Jak chráníte děti proti pedofilům a násilníkům? (eMimino.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Jak chráníte děti proti pedofilům a násilníkům? (eMimino.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »včera v 23:17
Mám malé dítě a když čtu teď články o zneužívání v církvi a podobně, chce se mi zvracet z lidí, kteří jsou schopní zneužít dítě. Přála bych jim trest smrti. Bojím se o malé a přemýšlím, jak ho jednou ochráním. Mám osobní zkušenost, takže se mě to dost dotýká.
Chtěla jsem se zeptat, jak svoje děti chráníte před takovými zmetky? Prověřujete si lidi z kroužků nebo jak o tom s dětmi mluvíte?


včera v 23:22
Říkám dítěti, že sahat na něj může jen lékař za účelem prohlídky nebo rodič za účelem umytí. Jinak je to jeho tělo a má právo rozhodnout sám, co mu je příjemné.

Když mi sáhne někam, kde mi to vadí, řeknu, že tam mi prostě sahat nemá. Že to nechci. Mluvíme spolu hodně, takže doufám, že by mi to řekl, kdyby se dělo něco takového.

Až pojede na tábor, dám na recenze známých. Nedám ho naslepo na tábor na druhý konec republiky. A do kostele nechodíme.

dnes v 06:42
Tak jestli nebude dite delat ministranta tak se nejspise zneuzivani ze strany cirkve vyhne, nejvetsi pocet pedofilu se rekretuje ze strany nejblizsich a znamych tedy z rodiny biologicke, pak stryckove, sousede a kamaradi, jen male procento jsou cizi lide..v drtive vefsine je obet zna.

dnes v 07:41
Vysvětlila jsem, že nikdo nemá právo na něj sahat, ví, co jsou intimní zóny, a pokud by se mu dělo něco, co je nepříjemné, má to říct mě, tátovi, případně třeba učitelce. S cizími se nebavit, nenechat se nikam odlákat. A jak už bylo psáno, obtěžování je v drtivé většině v rodině nebo blízkém okolí, takže mít oči na stopkách. Na tábor jezdí tam, kde můj kamarád dělá vedoucího.

dnes v 08:05
sem opatrná a nevěřím každému jen proto, že se tváří mile.

dnes v 08:27
Církev u nás nehrozí. Děti jsou poučené, že na ně nemá krom rodičů (hygiena, ošetření) a lékaře (vyšetření) nikdo sahat.
Na tábor jezdi na doporučení.

Edit: A dost by mě zajímalo, jak by si chtěla zakladatelka prověřit vedoucí z kroužku a táborů.

dnes v 08:30
Mám soukromý facebook a v něm pár přátel totéž instagram.
Dítě je pořád s dospělým příbuzným nebo ve školce. Samo nikam nechodí. Víc zatím udělat nemůžu.

dnes v 08:33
Já to vezmu z jiné strany, hlavně se snažím, aby nikde nebyly fotky naší malé, kde si hrává a kam chodí. Na žádné sociální sítě nedáváme její fotky a maximum času trávíme s ní ať se hne kam se hne. Jak bude starší bude to samozřejmě obtížnější ale už od toho kdy začala vnímat okolí, jí zdůrazňujeme, co kdo může a co ne a jak se má chovat vůči cizím lidem.

Úplně to riziko samozřejmě eliminovat nejde ale děláme co můžeme.

dnes v 08:50
Jakým konkrétně způsobem se provádí takové “prověřování”? :think:

To je něco, co jsem nikdy příliš nepochopila. :nevim:

Zrovna toto jsem nikdy příliš neřešila – dokud byly děti malé, čas strávený beze mne byl minimální. Kroužky, na které chodily, byly kvalitní a pedagogicky vedené – opravdu jsem neměla potřebu podezírat učitelku hudebního nástroje apod.

