Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Vše, co se týká preventivního projektu Parafilik, jež koordinuje Národní ústav duševního zdraví.
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 391
Dal: 337 poděkování
Dostal: 423 poděkování

Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od pbd »

Pro vyhodnocení úspěšnosti projektu Parafilik vyzývá Národní ústav duševního zdraví k účasti na výzkumu sexuálních preferencí. Žádaní jsou tedy respondenti, kteří se projektu Parafilik neúčastní.

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi pbd za příspěvky (celkem 3):
Fx100d, podivin, Bouře
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od podivin »

Moc to nechápu. Co budou hodnotit? Mezi neúčastníky budou hodnotit úspěšnost? To má být úspěšnost reklamní kampaně? Ptám se, kdybych do toho šel, abych jen neodpovídal "nevím, nevím". To bych se fakt cítil blbě.

Nemáš víc informací, co bude asi tak obsahem?

Kolik je celkem těch setkání?
Tito uživatelé poděkovali autorovi podivin za příspěvek:
Cute Boys
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1059
Dal: 383 poděkování
Dostal: 709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od Fx100d »

podivin píše: pondělí 1. 11. 2021, 15:04:28 Moc to nechápu. Co budou hodnotit? Mezi neúčastníky budou hodnotit úspěšnost? To má být úspěšnost reklamní kampaně? Ptám se, kdybych do toho šel, abych jen neodpovídal "nevím, nevím". To bych se fakt cítil blbě.

Nemáš víc informací, co bude asi tak obsahem?

Kolik je celkem těch setkání?
Budou hodnotit úspěšnost projektu porovnáním lidí, kteří projektem prošli a lidí, kteří projektem neprošli. Asi jako když zkoumáš nějaký lék, také půlce lidí dáš placebo a druhé polovině podáš skutečný lék a pak obě skupiny porovnáš. Víc o tom bohužel nevím.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od podivin »

Fx100d píše: úterý 2. 11. 2021, 8:33:08 Budou hodnotit úspěšnost projektu porovnáním lidí, kteří projektem prošli a lidí, kteří projektem neprošli. Asi jako když zkoumáš nějaký lék, také půlce lidí dáš placebo a druhé polovině podáš skutečný lék a pak obě skupiny porovnáš. Víc o tom bohužel nevím.
Jako jestli se cítím líp, ikdyž jsem tam nebyl? Aha, tak to jo, to bych se zúčastnit asi mohl.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: úterý 2. 11. 2021, 12:15:46 Jako jestli se cítím líp, ikdyž jsem tam nebyl?
Špatná odpověď. Musíš říkat, že se cítíš hrozně, pravidelně koukáš na DP a máš chuť na někoho skočit. Chceš je podpořit, nebo ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dreamer za příspěvek:
Zappart
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: úterý 2. 11. 2021, 22:35:38
podivin píše: úterý 2. 11. 2021, 12:15:46 Jako jestli se cítím líp, ikdyž jsem tam nebyl?
Špatná odpověď. Musíš říkat, že se cítíš hrozně, pravidelně koukáš na DP a máš chuť na někoho skočit. Chceš je podpořit, nebo ne?
No právě proto se ptám, jestli budu dobrej vzorek. To je právě to, co mi nejde do hlavy. Rozhodně jsem rád, že existují, protože opravdu nevím, jestli je třeba za pár let skutečně nebudu potřebovat, ale zatím se držím. Sice občas smutný jsem, ale zrovna teď jsem dost v pohodě. A nechtěl bych právě, aby to zrušili jen proto, že pár lidí problémy sice má, ale velké množství (???) jsou v pohodě i bez parafilika.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Miloš

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od Miloš »

Tak nevím jestli je chyba na mé straně, ale na uvedený email nikdo neodpovídá už více jak tři dny. Je mi to divné. Mám tam napsat znovu?
Uživatelský avatar
pan Bob

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od pan Bob »

