Nyní můžete požádat Google, aby z výsledků vyhledávání odstranil obrázky dětí mladších 18 let (hitechglitz.com)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3356
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1433 poděkování

Nyní můžete požádat Google, aby z výsledků vyhledávání odstranil obrázky dětí mladších 18 let (hitechglitz.com)

Nový příspěvek od Cykle02 »
Google zavedl novou bezpečnostní funkci, která umožňuje osobám mladším 18 let požádat o odstranění svých obrázků z výsledků vyhledávání společnosti. Tato funkce byla původně oznámena v srpnu (spolu s novými omezeními pro cílení reklam na nezletilé), ale nyní je obecně dostupná.

Proces odebrání může zahájit kdokoli z této stránky nápovědy. Žadatelé jsou povinni poskytnout adresy URL obrázků, které mají být odstraněny z výsledků vyhledávání, hledané výrazy, které tyto obrázky zobrazují, jméno a věk nezletilého a jméno a vztah osoby, která může jednat jejich jménem – rodiče nebo například opatrovník.
"Google uděluje výjimky pro „případy přesvědčivého veřejného zájmu nebo zpravodajství“"

Jako vždy u takových žádostí o odstranění je obtížné říci, jaká kritéria společnost Google používá ve svých úsudcích. Společnost radí, že odstraní obrázky nezletilých „s výjimkou případů přesvědčivého veřejného zájmu nebo zpravodajské hodnoty“. Je obtížné vykládat tyto pojmy v různých situacích, jak jsme viděli v kontroverzních případech souvisejících s právem EU být zapomenut.

Zdá se také, že jazyk Google naznačuje, že nebude vyhovovat žádostem, pokud tam není osoba na obrázku pro teď do 18 let. Pokud je vám tedy 30 let, nemůžete žádat, aby vám byly odebrány obrázky, když vám bylo 15 let. Tím se omezí rozsah nástroje, aby se zabránilo zneužívání nebo obtěžování, ale pravděpodobně to značně usnadní proces ověření. Na jakékoli dané fotografii je těžké dokázat, kolik vám je let, versus kolik vám je.

Google také zdůrazňuje, že odstranění obrázku z výsledků vyhledávání jej samozřejmě neodstraní z webu. Společnost doporučuje těm, kteří procházejí procesem žádosti, aby kontaktovali přímo webmastera. V případech, kdy to nebylo úspěšné, je další nejlepší věcí, kterou můžete udělat, je odstranit informace z indexu Google.

Kromě těchto nových možností odstranění obrázků pro nezletilé již Google nabízí další způsoby, jak požádat o odstranění určitých typů škodlivého obsahu. To zahrnuje nesouhlasné explicitní obrázky, falešnou pornografii, finanční nebo lékařské informace a „doxxingové“ informace, včetně domácích adres a telefonních čísel.

Source link
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dream
Registrovaný uživatel
Varování: 7
Výkřik do tmy: Pedofil je člověk, který chce dávat dětem lásku a miluje je, což společnost nechápe a považuje to za odporné svinstvo. A nezlobte se na mě, láska přeci není zlo.
Příspěvky: 120
Dal: 5 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Nyní můžete požádat Google, aby z výsledků vyhledávání odstranil obrázky dětí mladších 18 let (hitechglitz.com)

Nový příspěvek od Dream »

Já ještě pamatuji, kdy člověk na Google narazil v sekci Obrázky na spousty nahatých dětí a nebyla to jen miminka nebo předškolní děti. A nebylo vůbec těžké takové fotografie na Google vyhledat. Dnes už to vůbec není možné a dokonce už i spousty fotografií s dětmi, byť oblečenými, v obrázkové sekci nejsou.