NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

Nařčení oceněného psychiatra: Napadl mě v ordinaci, uvedla herečka Fabiánová (Seznam Zprávy)

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1221 poděkování

Nařčení oceněného psychiatra: Napadl mě v ordinaci, uvedla herečka Fabiánová (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »

V reakci na ohlášené státní vyznamenání psychiatra Jana Cimického uvedla herečka a zpěvačka Jana Fabiánová, že se jedná o sexuálního predátora, který se „desítky let schovává za lékařský titul“. Lékař nařčení odmítá.

Krátce po zveřejnění seznamu osobností, které hodlá prezident Miloš Zeman 1. ledna vyznamenat za zásluhy o stát, se vůči jednomu oceněnému ostře vyhranila herečka a zpěvačka Jana Fabiánová.

Protestovala proti udělení medaile Za zásluhy I. stupně psychiatrovi Janu Cimickému. Tvrdí totiž, že ji v mládí v ordinaci sexuálně napadl.

„Prohlašuji na svou čest: Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, když mi nebylo ještě ani 23 let. Protestuji tímto veřejně proti ocenění Jana Cimického prezidentem České republiky. Podle mého názoru měl pan Cimický dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti budou i nadále mlčet. Fakt, že se rozhodl přijmout z rukou prezidenta medaili Za zásluhy, je pro mě poslední kapkou, kterou můj pohár mlčení definitivně přetekl. Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi,“ měla napsat podle Hospodářských novin Jana Fabiánová na sociální síť. Později své vyjádření smazala.

Psychiatr Jan Cimický následně pro Seznam Zprávy obvinění odmítl. „Není to pravda. nechápu to,“ uvedl.

V podobném duchu odpověděl i Hospodářským novinám. „Rozhodně je to nesmysl. Je to asi součást dnešní společnosti, kdy je potřeba v určitých okamžicích na někoho, kdo by mohl být zajímavý, vylít kbelík špíny,“ reagoval Cimický a potvrdil jen to, že Janu Fabiánovou zná, protože se dlouze zná s její matkou Naďou Urbánkovou.

Herečka a zpěvačka o sexuálním napadení nepromluvila poprvé, zmínila ho už v pořadu 13. komnata, který odvysílala Česká televize v říjnu. Popsala, aniž by kohokoliv jmenovala, že zažila sexuální napadení od psychiatra, u kterého hledala pomoc po rozvodu.

„Psychiatr mě na druhém sezení sexuálně napadl u sebe v ordinaci. Použil i násilí. Držel mě za temeno hlavy a snažil se mě líbat. Vytrhla jsem se mu a utekla. Pak si jen pamatuji, že jsem šla po dálnici, nějak, někam. Strašně jsem brečela a pamatuji si, že jsem docela chtěla, aby mě srazilo auto,“ svěřila se v pořadu.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 788 poděkování
Dostal: 410 poděkování

Re: Nařčení oceněného psychiatra: Napadl mě v ordinaci, uvedla herečka Fabiánová (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od podivin »

Opravdu by se měly oběti takovýhle tr. činnů podporovat v tom, aby ty činy ihned hlásily. Já chápu, že je to pro ně stresující žážitek a nemají chuť to znovu při svědectvích prožívat, vyprávět to znovu a znovu na různých výsleších, trmácet se po různých úřadech, doktorech nebo znalcích. Navíc, pokud policie případ uzavře pro nedostatek důkazů, tak budou vypadat jako mstivé prolhané mrchy. Jenže i tak, pokud ten útočník bude své činny opakovat a budou ho na policii hlásit i další oběti, tak už budou o podobných činech na policii záznamy a ty výpovědi těch předchozích obětí soupnou na váze a bude velká šance, že útočník bude potrestán. Nehledě na to, že tím ty oběti ochrání potenciální budoucí oběti.

Chápu, že zrovna v tomhle případě byla herečka ještě psychicky zraněná tím rozvodem, ale když se oběti ozvou až v době, kdy má útočník dostat nějaké ocenění nebo dokonce po smrti, kdy se už útočník nemůže nijak bránit, tak to u hodně lidí snižuje váhu toho obvinění. Nyní je paní Fabánové 42 let a když se jí to stalo ve 23 letech, tak to mohla nahlásit kdykoliv, kdy už se její stav a situace způsobená rozvodem zlepšil. Navíc, není už tenhle případ promlčený?
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Re: Nařčení oceněného psychiatra: Napadl mě v ordinaci, uvedla herečka Fabiánová (Seznam Zprávy)

Poté, co Pražský hrad oznámil, že mezi letošními držiteli státních vyznamenání bude i psychiatr Jan Cimický, začaly na veřejnost prosakovat informace, že sexuálně obtěžoval své pacientky. Jako první promluvila zpěvačka Jana Fabiánová, nyní se přidávají i další ženy. Ty tvrdí, že Cimický měl využít toho, že byly v těžké životní situaci.