Chtějí dokázat, že ti kdo nevyužili služeb Parafilik, jsou na tom hůře než ti, kdož tyto služby využili? Upřímně, pokud někdo nevyužil jejich služeb a nyní se přihlásí, učiní tak pouze za účelem finanční odměny. A pokud je pro něj 500Kč dostatečná motivace, je nasnadě se zamyslet, zda je vůbec možné aby na tom mohl být lépe, než ten kdo daných služeb využil. Daný problém přitom může být větší a hlubší, než komplikace způsobené parafilií, což v danou chvíli z tohoto relativně krátkého reportu vůbec nemusí být patrné. A naopak, osoby jež nevyužili služeb Parafilik jsou silné, vyrovnané a nepotřebují odbornou pomoc. Ovšem tito lidé musí lhát, že je jejich život velmi špatný, jinak totiž tento bezdebat záslužný projekt rozhodně nepodpoří. A bylo to zmíněno i tu v diskuzi Dreamerem a podivinem. Jaký asi bude výstup z těchto informací?

Otázka pod čarou. Je možné se někde podívat na hospodaření projektu Parafilik? Jelikož toto na mě působí jako mrhání prostředky v jinak zajímavém plánu pomoci.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od podivin »

pan Bob píše: středa 3. 11. 2021, 20:37:54Chtějí dokázat, ...
No já z toho mám zvláštní pocity.

Jednak mám pocit, že parafilik funguje jen kvůli ČEPEKu, :D ale to je samozřejmě jen můj pocit.

Pak bych právě nechtěl, aby diskuze se mnou (a možná dalšími) ukazovala na to, že se tam přihlásilo jen malé procento parafiliků, že jen málu z nás přináší naše starost problémy. Jak jsem psal, nevím, jestli jednou nebudu mít opravdu velké deprese a tu pomoc nebudu potřebovat. Navíc, ono je možná lepší být k dispozici těm několika málo, kterým to pomůže, ať už s jejich psychikou nebo tím, že je parafilik dokáže podpořit, aby nespáchali žádný trestný čin a neublížili dětem.

A právě, o těch 500kč mi opravdu nejde. Kdyby mi šlo o peníze, tak nedělám jiné blbosti (např. kupování sladkostí dětem z našeho baráku a další věci) a raději si je šetřím.

Byl bych prostě rád, kdyby věděli, že si cením toho, že ten projekt existuje, ikdyž ho zrovna nepotřebuju a ať už by v tom mém pohovoru vyšlo cokoliv. Jen bych nechtěl, aby z mého setkání vyšlo, že je projekt zbytečný.

Mrhání penězi - bohužel se asi moc lidí nepřihlásí, ať už ze strachu nebo z časových důvodů, tak je chtějí alespoň nějak motivovat. Přiznejme si ale, ale 500kč není tolik oproti tomu, co vyhazují jiné úřady oknem.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od Dreamer »

Kdybych služeb Parafilika nevyužil, tak bych se přihlásil, a rozhodně ne kvůli pětistovce. Každý výzkum zabývající se pocity pedofilů je super a je potřeba ho podpořit.

Když jsem byl v Parafilikovi, zahrnuli mě takovým množstvím dotazníků, až to nebylo hezké. Vysvětlili mi to tak, že mají problémy s financováním. Projekt zaměřený na pomoc pedofilům hrazený z veřejných peněz prostě není moc populární. Lidé zatím nechápou, že spokojený a vyrovnaný pedofil je pro společnost “lepší”, než zoufalý a sociálně vyloučený pedofil. Ten pohled je potřeba podpořit daty. Pak bude snažší získat na tuhle “formu prevence” peníze.

Takže chápu, že pomoc/terapie musí být doplněna nezávislým výzkumem, i když to pro klienty Parafilika není příjemné. Jsem ale skeptický k tomu porovnávat data klientů s daty získanými odjinud, např. od zdejších uživatelů. Pedofil s velkými problémy se do výzkumu nepřihlásí - pokud by se nebál o své soukromí, pravděpodobně by se už se stal klientem Parafilika. K porovnání tak získají data převážně od vyrovnaných jedinců, kteří Parafilik chtějí podpořit, ale nepotřebují ho. To ale nejsou příliš reprezentativní data a srovnání nemusí pro Parafilik dopadnout moc dobře.

