Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

Unesená dívka prosila o pomoc gestem z TikToku. Zachránila si tím život (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2727
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Unesená dívka prosila o pomoc gestem z TikToku. Zachránila si tím život (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Pohřešovaná teenagerka si v USA přivolala pomoc gestem známým ze sociální sítě TikTok. Díky gestu si projíždějící motorkář na dálnici všiml toho, že ve vedlejším autě je dívka v nebezpečí a zavolal policii. Policisté jednali ihned, vůz zastavili a dívku zachránili. O události informovala CNN.

Šestnáctiletá dívka z města Asheville byla pohřešovaná od úterý, kdy její zmizení nahlásili rodiče, informoval úřad šerifa okresu Laurel v Kentucky.

O dva dny později na policii zavolal motorkář a nahlásil dívku v nebezpečí ve vozidle na dálnici.

„Ohlašovatel byl za vozidlem a všiml si cestující, která gestikulovala heslo označující domácí násilí a žádost o pomoc,“ napsala v pátek kancelář šerifa. Gesto, které značí domácí násilí, je známé na sociální síti TikTok.

K jeho vyjádření je zapotřebí pouze jedna ruka a gesto může použít kdokoliv v nouzi nebo nebezpečí. Osoba, která používá tento signál, zvedne ruku tak, že dlaň směřuje ven, pokrčí palec do dlaně a poté zavře prsty tak, aby zachytily palec.

Policie uvedla, že dívka se gesto naučila právě na TikToku. Poté co si motorkář „volání“ o pomoc všiml, následoval auto dalších 11 kilometrů a policii podával informace. Policistům se díky tomu podařilo vozidlo zastavit a dívku zachránit.


Obrázek
Gesto označující domácí násilí a žádost o pomoc někoho v nouzi nebo nebezpečí

Únosce vzal dívku původně do Ohia, kde má příbuzné. Potom, co se dozvěděli, že je nezletilá a hledaná, ji vzal od příbuzných pryč. „Nevíme, jak dlouho jela po dálnici z Ohia a ukazovala gesto na jiné motorkáře v naději, že někdo pozná, že je v nebezpečí. Naštěstí to nakonec někdo poznal,“ řekl zástupce šerifa Gilbert Acciardo.

Policie muže zadržela ve čtvrtek a obvinila ho z nezákonného věznění a držení nezletilé osoby za účelem sexuálního obtěžování.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 277
Dal: 234 poděkování
Dostal: 284 poděkování

Re: Unesená dívka prosila o pomoc gestem z TikToku. Zachránila si tím život (iDnes.cz)

Nový příspěvek od pbd »

Cykle02 píše: úterý 9. 11. 2021, 10:24:27 „Nevíme, jak dlouho jela po dálnici z Ohia a ukazovala gesto na jiné motorkáře v naději, že někdo pozná, že je v nebezpečí.
Kdyby se někdo podivoval tomu, proč unesená dívka gestikulovala jen na motorkáře, je to chyba překladu. Anglické "motorist" znamená řidič jakéhokoliv motorového vozidla, ne "motorkář".