Mnohem více se o ně bojím teď, kdy jsou už dávno v pubertě a existují v podstatě už bez nás, rodičů. Považuji to za období, kdy jim hrozí mnohem více nebezpečí než v minulosti od nějakých potenciálních pedofilů.Mám jim tam napsat? obávám se ale že by to děvčata nesla nelibě :D
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dream
Registrovaný uživatel
Varování: 7
Výkřik do tmy: Pedofil je člověk, který chce dávat dětem lásku a miluje je, což společnost nechápe a považuje to za odporné svinstvo. A nezlobte se na mě, láska přeci není zlo.
Příspěvky: 120
Dal: 5 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Jak chráníte děti proti pedofilům a násilníkům? (eMimino.cz)

Nový příspěvek od Dream »

Cykle02 píše: sobota 9. 10. 2021, 10:02:19 ...Na tábor jezdí tam, kde můj kamarád dělá vedoucího.
Tak zrovna ten kamarád může být pedofil, který si třeba rád sáhne. Na tábory jezdí hodně pedofilů dělat asistenty nebo rovnu vedoucí. Zeptejte se jich a uvidíte, kolik z nich jsou táborníci a kolik z nich by to chtělo dělat. Myslím, že 90% z nás určitě.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6079
Dal: 1236 poděkování
Dostal: 3020 poděkování

Re: Jak chráníte děti proti pedofilům a násilníkům? (eMimino.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Dream píše: sobota 9. 10. 2021, 14:48:10 Tak zrovna ten kamarád může být pedofil, který si třeba rád sáhne.
Nebo to může být pedofil, který si nedovolí sáhnout.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: Jak chráníte děti proti pedofilům a násilníkům? (eMimino.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Anonymní včera v 14:41

Znala jsem muže s pedofilními sklony a říkal, že není vůbec těžké kontaktovat a psát si s dívkami 11-13 let o sexu a zmanipulovat je tak, že samy posílají intimní fotky a ještě jsou na to pyšné, jakou radost dotyčnému dělají. Učil je třeba přes pc masturbaci a různé techniky. Většina z nich byyla ochotná se i sejít osobně.
Po uvedení dokumentu V síti se nic nezměnilo, naopak prý byly ještě více zvědavé a více na netu psaly neznámým mužům a více se zajímaly o sex, a to i třeba 11leté holčičky.
Takže se obávám, že tak úplně je ochránit nelze. :,(
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
anna.g87
Nový člen
Varování: 3
Líbí se mi: Ženy a muži
ve věku od: 5
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mé dětství bylo šťastné jen epizody, které se v něm odehrály měly hořké dozvuky a některé neměly žádné. Mé vzpomínky jsou krásné i smutné i s otazníky. Svůj život žiji, jak jen to umím, a když to neumím improvizuji. Mám dvě krásné slečny a přítele a rodina je pro mě vším.
Příspěvky: 2
Dal: 4 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Jak chráníte děti proti pedofilům a násilníkům? (eMimino.cz)

Nový příspěvek od anna.g87 »

Skrytý obsah
Toto fórum vyžaduje, abyste se pro zobrazení skrytého obsahu přihlásili.
K tomu poučení… klasika zní: poučte dítě, že nesmí na sebe nechat sahat od cizího člověka, když mu to není příjemné, a že by mělo vyjádřit nesouhlas a nenechat si to líbit…. Snadné ne?
Co když, ale právě dítě tu interakci podnítí nebo není schopné rozpoznat, kdy už je to nevhodné, nebo se stydí vyjádřit svůj pocit, aby se necítilo zle, nebo je zvědavé, bere to jako hru nebo má k tomu člověku už vztah nebo třeba platonický vztah a přistoupí na interakci ze zvědavosti nebo cítí autoritu a má strach se bránit, cítí se pod nátlakem, ale není schopno vyjádřit svůj nesouhlas? Bude mu tato rada platná? Stačí to?

Jaké jsou ty situace? Může jich být na sto způsobů a pokud nedojde k hrubé převaze predátora, které se neubrání sebevíc uvědomělé a informované dítě, jak jej potom připravit na takové situace, které jej znejistí?

Pokud byť jen cítíte nebezpečí, že k sexuálnímu chování může docházet, ať už ze strany cizí osoby nebo blízké osoby nebo i ze strany vlastního dítěte, je dle mého názoru jedinou prevencí osvěta základního sexuálního chování mužů a žen.