Navíc zdejší uživatelé nejspíš budou patřit mezi nejvíce uvědomělé, a vůbec nemusí reprezentovat “typického pedofila”.

Ale třeba je to všechno úplně jinak :)
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 10:34:52Vysvětlili mi to tak, že mají problémy s financováním. Projekt zaměřený na pomoc pedofilům hrazený z veřejných peněz prostě není moc populární.
Asi jako hasiči - dokud je člověk nepotřebuje, tak jen spotřebovávají peníze. Ale když hoří, tak jsou ti nejdůležitější na světě a musí jednat rychle a perfektně.
Dreamer píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 10:34:52Jsem ale skeptický k tomu porovnávat data klientů s daty získanými odjinud, např. od zdejších uživatelů. ...K porovnání tak získají data převážně od vyrovnaných jedinců, kteří Parafilik chtějí podpořit, ale nepotřebují ho. To ale nejsou příliš reprezentativní data a srovnání nemusí pro Parafilik dopadnout moc dobře.
No právě přesně z toho mám obavy.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
pan Bob

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od pan Bob »

Dreamer píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 10:34:52Navíc zdejší uživatelé nejspíš budou patřit mezi nejvíce uvědomělé, a vůbec nemusí reprezentovat “typického pedofila”.
Ano, čepek nezdružuje jak píšeš "typické pedofily" nýbrž pouze stejně smýšlející osoby, které si k sobě našli cestu prostřednictvím tohoto webu. "Typický pedofil" by tu byl neustále trestán, banován a napomínán za porušování pravidel, nikoli zákonů. O to více se naskýtá otázka, zda je čepek právě tak prospěšný za jakého se považuje a zda je spolupráce s Parafilikem vůbec k něčemu.
podivin píše: středa 3. 11. 2021, 21:06:40 Mrhání penězi - bohužel se asi moc lidí nepřihlásí, ať už ze strachu nebo z časových důvodů, tak je chtějí alespoň nějak motivovat. Přiznejme si ale, ale 500kč není tolik oproti tomu, co vyhazují jiné úřady oknem.
Kolik dalších tisícovek se asi ukrývá za jednou pětistovkou pro klienta? Proto bych rád nahlédl do hospodaření projektu a přesvědčil se, že to nejsou jen utopené statisíce ročně, které mohli být v daném směru použity efektivněji a cíleněji.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od podivin »

pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 14:01:34 Ano, čepek nezdružuje jak píšeš "typické pedofily" nýbrž pouze stejně smýšlející osoby ... "Typický pedofil" by tu byl neustále trestán, banován a napomínán za porušování pravidel, nikoli zákonů.
Jééé, tak já fakt nejsem pedo! :) To jsem teda rád :) No a to vzrušení, to bude asi jen náhoda. Díky za to info, budu se na tvůj profesionální posudek odkazovat :D To by mě zajímalo, jestli je pan Bob někdo známý :)
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 14:01:34 Kolik dalších tisícovek se asi ukrývá za jednou pětistovkou pro klienta? Proto bych rád nahlédl do hospodaření projektu a přesvědčil se, že to nejsou jen utopené statisíce ročně, které mohli být v daném směru použity efektivněji a cíleněji.
A to tě zajímá jen tenhle projekt nebo projíždíš účetnictví i všem ostatním státním organizacím a projektům, aby sis ověřil, jestli to nejsou utopené peníze? Co třeba policajti? Převážně jen sedí stanici a nebo se producírujou po městě nebo dokonce si vozí zadky. Taky by se ty prachy asi daly využít jinde. A když bude potřeba v případě nějakého zločinu, tak se mohou přeci policajti zavolat a zaplatit jen na řešení toho konkrétního problému, že? No, doufám, že podle toho tvého názoru jsi také volil nějakou stranu, která chce lidem peníze nechat a omezit státní správu :)

