třídí do složky spam, tak i přesto mě taková pošta obtěžuje, neboť zabírá místo ve schránce. Nehledě na marketingové nabídky, které chodí po objednávkách z různých eshopů. Stává se mi nesčetněkrát, že při objednávce nedám souhlas se zasíláním novinek, ale eshopy mě i tak svými emaily obtěžují. Ano, dá se to vyřešit jednorázovým, dočasným emailem, ale to není moc praktické. Z některých obchodů objednávám zboží pravidelně, takže je pro mě jednodušší registrace s následným automatickým vyplňováním údajů. Navíc na email chodí pravidelně informace od dopravců, kde sdělují aktuální polohu zásilky.

Nakonec jsem našel zajímavé řešení v podobě aliasů. Mám založený bezplatný účet na stránce SimpleLogin. Můžu si založit několik aliasů pro každý eshop nebo službu zvlášť. Princip je takový, že zveřejním alias. Pokud mi někdo na něj pošle email, tak mi ho ta služba automaticky přepošle na mou běžnou emailovou schránku. Pakliže by někdo rozesílal spam anebo mě jinak obtěžoval, tak si danou emailovou adresu odesílatele můžu jedním kliknutím zablokovat.

Tímto příspěvkem jsem chtěl dát vědět, že taková možnost existuje. Nemusíte mít tak několik emailů pro různé stránky, ale stačí vám jeden. Aliasy neslouží jen pro příjem pošty, ale dají se použít i pro odesílání. Z emailového aliasu se nedá zjistit váš primární email. Každý alias navíc můžete dočasně deaktivovat pro příjem zpráv.

Můj nový emailový alias, který budu používat na pedofilních webech je tento: [email protected]

Obrázek
zdroj: simplelogin.io

Návod, jak poslat email z emailového aliasu
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 794 poděkování
Dostal: 415 poděkování

Re: Emailové aliasy

Nový příspěvek od podivin »

Super služba, Prima. To jsem neznal, že někdo něco takového dělá *good*

Já osobně mám vlastní doménu (koupil jsem si ji, protože mě nebavilo řešit starosti s nějakými free doménami). Mám také vlastní malý server, kde mám email s tou mojí doménou a samozřejmě, cokoliv přijde na jakékoliv jméno, tak se mi sype do jednoho mailboxu. Nazývá se to doménový koš. A přesně to samé dělám také - registrují na každou službu jiné jméno. Až někdo začne moc otravovat, tak ho prostě zablokuju. Ale samozřejmě tohle řešení jen pro IT lidi, kteří mají vlastní server. Ta služba simplelogin je o dost lepší!

Další možností jsou emaily s rozšířením, např. [email protected]éna.cz, kde email je originální jméno schránku a text "+test" je rozšíření. Mailserver (pokud to podporuje), tak to doručí jednoduše do schránky "email". Mailová pravidla ale dokáží vidět i to rozšíření, takže když někde zaregistruju [email protected]éna.cz a pak mi tam začnou chodit spamy, tak to můžu jednoduše blokovat (nebo mazat). Bohužel, ne všechny servery to podporují. A bohužel, ne všechny obchody jsou napsané správně a symbol "+" v email adrese nepovolují. Takže opět bod pro simplelogin!

Díky.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1148 poděkování
Dostal: 464 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: sobota 20. 11. 2021, 20:07:24 Další možností jsou emaily s rozšířením, např. [email protected]éna.cz, kde email je originální jméno schránku a text "+test" je rozšíření..
Gmail i ProtonMail to podporují. Výhoda je, že není potřeba před každou registrací někde konfigurovat alias. Prostě použijete svůj e-mail plus název shopu/služby. Když se bude spammer snažit, samozřejmě to obejde, ale pro běžné relativně slušné shopy to stačí.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 794 poděkování
Dostal: 415 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: pondělí 22. 11. 2021, 0:23:34Gmail i ProtonMail to podporují.
Gmail a Proton také ignorují tečky, takže [email protected] je to samé jako jmenoprijmeni nebo j.m.e.n.o.p.r.i.j.m.e.n.i, což se dá také občas využít.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu