Nebezpečný deviant osahával v Jihlavě dívky. U soudu ze sebe dělal hlupáka (Žďárský deník)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Nebezpečný deviant osahával v Jihlavě dívky. U soudu ze sebe dělal hlupáka (Žďárský deník)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Nebezpečný sexuální deviant, který letos v Jihlavě obtěžoval několik dívek, bude muset podstoupit další psychologické a psychiatrické vyšetření. Teprve devatenáctiletý Eduard Kováč ze Slovenska stanul před soudem poprvé ve středu 27. října a na otázky soudce odpovídal zmateně a nezúčastněně. Vyloučeno není ani to, že svou zmatenost simuluje.

„Soud nařídil nový posudek a hlavní líčení odročil na neurčito,“ konstatoval jihlavský okresní státní zástupce Kamil Špelda.

Kováč byl vzat od vazby letos 1. června poté, co mimo jiné zaútočil na dvanáctiletou dívku v Hradební ulici naproti Cityparku v Jihlavě. Kováč ji podle obžaloby chytil za krk a přes oblečení ji začal osahávat na intimních místech. Po celou dobu mladík dívku držel a snažil se dosáhnout svého. Incident se stal 30. března.

Napadená dívka šla po ulici v centru města s kamarádkou. Násilník nakonec utekl. V květnu pak měl tentýž muž napadnout osmnáctiletou dívku v parku v Brněnské ulici poblíž ZOO. Dívce měl sahat na pravé ňadro, a přitom ji sprostě nadávat. Z místa sice utekl, ale nedlouho poté byl zadržen hlídkou městské policie.

„Muž byl obviněn z trestných činů pohlavního zneužití, výtržnictví a krádeže, za což mu hrozí trest od jednoho do osmi let,“ informoval tehdy jihlavský státní zástupce Ivo Novák.

Finta jak balit holky

Po incidentech s dívkami byl muž obviněn a propuštěn na svobodu. Slíbil totiž, že už to neudělá a byl poučen, že v případě dalšího porušení zákona muže skončit za mřížemi.

Sexuálnímu násilí se sice vyhul, ale přestože byl v podmínce, vlezl do dvou domů v Jihlavě, kde ukradl jízdní kolo a sekačku. Kromě toho si vzal bez zaplacení oblečení v jednom z obchodů a kamarádku okradl o mobilní telefon.

Mladík se k činům přiznal. Pokud jde o napadení dívek, měl to zdůvodnit tím, že tímhle způsobem takzvaně balí holky.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?