Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Osmiletou Julii v noci nenašli. Sáhli jsme si na dno, popsali pátrání hasiči (Deník.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 391 poděkování
Dostal: 149 poděkování

Osmiletou Julii v noci nenašli. Sáhli jsme si na dno, popsali pátrání hasiči (Deník.cz)

Nový příspěvek od Bouře »

Stovky policistů a hasičů dál pokračují v pátrání po osmileté dívce v okolí Čerchova na Domažlicku. Kýžený výsledek nepřinesla ani pátrací akce v noci na úterý.

Osmiletá Julie z Německa se v neděli odpoledne ztratila nedaleko Čerchova na Domažlicku. Do terénu byly nasazené dva vrtulníky, dorazili také psovodi. Během pondělního dopoledne pročesávaly les menší skupiny, odpoledne se všichni vydali do terénu v jedné asi 750 metrů široké rojnici. V pondělí večer policejní prezidium na Twitteru avizovalo, že pátrání bude pokračovat i v noci na úterý. „Prohlédli jsme místa, kde by se mohla dívka nacházet, bohužel zatím vše s negativním výsledkem,“ napsali policisté v pondělí večer na Twitteru.

Domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová pak v úterý ráno potvrdila, že dívku zatím policisté nenašli. „Pátrali jsme přes celou noc. Na místě zůstaly policejní hlídky, které kontrolovaly lesní cesty a znovu prohledávaly terén. Bohužel, zatím se dívku nepodařilo najít. Pokud to povětrnostní podmínky dovolí, znovu povoláme vrtulník," uvedla Dagmar Brožová.

Osmiletá Julie vyrazila s rodiči, mladším bratrem a starším bratrancem na výlet v neděli. Společně se pohybovali kolem Malinové hory. Julie se však údajně kolem 16. hodiny ztratila. Podle dostupných informací zřejmě události předcházela hádka mezi dětmi. Po 18. hodině rodiče nahlásili na policii, že dceru pohřešují. Ihned se rozjelo pátrání, které pokračuje doteď. Kromě českých složek se na něm podílejí také ty německé.

Během pondělního dopoledne vytvořili policisté a hasiči menší týmy, které pročesávaly oblast od vrcholu Českého lesa až dolů k Caparticím a okolí. „Za tři hodiny jsme prochodili asi čtyři kilometry. Terén je náročný a členitý, místy neprostupný. Dívali jsme se nejenom na zem, ale i vzhůru,“ uvedl instruktor, jenž měl na starosti 21 studentů policejní školy z Domažlic a Karlových Varů.

Do pátrání se během dne zapojili též lesníci, kteří dobře znají lokalitu. Dorazili i někteří dobrovolníci. Mezi nimi třeba Karel Pech. Ten si dokonce vzal s sebou výmarského ohaře. „Nemůžu jen tak sedět doma. Lesy tady mám prochozené, takže chci nějak pomoci,“ uvedl.

V pondělí odpoledne dorazila na místo matka se synem a synovcem, aby vyšetřovatelům znovu ukázali, kudy v neděli šli. Policisté a hasiči pak vytvořili asi 750 metrů širokou rojnici a opět lokalitu důkladně prohledali.

Policisté pracují s několika verzemi
Podle policejní mluvčí Dany Ladmanové pracují vyšetřovatelé s několika verzemi toho, co se mohlo v neděli nedaleko Čerchova stát. Bližší informace však neposkytli.

S pátráním pomáhali i hasiči z Poběžovic. Na svém facebookovém profilu se pak svěřili, že šlo o jeden z nejnáročnějších zásahů, které absolvovali. V terénu byli více než 16 hodin. „Nachodili jsme po svých přibližně 35 kilometrů, v terénu, kde jsou velké kameny, spousta spadlých stromů a samý mladý hustý porost. Několik hodin jsme absolvovali za tmy,“ popsali s tím, že si sáhli na dno svých sil. „Nyní jsme zpět, zcela vysílení a velice zarmouceni, že jsme nebyli úspěšní. Věřte, že jsme dělali, co jsme mohli,“ doplnili.
Můj život je někdy vážně podivný...
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 901 poděkování
Dostal: 1758 poděkování

Re: Osmiletou Julii v noci nenašli. Sáhli jsme si na dno, popsali pátrání hasiči (Deník.cz)

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Policie vypátrala osmiletou Julii, která se v neděli ztratila na vrcholu Čerchov na Domažlicku. Německou holčičku našel hajný Martin Semecký. Prochladla, ale nemá žádná zranění a je mimo ohrožení života. Záchranáři ji převezli do nemocnice.

Pohřešovanou dívku nalezl hajný Domažlických městských lesů Martin Semecký, který má zdejší revír na starosti a s nímž MF DNES přinesla rozhovor.