Jako agresora označila na svém facebookovém profilu známého psychiatra Jana Cimického zpěvačka Jana Fabiánová. „Prohlašuji na svou čest: Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, když mi nebylo ještě ani 23 let. Protestuji tímto veřejně proti ocenění Jana Cimického prezidentem České republiky,“ napsala Fabiánová na sociální sítě, přičemž svůj příspěvek později smazala.

Pár hodin poté, co Jana Fabiánová zveřejnila své oznámení, se redakci Hospodářských novin ozvaly další ženy, které popisují podobné zkušenosti. „Vzal mě kolem ramen a utěšoval. Najednou to přišlo. Přitiskl mě k sobě, jeho ruce na mých prsou a jeho jazyk v mé puse. Bylo to tak rychlé, tohle nečekáte od lékaře a navíc psychiatra,“ popsala chování Cimického jedna z údajných obětí.

Přidává se i další. „Šlo o promyšlenou taktiku, kdy zneužíval svou pozici lékařské autority, aby ukájel svou sexualitu na zranitelných mladých ženách, které se nacházely v křehké životní situaci,“ řekla.

Podle advokáta Jana Černého jsou taková obvinění velice závažná a je nesmírně těžké se proti nim bránit. „Musím upozornit na to, že poskytovatelky těch informací by měly předložit nějaké důkazy, jinak se také může stát, že celá věc skončí trestním oznámením vůči nim a budou čelit trestnímu stíhání pro pomluvu. Já pořád doufám, že platí náš právní řád a že nejsme v Americe,“ sdělil advokát.

Cimický: Nařčení odmítám, ty ženy se chtějí zviditelnit

Cimický v reakci pro CNN Prima NEWS obvinění kategoricky popřel. „Jednoznačně odmítám nařčení, které proti mně bylo vzneseno na sociální síti. Ženu, která mě obvinila, jsem znal, léčila se u mě, a já samozřejmě nemohu sdělovat žádné bližší informace,“ uvedl psychiatr.

I on upozorňuje, že takovému obvinění je těžké se bránit. „Nejsem si však vědom žádného profesního ani osobního selhání. Vzniklou situaci považuji za politováníhodnou snahu o zviditelnění se ve chvíli, kdy se prezident republiky rozhodl ocenit mou celoživotní práci,“ doplnil.

Velkým otazníkem je i to, proč k obvinění psychiatra dochází až mnoho let poté, kdy se popisované události měly stát. „Já si dovedu představit, že těch faktorů může být spousta. Od toho, že oběť nemá roky odvahu s něčím takovým vystoupit. Na druhé straně si dovedu představit faktory nápodoby různých současných hnutí, a přehodnocování samozřejmě toho, co jsme třeba před dvaceti lety vnímali jako napadení a dnes to vnímáme úplně jinak,“ vysvětlil Adam Suchý, klinický psycholog a soudní znalec.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 788 poděkování
Dostal: 410 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Hmmm, když se ozvalo víc žen, tak to asi nebylo něco výjimečného. Blbé je, že po takové době se to opravdu bude těžko řešit.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Už ve své 13. komnatě promluvila zpěvačka Jana Fabiánová (42) o tom, že se stala obětí sexuálního násilí ze strany známého psychiatra! A teď dcera Nadi Urbánkové (82) přitvrdila a na sociálních sítích přímo jmenovala Jana Cimického (73)! Vzápětí ale svůj příspěvek smazala...

Stalo se na státní svátek 28. října, kdy byla zveřejněna jména osobností, jež mají být vyznamenány prezidentem Milošem Zemanem (77). Je mezi nimi i známý psychiatr hvězd. „Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, když mi nebylo ještě ani 23 let,“ napsala Fabiánová na svém facebookovém profilu s dodatkem, že už nehodlá mlčet.

Protestuji!

„Mlčela jsem mnoho let, protože mě tehdy moje matka, paní Naďa Urbánková, varovala před důsledky zveřejnění celé situace a rizika pomsty od agresora,“ zdůvodnila Jana, proč se k tomu odhodlala až nyní. „Protestuji tímto veřejně proti ocenění Jana Cimického prezidentem České republiky. Podle mého názoru měl MUDr. Jan Cimický již dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti budou i nadále mlčet,“ vyjádřila se Fabiánová, která je nejspíše přesvědčená, že není jedinou obětí.