(text kurzívou je samozřejmě jen ironie)
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 391
Dal: 337 poděkování
Dostal: 423 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od pbd »

pan Bob píše: středa 3. 11. 2021, 20:37:54 Chtějí dokázat, že ti kdo nevyužili služeb Parafilik, jsou na tom hůře než ti, kdož tyto služby využili?
Součástí každé seriózní práce je hodnocení jejích výsledků.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 14:01:34 Ano, čepek nezdružuje jak píšeš "typické pedofily" nýbrž pouze stejně smýšlející osoby, které si k sobě našli cestu prostřednictvím tohoto webu. "Typický pedofil" by tu byl neustále trestán, banován a napomínán za porušování pravidel, nikoli zákonů. O to více se naskýtá otázka, zda je čepek právě tak prospěšný za jakého se považuje a zda je spolupráce s Parafilikem vůbec k něčemu.
Prosím, můžeš to zkusit udělat lépe.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 14:01:34 Kolik dalších tisícovek se asi ukrývá za jednou pětistovkou pro klienta? Proto bych rád nahlédl do hospodaření projektu a přesvědčil se, že to nejsou jen utopené statisíce ročně které mohli být v daném směru použity efektivněji a cíleněji.
Třeba jak?
Uživatelský avatar
pan Bob

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od pan Bob »

Milí podivine, pojem "typický pedofil" použil Dreamer. Nejspíš se jedná o osobu, která by služeb projektu Parafilik využila či měla anebo mohla využít. Myšlenka, že by pro někoho takového bylo složité vměstnat se mezi mantinely pravidel je nabíledni. A ano, samozřejmě mě zajímají informace o všech organizacích mrhajících prostředky ke krokům, které již od počátku nemohou mít žádný přínos. Na tom jsem tu zaznamenal jakousi shodu. Nahrál si mi s přirovnáním, tak ho rozvinu. Je to jako by policisté zformulovali dotazník, zda jsou občané kteří se nesetkali s trestným činem spokojeni s prací policie při vyšetřování, zda nemohou být spokojenější a zda by jim policie nemohla zkvalitnit život vyšetřováním trestného činu, ačkoli se jich nic takového netýká. Jak píše pbd "Součástí každé seriózní práce je hodnocení jejích výsledků.". Bude snad výstup hodnocení, že osoby nevyžadující momentálně pomoc projektu Parafilik žijí spokojený život, nějak celé věci ku prospěchu? Proč se raději neptat okolí osob s parafiliemi, jak by podle nich mohl projekt těmto lidem dále pomáhat? Místo toho získávají data od lidí, kteří služeb odmítají využít nebo tuto pomoc nepotřebují. První kategorie se nejspíš neozve, druhá ničemu nepomůže. Prosím, dívej se na to jako na věcnou kritiku, nikoli jako na urážlivou pomluvu, za kterou to považuješ.
pbd píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 15:59:40Prosím, můžeš to zkusit udělat lépe.
Stejně jako jsem psal podivinovi, nejde o urážlivou kritiku. Ale skutečně věříš tomu, že nějaký dlouhodobý, pravidelný čtenář čepeku nevyužije služeb projektu Parafilik ačkoli by je potřeboval, ale přihlásí se do průzkumu, jehož cílem má být zjevně poukázání na pozitivní vliv projektu? A pokud je predikce celkem očekávatelná, nejsou veškeré náklady na podobný průzkum jen splachování peněz do toalety?