Dívku našel v lese mezi bývalou osadou Bystřice a místem, kde se říká Česká studánka.

„Jsem úplně z toho roztřesený, ale šťastný. Je to úžasná zpráva, na kterou jsme tři dny čekali. Nalezl jsem ji s dalšími kolegy uprostřed lesa, kde ležela na trávě,” popsal třesoucím se hlasem Semecký.

Místo je vzdušnou čarou od vrchu Čerchov vzdáleno tři a půl kilometru. Podle informací MF DNES je dívka vyčerpaná a v péči lékařů, kteří ji odvezli do nemocnice.

„Je živá, nyní bude předána do péče zdravotníků,“ uvedla krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Vzhledem k tomu, že jde o dítě, nebude policie poskytovat žádné další informace.

„Dívka je při vědomí, prochladlá a unavená. Nemá žádné zranění a je mimo ohrožení života,“ sdělila mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová.

Školačka z Německa zmizela v neděli na vrchu Čerchov v Českém lese, kde byla spolu s rodiči, bratrem a bratrancem.

Rozsáhlé záchranné akce se účastnilo na pět set českých a německých policistů i šumavští horští záchranáři. Pomáhali i místní hajní, kteří znají revír nejlépe.

Rodina, která podle zjištění MF DNES žije v Berlíně v třetím městském obvodu Pankow, policistům vypověděla, že hráli „stopovací“ hru.

V lese byli rodiče a za nimi šly děti – Julia, její bratr a jejich bratranec. Mezi šestnáctou a sedmnáctou hodinou je ale rodiče začali hledat – ve chvíli, kdy je podle zjištění MF DNES už delší dobu neměli na očích.

Nalézt se podařilo ale jen chlapce – podle německých policistů přitom i je nalezli přivolaní záchranáři. Česká policie toto nekomentovala.

Plzeňská dětská psycholožka Martina Rezková uvedla, že dívka teď bude potřeboval klid a pocit bezpečí, důležitá bude i psychoterapeutická pomoc.

„Dítě určitě zažilo posttraumatický stresový stav vyplývající z pocitu strachu, opuštění, bezmoci, šoku. Teď bude potřebovat klidový režim, pocit bezpečí. Určitě bude důležitá úloha rodičů, ale nutný bude i psychoterapeut, který pracuje v krizových situacích, nebo dětský psycholog, který s ní bude vše sdílet, zpracovávat. Většinou to nejde zpracovat hned. Až bude moci spát, až bude moci v klidu jíst a pít, pak bych začala s psychoterapeutickou péčí,“ radí Rezková.

A jak dlouho může trvat, než se školačka dá dohromady? „To je různé, děti mají obranné mechanismy a někdy se brání vytlačením zážitků, vůbec o tom nechtějí mluvit, nebo naopak zažívají úzkost až hysterii, plačtivost. Každé dítě to prožívá jinak,“ uvedla Rezková.

Lepší je ale podle ní, když jdou zážitky ven, když se dítě vypláče. „Možná přijdou i noční můry, ale to vše je znak toho, že se šok zpracovává,“ vysvětlila Rezková.

Podle ní by se mělo terapeuticky pracovat s rodiči, podpořit je, protože také byli v šoku, možná mají i výčitky. „I oni totiž mají strach. Neví jak s dítětem pracovat. Neví, jestli s dcerou mají o tom mluvit,“ přiblížila Rezková, která podobný případ řeší i ve své praxi, kdy se dítě ztratilo na velké pouti.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 762 poděkování
Dostal: 404 poděkování

Re: Osmiletou Julii v noci nenašli. Sáhli jsme si na dno, popsali pátrání hasiči (Deník.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Chudinka malá :'( Dvě noci sama v lese v oami letech? Já bych to nedal ani teď!! Snad to zvládne psychicky zpracovat a jednou na to bude vzpominat jakou odvahu měla a jak dokázala sama tu dobu ustát.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1183 poděkování
Dostal: 2949 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Když jsem viděl reportáž o tom myslivci, co ji našel, tak jsem měl na krajíčku, dojemné a je dobře, že to dobře dopadlo. Jinak po včerejšku jsem už začal přemýšlet, jestli se někdo jenom nesnaží zakrýt nějakou "jinou" událost, ale je fakt, že tam těch dětí bylo víc, takže to by mi k tomu nesedělo. Jinak v dnešní přetechnizované době nedát do lesa dítěti aspoň ten "blbý" mobil, to fakt moc moudré nebylo.