Sexuálnímu nátlaku, výzvám nebo jen vnukáváním může dítě čelit nejen od dospělých můžů, ale i žen a dětí různého věku. Pamatuji si jak jeden šestiletý chlapeček chodil za druhým a rád mu ukazoval svůj penis a jak si jej umí přetahovat a vyžadoval podobné akty po něm, ale on odmítal takovou interakci. Ano sexuální interakci... věděl, že toto se s penisem za normálních okolností před jinými nedělá a proto mi to přišel nahlásit, jako atak. Věděl, že to není v pořádku. Obrana před dospělým člověkem už je pro dítě přeci jenom složitější psychicky.

Jsou děti více otevřené sexuálnímu objevování a jsou děti v tomto velice uzavřené a jsou děti stydlivé a jsou děti smělé, a potom v těchto kombinacích jsou různě náchylné ke zneužití v závislosti na přístupu toho, kdo je chce zneužít. A věřte, že ten kdo vaše dítko bude byť jen nenásilně sexuálně obtěžovat, odhaduje jeho chování velice dobře a podle toho činí.

A prevence přece spočívá v tom, že své dítě známe nebo se aspoň snažíme ho poznat a odhadnout jaké chování má vůči ostatním lidem, a také jak sexualitu a erotiku vnímá. Pokud se o poznání svého dítěte pokoušíme nebo máme pocit, že už o jeho smýšlení a povaze víme hodně, můžeme si domyslet právě ono slabé místo, které může být pro dítě fatální pokud by se k nějaké sexuální interakci mělo uchýlit, ať už s cizím, blízkým člověkem nebo i vrstevníkem (neopomíjela bych sexuální aktivity s vrstevníky, protože i ono může vaše dítě ovlivnit na celý život).
Takže když vím, že moje dítě je sice stydlín, ale je zvědavé, co se intimních věcí týče a snadno podléhá autoritám, vím už, že pro něj může být obtížné se bránit. Když na něj někdo bude sahat, byť jen nenásilně, nebude se bránit. Když mu bude ukazovat něco nevhodného, či se odhalovat, nebude se tomu bránit i když mu to bude nepříjemné. A přitom stačí takovému dítěti nejen vysvětlil, že taková rizika jsou, ale pokud je mu už 7 nebo 9 let, mělo by i vědět, že muž má penis a že je schopný erekce i jak toto může vypadat a proč k tomu dochází, co je sex, osahávání a masturbace.... Věřte, že většina dětí ví, co je to masturbace i bez toho aby to umělo pojmenovat, ale stále jen na své základní úrovni. Proto je třeba toto dětem nějak vysvětlit, protože to udělá někdo jiný za vás nedej bože až po první sexuální zkušenosti apod….

