Katolický kněz měl na faře sexuálně zneužívat dívku (12): Dětská oběť promluvila o orálu (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1378 poděkování

Katolický kněz měl na faře sexuálně zneužívat dívku (12): Dětská oběť promluvila o orálu (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Skandál, který otřásá církví na Slovensku. Její představitelé o sexuálním zneužívání 12leté svěřenkyně katolického kněze podle všeho věděli, policii ale nic nehlásili. Dívka nyní promluvila na kameru televize Markíza.

Poměrně mladý slovenský katolický kněz zneužil 12letou dívku, k zakázanému počínání se dokonce přiznal. Představitelé katolické církve kolem něj o jeho činech podle všeho věděli, policii ale nic nenahlásili. Zneužívaná dívka a její rodiče překročení zákona nahlásili na policii až po nějaké době.

Zakázaná láska

Dívka navštěvovala církevní i nedělní školu, s místním kaplanem se tak seznámila během různých aktivit v církvi. Když si podle televize Markíza kněz získal dívčinu důvěru, začal si s ní psát a soukromě se s ní scházet. „Nosil mi dárky, pozval mě na palačinky,“ uvedla pro televizi dívka s tím, že kaplan o jejich vztahu mluvil jako o „zakázané lásce“.

Jednou ji kněz vzal k sobě na faru, kde měli orální sex. „A hned jak to skončilo, řekl, že spolu musíme jít na zpověď,“ svěřila se pro televizi dívka. Kněz byl následně v interním církevním procesu z úřadu odvolán, před policii se ale případ nedostal, ani dívčini rodiče se nic nedozvěděli. U děvčete se později objevily posttraumatické stavy a rodičům se přiznala, co se stalo. Ti teprve celou věc úřadům nahlásili.

Televize Markíza kněze zastihla u jeho auta a vyzpovídala ho po svém. „Zamiloval jsem se,“ uvedl na kameru kaplan. „A potom už člověk podléhá. Já jsem přestal ten věkový rozdíl vnímat. Nezvládl jsem celibát,“ dodal muž, který už podle církevních pravidel kněze nikde dělat nemůže. Teď je však na řadě policie.

Jak na kameru uvedl jeden z představitelů církve, už dříve dívka podepsala, že si ona sama nepřeje, aby se informace o případu dostaly ven. Podle nových pravidel se ale nyní církev v podobných případech musí oběť zneužívání snažit přesvědčit, ať jde věc nahlásit na policii.

Policie ve stejném městě řeší sexuální zneužívání i u jiného kněze. „Můžeme potvrdit, že policejní ředitelství vede vyšetřování ve dvou případech zneužívání nezletilých dívek,“ uvedla pro televizi policejní mluvčí. „Je potřebné udělat všechno pro to, aby se sexuální zneužívání dostalo z církve pryč,“ uzavřel představitel církve na kameru.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1378 poděkování

Re: Katolický kněz měl na faře sexuálně zneužívat dívku (12): Dětská oběť promluvila o orálu (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Mladá dívka se svěřila televizi Markíza, že když jí bylo dvanáct, měla orální sex s mladým knězem. Ten byl vzápětí přeložen, ale představitelé slovenské katolické církve případ neoznámili na policii.

Matka dívky řekla, že dcera chodila na církevní školu, kde se dostala do dětského sboru. „Neměla jsem kamarádky, protože jsem byla o něco vyspělejší, a tím pádem jsem i podvědomě hledala někoho dospělejšího. Všiml si mě jeden kaplan, který působil na naší škole,” vzpomínala dívka. Kněz si s ní začal psát o filmech a muzice.

Rodiče dívky jednou zkontrolovali její mobil a našli komunikaci s dotyčným knězem. „Zval ji do kina, aby přišla za ním na film a podobně,” uvedla matka. Rodiče šli za děkanem, který to oznámil biskupovi. „On sám uznal, že ty zprávy směřovaly k tomu, aby ji lákal na setkání ve dvou,” dodala matka.

Církevní vedení rozhodlo, že kněz bude přeložen, ale až do přeložení celé dva měsíce působil ještě na stejné faře. „Navrhl mi tykání, protože už nebyl mým učitelem, a začali jsme se scházet. Nosil mi dárky, donesl mi CD mé oblíbené skupiny, pozval mě na palačinky, na kolotoče, chodili jsme společně do kina a procházeli se na hezkých místech,” řekla.

„Řekl mi, že pokud bych ho začala líbat, tak neodolá. Napsal mi, že masturbuje a myslí na mě,” popsala dívka. Přiznala, že nevěděla, o co se jedná, a našla si to na internetu. „Tam jsem si také našla, co je to orální sex. Pak jsme na jeho faře měli první orální sex. Půl hodiny nato začal mít velké výčitky a řekl, že musíme společně na zpověď,” uvedla.

Když kněze přeložili, přestal dívce psát a nestýkali se. „Zamiloval jsem se, a člověk pak už selže. Nevnímal jsem věkový rozdíl,” uvedl kněz. Podle televize byl nakonec z klerického stavu odvolán.

Mluvčí Konference biskupů Slovenska Martin Kramara tvrdí, že policii to neoznámili, protože, pokud si to oběť vysloveně nepřeje, tuto povinnost nemají. Policie nakonec případ začala řešit na podnět dívky, která začala mít vážné psychické problémy.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?