Nevím, jaké měla oblečení, ale já už bych dávno umrzl, a to hned první noc. :)
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Bouře
Člen skupiny ČEPEK

Ta holčička musela prožít hrozný zážitek. Aspon, že vše dopadlo dobře.... :)
Zároven si pokládám otázku, jak tam vlastně přežívala? Vůbec se nedivím, že se z toho "velkého lesa" nedokázala dostat. Takové dítě má problém se dostat pryč i z místa, které by se starším zdálo malé. Už vůbec jí asi ani nenapadne, že cestu z lesa může najít tak, když půjde podél nějakého potůčku nebo lesní cesty, když u sebe nemá ani mobil (pokud se to neučili). Co tak vím, tak se o takových věcech určitě učí na prvním stupni základní školy, ale nevím přesně od jakého ročníku. Asi to na každé škole budou mít jinak. Jak se tak koukám na google mapy, tak i dospělý člověk by možná měl nějaké obtíže se z takového místa dostat. Ta holčička dost pravděpodobně nemá tolik vědomostí na to, aby věděla, co všechno může jíst, nebo jak si třeba vyrobit malý přístřešek, když už tam musí přespat. Je zázrak, že přežila, ale taky měla štěstí, že se ztratila v říjnu a ne třeba takovém lednu...

Měla u sebe třeba aspon nějaké věci? Jak tak koukám, tak je tam pramen a pramenitá voda, tím pádem nejspíše i pitná. Pak asi ještě přežívala možná na ostružinách, malinách, žížalách,oříšcích...
Na holčičce se to ale může podepsat i psychicky. Doufejme, že bude v pořádku.
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 12
Dal: 78 poděkování
Dostal: 182 poděkování

Nový příspěvek od MR_Xguard »

podivin píše: úterý 12. 10. 2021, 20:07:08Dvě noci sama v lese v oami letech? Já bych to nedal ani teď!!
Jestli by to byla skautka, tak by to třeba dopadlo jinak.
Každopádně vše dobře dopadlo.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
Bouře
Člen skupiny ČEPEK

Regensburg (Německo) - Osmiletá německá holčička Julie, která byla dva dny pohřešována v českém pohraničí, je podle prohlášení policie v dobrém zdravotním stavu. "Daří se jí relativně dobře," řekl dnes v Regensburgu mluvčí hornofalckého policejního ředitelství Josef Weindl, kterého citovala agentura DPA.

Podle jeho slov je dívka stále v nemocnici; podrobnosti o tom, kde je Julie v péči, policie nezveřejnila. Noc dívenka strávila na vyhřívaném lůžku, protože byla po dvou chladných nocích, které strávila venku v lese, podchlazená. "Nejsou na ní patrná žádná vnější zranění," dodal Weindl s tím, že Julie komunikuje, ale zatím je dost zamlklá.

Dívka z Berlína zmizela v neděli pozdě odpoledne během rodinného výletu v německo-českém pohraničí. Při hře se Julie, její šestiletý bratr a devítiletý bratranec rodičům ztratili. Záchranáři nejprve našli oba chlapce a v úterý odpoledne lesník Martin Semecký poblíž České Kubice objevil i Julii.

"Přiznávám, že už jsme neměli příliš velkou naději. Když jsme ji uviděli, nemohli jsme uvěřit vlastním očím, že je to vůbec možné a že je v pořádku," řekl Semecký. "Musela být hrozně šikovná, že to zvládla," dodal v rozhovoru pro DPA.

Okresní hejtman z Chamu Franz Löffler poděkoval všem záchranným složkám na německé i české straně za jejich neúnavné úsilí. "Mnoho hodin strachu a nejistoty je za námi a pátrání díky bohu skončilo pozitivně," řekl Löffler.

Bavorský Červený kříž v Chamu na facebooku uvedl, že se jednalo o největší přeshraniční akci, jaká se kdy v této oblasti uskutečnila. "Skutečnost, že se podařilo dítě najít, se rovná zázraku," řekl v úterý odpoledne Tobias Muhr z Červeného kříže.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1185 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

MF DNES přináší rekonstrukci pátrání po německé holčičce. Akce měla šťastný konec. Osmiletou Julii S., která byla tři dny a dvě noci pohřešovaná, už v nemocnici vyslechli záchranáři. Nejspíš se před nimi v lese schovávala.

Osmiletá Julia S., kterou tři dny hledaly stovky záchranářů u Čerchova na Domažlicku, se před nimi možná schovávala. V lese, který prohledávaly stovky lidí, měla z cizích lidí strach, dostat se ven se snažila jen ve dne a na noc si hledala úkryt. To jí pravděpodobně zachránilo život.

Bylo úplně evidentní, že se bojí, je vystrašená a neví, co se děje. Kolem jezdily čtyřkolky, běhali lidé se psy, ve vzduchu létaly vrtulníky. Pro dítě už jen to muselo být stresové.

Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s iDNES Premium.

Plný text přístupný pro členy VIP: https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=57983#p57983
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne středa 13. 10. 2021, 23:40:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Zkráceno příjmení nezletilé osoby. Dbejte na odmazávání příjmení nezletilých osob dle pravidla 9g!
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?