Pokud toto rodič zvládne, nemusí být dítko tolik zvědavé nebo překvapené a ví, že situace když na takovou přijde je alarmující a proč. Potom ho můžete poučit, že v případě, že se ho bude někdo chtít dotýkat na intimních particích jakou jsou prsa, klín, vnitřní strana stehen anebo přijde na intenzivnější osahávání pozadí či hlazení a otírání apod, má ihned dát najevo nesouhlas s takovým počínáním a vyzvat k přerušení takového jednání protože to není správné. Stačí říct, že to se nesmí nebo, že to nechce, nebo stačí jen ucuknout nebo rychle vstát a odejít nebo dát najevo vzdor pištěním aj. Zase podle povahy vašeho dítěte. Už jen informovanost takového stydlína spěje k rychlé reakci a ta dospělého většinou zarazí. Většina zneužití začíná postupným nenásilným chováním, které dítěti nedávají ihned impulz ke vzdoru, ať je jakékoliv povahy, to protože dítě tu situaci neumí vyhodnotit nebo mu v tom brání právě ta autorita, nebo mu to zase tolik nevadí apod. Takové věci se nedělají s dětmi a nedělají to ani děti mezi sebou a to je nutné, dítěti říct a Vy máte jako rodič tu sílu ho o tomto poučit a váš názor pro něj má velkou neli největší váhu! Potom i takovému vrstevníkovi by mělo být schopno říct, že se to nedělá a přerušit ono počínání nebo to nahlásit, byť by pro něho taková interakce byla zajímavá. V obou případech, ať už takové poučené dítě sexuální atak (atak není to správné slovo, mnohdy jde spíše o akt) pozná, od dospělého nebo nedospělého člověka, má ihned takový čin nějakému jinému dospělému nahlásit, říct, co se stalo nebo se jen svěřit bez ohledu na to zdali to opravdu byl nebo nebyl sexuální atak. Samozřejmě ihned se svěřit rodiči pokud je to možné, pokud ne tak jinému dospělému v okolí. Protože to se musí hlásit, aby to dotyčný neudělal zase. Musí se to udělat! Tohle musí dítě vědět, že když už umí idetifikovat sexuální akt, kterého je součástí, musí toto dát najevo svým nesouhlasem a musí si být jisto, že je v pořádku se s tím ihned svěřit! A tohle je jen na Vás abyste takové chování děti naučili.
Dle mého názoru je třeba těžší taková osvěta o sexuálním chování pro děti sexuálně uzavřené a nezáleží na tom zdali jsou stydlivé nebo smělé, ale prostě vnímají vlastní sexualitu přirozeně buď jako něco nepohodlného nebo třeba nezajímavého. Také ony potřebují osvětu o sexu a pohlavní odlišnosti muže a ženy, aby dokázali rozeznat sexuální chování od normálního a nenormálního, ale obrana vůči náruživému protějšku je pro ně přirozeně impulzivnější a někdy i unáhlená, ale stále lepší než žádná.

Dnes je doba hodně otevřená těmto věcem. Za mého dětství nebyl internet, děti o sexu nevěděli tolik a nemohli si to vygooglit nebo je to prostě nemohlo nějak samo překvapit bannerem na webu nebo reklamou v televizi (např na růžového slona) apod. I tehdy byly takové děti, které vám ve škole řekli víc než jste doposud věděli o sexu aj, ale nebylo jich tolik jako dnes. Dnes je sex a erotika všude kolem a navzdory tomu že je cenzurovaná, je lehce dostupná i dětem. Tohle se změnilo neskutečně za 20let.

Rodiče se ovšem nezměnili vůbec - jsou to stále ty dospělé děti nesoucí si stejné základy sexuálního chování <otevřenějšího> nebo <uzavřenějšího> a jsou povahou <stydliví> nebo <smělí> Dnešní děti jsou naoko jiné, ale to protože je mění doba a sociální prostředí. A proto dnes dřív než o tom s nimi mluví rodič, valí se na ně sex a erotika ze všech stran, hlavně z internetu, televize nebo od jiných dětí, co to mají z internetu apod... a vznikají předsudky... to je sice sociální vliv... ale i za ten je zodpovědný rodič. Ten má znát své dítě, ten jej má ochraňovat před těmito vlivy a kořenit v něm základy objektivního názoru, co je správné, není správné, čemu věřit čemu ne a hlavně... hlavně s ním o tom, co vidí a slyší má mluvit.
A je jedno jestli se stydíte s vlastními dětmi o intimnostech mluvit nebo ne, minimálně byste neměli nechat utvářet jeho úsudky informacemi od jinud, bez toho abyste nad tím měli nějaký přehled.

Takže jak ochránit dítě před zneužitím? Mějte své dítě rádi a buďte jeho rodičem na 100%. A když Vám na něm záleží a budete se mu věnovat, určitě jej snáze připravíte na zlé situace, které jej mohou potkat a minimálně se Vám přirozeně bez zábran svěří, a to je velice důležité, protože byť budete super mega bomba krutopřísný hustý nadrodič, neubráníte ho před jakoukoliv sexualizací na internetu nebo ve škole. Buďte Vy první od koho o tom ví a nenechte ho svou laxností se stydět o tom před Vámi mluvit.