Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

Děkuji, vzkázal papež médiím za odhalování pedofilů v církvi (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2727
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Děkuji, vzkázal papež médiím za odhalování pedofilů v církvi (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Papež František v sobotu poděkoval novinářům za pomoc při odhalování případů sexuálního zneužívání v řadách římskokatolické církve, sdělila televize Sky News.

„Děkuji vám, že jste nám řekli, co je v církvi špatné, že jste nám pomohli nezametat to pod koberec a že jste dali hlas obětem zneužívání,“ řekl papež.

Pronesl to při ocenění dvou vatikánských zpravodajů – Philipa Pullelly z agentury Reuters a Valentiny Alazrakiové z mexické televize Noticieros Televisa.

Kritici Františkovi vyčítají, že po nástupu do úřadu papeže v roce 2013 reagoval na sexuální skandály v církvi příliš pomalu.

V roce 2018 však veřejně uznal své minulé chyby a slíbil, že se církev už nikdy nebude snažit zakrývat případy zneužívání. V roce 2019 vyzval k „boji ze všech sil“ proti zločinům, které by měly být „vymazány z povrchu zemského“.

Už v roce 2002 americký deník The Boston Globe zveřejnil sérii článků odhalujících pedofilii a snahy církve tyto případy ututlat.E-mail do novinek a Plesníkovi:

Pane Plesník, nedezinterpretuje slova samotného papeže. Ten se vyjádřil, že „(I) thank you for what you tell us about what is wrong in the Church, for helping us not to sweep it under the carpet, and for the voice you have given to the abuse victims,“, tedy o pedofilech nebyla řeč. Pokud jste tedy vaši dlouholetou kariéru nepochytil, pedofile není synonymum pro sexuální zneužívání děti a tomu, kdo zneužije dítě, nelze automaticky přisuzovat pedofilii. Laskavě si tedy ten článek opravte a pro příště si prostudujte Příručku pro novináře – jak psát o pedofilii a správně využívat odbornou terminologii.

uživatel Cykle02, člen ČEPEK
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?