Souhlas se mnou si nevynucuji, střízlivý pohled, věcná kritika a případné pochybnosti o postupu však mohou pomoci právě Parafiliku k pokroku správným směrem. Možná má pak taková diskuze zde větší vypovídající hodnotu než průzkum, o který zde jde. A připomenu, že tato diskuze je zdarma.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5290
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2124 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od Cykle02 »

pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 14:01:34Ano, čepek nezdružuje jak píšeš "typické pedofily" nýbrž pouze stejně smýšlející osoby, které si k sobě našli cestu prostřednictvím tohoto webu. "Typický pedofil" by tu byl neustále trestán, banován a napomínán za porušování pravidel, nikoli zákonů. O to více se naskýtá otázka, zda je čepek právě tak prospěšný za jakého se považuje a zda je spolupráce s Parafilikem vůbec k něčemu.
Já už jsem to začal označovat za problém "šedé zóny", kdy ČEPEK kvůli tomu, aby vůbec mohl zachovat svojí otevřenou činnost, musí omezovat pokrytí u pro něj rizikovějších pedofilů, číms ovšem omezuje dosah své osvěty.

To navazuje na vyjádření, že:
podivin píše: středa 3. 11. 2021, 21:06:40Jednak mám pocit, že parafilik funguje jen kvůli ČEPEKu, :D ale to je samozřejmě jen můj pocit.
Naštěstí tomu tak není a Parafilik se svými aktivitami snaží i zasáhnout onu "šedou zónu", ovšem její rozptýlení mimo nějakou komunitu to stěžuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Cykle02 za příspěvky (celkem 2):
Dreamer, Zappart
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od Dreamer »

pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40 A ano, samozřejmě mě zajímají informace o všech organizacích mrhajících prostředky ke krokům, které již od počátku nemohou mít žádný přínos.
Já bych se pod celý tvůj text vlastně podepsal. Jen bych se nebál nějakého přehnaného mrhání peněz. Osobně si myslím, že se k výzkumu přihlásí velmi nízké jednotky lidí, pokud vůbec.

Je smutné, že se vůbec musí snažit svou činnost takovými daty podložit. Každý člověk je jiný. Aby ta data měla nějakou vypovídající hodnotu, museli by průměrovat z opravdu velkého počtu lidí, který nemají šanci sehnat.

Že je pomoc lidem s parafiliemi potřeba a může vést k prevenci trestné činnosti by mělo být každému jasné :).
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od podivin »

pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40Milí podivine, pojem "typický pedofil" použil Dreamer.
Aha. Akorát Dreamer to napsal jen jako domněnku (...nejspíš..., ...vůbec nemusí...), kdežto ty jsi to napsal jako fakt (ano, čepek nezdružuje).
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 14:01:34
Dreamer píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 10:34:52Navíc zdejší uživatelé nejspíš budou patřit mezi nejvíce uvědomělé, a vůbec nemusí reprezentovat “typického pedofila”.
Ano, čepek nezdružuje jak píšeš "typické pedofily" nýbrž pouze stejně smýšlející osoby, které si k sobě našli cestu prostřednictvím tohoto webu. "Typický pedofil" by tu byl neustále trestán, banován a napomínán za porušování pravidel, nikoli zákonů.
Navíc je otázka, co si představuješ pod pojmem "typický pedofil" ty. Osobně "typický pedofil" pro mne znamená někdo jako já, tedy uvědomnělého pedofila, který se dokáže ovládat. Ten člověk, který by zde byl trestán, je spíš pro mne nějak psychicky labilní člověk, který nedokáže akceptovat cizí pravidla a který by se zde vyjadřoval neslušně a který se chová nevhodně i v reálém životě. A to by nemusel být ani pedofil, stačil by nějaký trol nebo (jak se říká) predátor, který by tady ponižoval děti.