Poslední kapka

„Fakt, že se rozhodl přijmout z rukou prezidenta ČR medaili Za zásluhy, je pro mě poslední kapkou, kterou můj pohár mlčení definitivně přetekl. Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi,“ vysvětlila zpěvačka důvod svého prohlášení. Ještě ten večer ale svůj příspěvek smazala a od té doby se obrnila hradbou mlčení. Na dotazy do dnešní uzávěrky Aha! nereagovala. Zato se ozval sám Cimický. „Nic takového se nestalo! Jednoznačně odmítám jakékoliv nařčení. Podobnému obvinění je nemožné se bránit,“ sdělil Aha! prostřednictvím SMS.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Aktuální obvinění psychiatra Jana Cimického (73) několika ženami z toho, že údajně zneužil svého lékařského postavení a jejich momentálního špatného rozpoložení coby pacientek k nevhodným kontaktům, přilákává mnoho duchů z minulosti. Včetně toho, který objasňuje, proč musel před čtvrtstoletím odejít z bohnické psychiatrické léčebny.

Jan Cimický: Z Bohnic musel odejít po stížnostech pacientek

Léta zakryjí kdejaké skandály a nebýt aktuálního vyjádření zpěvačky a herečky Jany Fabiánové a dalších žen, asi by se zapomnělo i na dávné problémy MUDr. Jana Cimického.

Časopis Týden před dvaceti lety (14. 5. 2001) uveřejnil obsáhlý materiál, v němž zkoumá právě postavu známého psychiatra.

„Jan Cimický… byl dlouhá léta primářem bohnické léčebny. Odešel na jaře 1996. Ředitel léčebny Zdeněk Bašný Cimického odchod zdůvodňuje slovy: ‚Některé terapeutické postupy jsme hodnotili odlišně, a pro to jsme se rozešli po rychlé dohodě.‘ Na otázku, jaké konkrétní postupy má na mysli, odvětil: ‚Vždyť vy víte, o čem mluvím.‘ Pacientky si podle jeho slov na Cimického chování stěžovaly a po dvou písemných stížnostech, obsahujících obvinění ze sexuálního zneužívání, Cimický léčebnu opustil,“ psal tehdy magazín.

„Ačkoli jsem neměl v ruce přímý důkaz, vnitřně jsem ta obvinění nemohl vyloučit,“ dodal k tomu tehdy Bašný. Sám Cimický se magazínu odmítl k těmto tvrzením vyjádřit.

Alena: Zmocňoval se mě

Časopis citoval i vyjádření v té době pětadvacetileté ženy, která se v léčebně ocitla kvůli depresím a závislosti na alkoholu. Nesmířila se totiž s tím, že je lesbička.

„Jeho terapie spočívala podle Aleny nejprve v hlazení a skončila opakovanými sexuálními styky. Alena tvrdí, že jí Cimický ordinoval léky zkreslující vnímání, a když byla pod jejich vlivem, psychiatr se jí sexuálně zmocňoval,“ tvrdil Týden s tím, že Alena se bála dál to řešit, protože měla mít z Cimického strach, navíc bývalé alkoholičce by prý nikdo nevěřil.

Skrytá kamera: Pacientku si posadil na klín a otíral se o hrudník

V roce 1999 se o Cimického zajímala i televize Nova, pro pořad Na vlastní oči sehnali dokonce figurantku, která začala k lékaři docházet.

„Cimický se velmi brzo začal ptát na můj sexuální život a zadal mi domácí úkol: jak svést svého psychiatra,“ vyprávěla dvacetiletá Tereza, která se k experimentu propůjčila. Při druhé návštěvě ji Cimický (podle článku Týdne) držel za ruce, otíral se jí o hrudník a posadil si ji na klín.

Tereza: Musela jsem na něj myslet

„Říkal mi, že pokud má terapie správně probíhat, mám na něj před spaním myslet a poslouchat jeho básně, které prodává nahrané na audiokazetách spolu s relaxační hudbou,“ tvrdila Tereza. Po pár návštěvách se lékař, jako by se o všem od někoho dozvěděl, začal chovat odměřeně a pacientce řekl, aby už nechodila. Reportáž se nakonec nikdy neodvysílala.

Jan Cimický se dnes hájí tím, že se nikdy ničeho neprofesionálního nedopustil. I kdyby ale byla pravda vše, co o něm bývalé pacientky tvrdí, bylo by to již dávno promlčené.