Mladík se vydával za dívku a loudil intimní fotky kamarádů, dostal pět let (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4910
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Mladík se vydával za dívku a loudil intimní fotky kamarádů, dostal pět let (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Přes dvacet obětí vydíral a několik z nich znásilnil. Krajský soud v Brně potvrdil rozsudek pět let za mřížemi pro dvaadvacetiletého Lukáše Svobodu z Hodonínska. Mladíka čeká i ochranné sexuologické léčení.

Pod falešným ženským profilem na sociálních sítích vymáhal dvaadvacetiletý Lukáš Svoboda intimní fotografie od svých kamarádů a spolužáků.

Mladíkovi obžalovanému ze znásilnění, vydírání, vyvíjení sexuálního nátlaku a výroby dětské pornografie nyní potvrdil Krajský soud v Brně rozsudek Okresního soudu v Hodoníně ze srpna letošního roku. Snížení pětiletého trestu se obžalovaný nedočkal.

„Rozsudek je už tak mírný, možná až nepřiměřeně. Krajský soud neměl možnost pochybení okresního soudu, který rozsudek vynesl, napravit, protože k odvolání došlo pouze ze strany obžalovaného,“ vysvětlila soudkyně Hana Kleinová.

Opravdový Svoboda chlapce přesvědčoval osobně

„Oslovil mě přes profil dívky na aplikaci Instagram, psali jsme si jako kamarádi, pak po mně chtěla nahé fotky, které jsem poslal. Skončilo to pro mě tím, že se se mnou odmítala vidět, dokud nebudu mít sexuální styk s mužem. Byl jsem podle ní nezkušený a to neměla na klucích ráda,“ líčil u soudu jeden z poškozených, který se se Svobodou přátelil.

„Bavili jsme se spolu, chodili ven, o komunikaci s dívkou jsem mu říkal, přesvědčoval mě, ať jí svoje fotky pošlu. Netušil jsem, že se jedná o stejného člověka. Kdyby po mně chtěl intimní fotky on, nikdy bych je neposlal,“ pokračoval sedmnáctiletý svědek.

Svoboda spolu s obětí často chodívali pít alkohol a hrávali hru flaška. „Jednou mě opil a donutil se úplně vysvléct, potom mi vzal všechno oblečení a nechtěl mi ho vrátit,“ zakončil výpověď svědek.

Popsal, že ke Svobodovi dříve vzhlížel a bral ho jako poloboha. „On sám se tak nazýval. Říkal, že zvládne zařídit všechno a už zničil život mnoha lidem,“ dodal.

K případu se vyjádřil i sám obžalovaný. „Doplnil bych jen, že žádný nedobrovolný intimní kontakt nikdy nenastal a současně ani nedošlo ke znásilnění,“ tvrdil.

Podobnou trestnou činnost páchal už od roku 2014. Částí případu se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci, některým z obětí nebylo ani patnáct let.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?