Nicméně si myslím, že jsou tu i takoví pedofilové, kteří se sice udržet dokáží, aby nebyli trestáni, ale drží se zuby nehty a třeba i pár trestů již dostali. A takoví by parafilika i potřebovali, ale nechtějí, bojí se.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40A ano, samozřejmě mě zajímají informace o všech organizacích mrhajících prostředky ke krokům, které již od počátku nemohou mít žádný přínos.
Chápu to dobře, že nesouhlasíš s prevencí a zdá se ti zbytečná?
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40Nahrál si mi s přirovnáním, tak ho rozvinu. Je to jako by policisté zformulovali dotazník, zda jsou občané kteří se nesetkali s trestným činem spokojeni s prací policie při vyšetřování, zda nemohou být spokojenější a zda by jim policie nemohla zkvalitnit život vyšetřováním trestného činu, ačkoli se jich nic takového netýká.
No a právě proto se zajímám, jestli jsem to správně pochopil a měl bych ten dotazník vyplňovat, když necítím, že bych jejich služby nutně potřeboval. A proto se ptám, jestli bych byl schopný jim ty otázky vůbec zodpovědět, když jsem s nimi nespolupracoval. Jediné, co tedy mohu za sebe říct, že si myslím, že ten projekt je určitě dobrý a nemohu vyloučit, že je nebudu také jednou potřebovat. Stejně tak ve tvém příkladě s policií sice lidé, kteří nezažili žádný trestný čin, nemohou posuzovat kvalitu řešení trestných činů policií, ale mohou se vyjádřit k tomu, jestli je policie užitečná nebo ne, protože jednou se s trestným činem setkat mohou a pak budou policii potřebovat.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40Jak píše pbd "Součástí každé seriózní práce je hodnocení jejích výsledků.". Bude snad výstup hodnocení, že osoby nevyžadující momentálně pomoc projektu Parafilik žijí spokojený život, nějak celé věci ku prospěchu? Místo toho získávají data od lidí, kteří služeb odmítají využít nebo tuto pomoc nepotřebují.
Právě to mi také nejde do hlavy, co chtějí řešit s osobami, které se projektu nezúčastnili.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40Prosím, dívej se na to jako na věcnou kritiku, nikoli jako na urážlivou pomluvu, za kterou to považuješ.
Mě jen překvapilo, že jsi s Dreamerovo domněnky udělal fakt, že na ČEPEKu nejsou "typičtí pedofilové" :) Tady se každý bojí ukázat svojí identitu a pochybuju, že by se tady registrovali obyč lidé (protože typičtí pedofilové se bojí).

Ale předpokládám, že jsi to myslel tak, že sem nechodí ti pedofilové (a predátoři), kteří by parafilik potřebovali, protože kdyby sem tihle chodili, tak by se chovali nevhodně a byli by pořád trestáni.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40Souhlas se mnou si nevynucuji, střízlivý pohled, věcná kritika a případné pochybnosti o postupu však mohou pomoci právě Parafiliku k pokroku správným směrem. Možná má pak taková diskuze zde větší vypovídající hodnotu než průzkum, o který zde jde. A připomenu, že tato diskuze je zdarma.
Asi máme podobný názor na tenhle dotazník, já si svůj názor jen chci ověřit, ty ho prezentuješ s jistotou. Prostě mě zajímá, co může být v těch dotáznících a o čem se chtějí bavit s lidma, kteří parafilika nevyužili. Ale možná, že se chtějí ptát něco jako "proč jste parafilika nevyužil?" Pak bych to chápal. A finačně chtějí člověka motivovat, když se nepřihlásil do parafilika ze strachu, tak aby se aspoň přihlásili na tyhle dotazníky. Ale právě bych chtěl vědět, o co tak půjdu, abych se nepřihlásil a pak jen neříkal "nevim, nevim, nevim". To by fakt byla vyhozená pětistovka.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40O to více se naskýtá otázka, zda je čepek právě tak prospěšný za jakého se považuje a zda je spolupráce s Parafilikem vůbec k něčemu.
Osobně si myslím, že ČEPEK je prospěšný právě i pro takové ty pedofily, kteří se chovají nevhodně, aby jednak viděli, že lze žít i jako slušný pedofil a aby takové mu člověku ukázali, co dělá špatně. A pokud by se ten člověk nedokázal srovnat sám od sebe na ČEPEKu, pak se z ČEPEKu může dostat k parafilikovi.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40Kolik dalších tisícovek se asi ukrývá za jednou pětistovkou pro klienta? Proto bych rád nahlédl do hospodaření projektu ...
Hmmm, tohle by snad mohlo být možné, ne? Je část státu, tak by to mělo jít. Něco jsem našel Jak a proč nakládá stát s penězi a kde se o tom poučit?, ale asi to bude boj se k tomu dostat.
pan Bob píše: čtvrtek 4. 11. 2021, 18:15:40... a přesvědčil se, že to nejsou jen utopené statisíce ročně, které mohli být v daném směru použity efektivněji a cíleněji.
A co bys navrhoval ty? Jak bys chtěl ty nějak odchytávat ty rizikové pedofily ještě před tím, než něco způsobí?
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Výzva k účasti na výzkumu NÚDZ

Nový příspěvek od Dreamer »

Mimochodem, když jsme u té neochoty financovat Parafilik nebo výzkum o jeho úspěšnosti, tak tady je pro porovnání a pobavení dvojice vcelku aktuálních zpráv týkajících se preventivních projektů ze zahraničí. První USA, druhá Austrálie:
(…) US Centers for Disease Control nedávno udělil Moorovu centru grant ve výši 1,6 milionu USD na vyhodnocení online kurzu Help Wanted (…) Evropská komise nedávno oznámila záměr investovat do prevence (sex. zneuž. dětí) v celém regionu a nadace Human Dignity Foundation aktivně zkoumá možnosti mnohamiliónové investice do dat o prevalenci (sex. zneuž. dětí) a jeho páchání. (…) “Investice Oak ve výši 10,3 milionu USD do Moorova centra a jeho partnerů je důkazem naší důvěry v tento přístup k prevenci páchání trestné činnosti.” (…)
https://oakfnd.org/stopping-abuse-before-it-happens/
(…) Toto centrum se zaměří nejen na prevenci, ale také na zadávání výzkumů, zvyšování povědomí o problematice, snižování stigmatizace a nabídku školení, která pomohou zlepšit reakce na oběti sexuálního zneužívání dětí. (…) Federální vláda se zavázala financovat provoz centra částkou 22,5 milionu dolarů po dobu pěti let, ale podle Kezelmana je cílem zajistit udržitelnost této iniciativy, aby byla "dlouhodobá". (..)
https://probonoaustralia.com.au/news/2021/10/new-national-centre-to-lead-the-way-in-child-sexual-abuse-prevention/

Tak dobře, to Australské centrum se zdá být trochu konzervativní a o pomoci pedofilům ve zprávě nic nepíšou, zato ta tiskovka k Moorově centru se čte skoro jak reklama na Parafilik… až na ty finance. Pro anglicky mluvící, tady je moc pěkný starší rozhovor s ředitelkou centra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dreamer za příspěvky (celkem 2):
podivin, Zappart
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1059
Dal: 383 poděkování
Dostal: 709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výzkum NUDZ - prosba

Nový příspěvek od Fx100d »

Vážení uživatelé ČEPEKu,

dovoluji si Vás oslovit s prosbou NUDZ. V minulosti byl zahájen výzkum NUDZ, který probíhá tak, že účastník tohoto výzkumu je podroben rozhovoru a požádán o vyplnění několika dotazníků. Po půl roce je tento účastník kontaktován znovu, aby podstopil druhý pohovor a znovu vyplnil dotazníky. U jednoho z účastníků tohoto výzkumu však NUDZ nemá žádný kontakt, aby mohl být po půl roce kontaktován a pozván na druhý rozhovor. Proto NUDZ prosí toho, kdo před šesti měsíci pošel rozhovorem a nebyl dosud kontaktová, aby se sám přihlásil.

Pro ty, kdo by měli zájem se tohoto výzkumu účastnit, je stále možnost tak učinit. Podmínky, včetně finanční odměny, se nijak nemění.

Za přihlášení účastníka, který nebyl pozván na druhý pohovor, i za nově přihlášené NUDZ předem děkuje.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů