Nepoznáváte tyto věci? Může to pomoci odhalit zneužívání dětí (TN.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3274
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1385 poděkování

Nepoznáváte tyto věci? Může to pomoci odhalit zneužívání dětí (TN.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


V boji proti zneužívání dětí se Europol obrátil na veřejnost a požádal o pomoc. Zveřejnil snímky předmětů z dětského porna s tím, že zjištění jejich původu by pomohlo s pátráním po obětech. Informace lze Europolu zaslat anonymně.

Europol vyzval veřejnost, aby pomohla s rozpoznáním předmětů, které souvisí se sexuálním zneužíváním dětí. U všech níže uvedených obrázků už vyšetřovatelé vyčerpali všechny možnosti, jak zjistit jejich původ a komu patřily.

Všechny byly převzaty především z videí se zneužívanými dětmi. Mnohdy jsou videa nekvalitní, případně jsou předměty příliš malé, proto je kvalita některých obrázků horší.

Pokud byste některou z věcí rozpoznali, můžete se obrátit na organizaci ve speciálním formuláři. Podle Europolu se ukázalo, že rozpoznávání předmětů je důležité a může vést k odhalení pachatelů ohavných zločinů. Zkuste se zamyslet, zda jste někde (třeba i na dovolené) nemohli podobné věci vidět.

Pokud se podaří zjistit původ některé z věcí, Europol se spojí s policií či úřady v dané zemi, aby případ dále vyšetřily a urychlily odhalení pachatele či zjištění oběti. Europol požádal, aby z úcty k oběti nikdo nesdílel žádné informace, z kterých by bylo patrné jméno či další osobní informace zneužívaných dětí.


You can help us to trace an object and stop child abuse

The most innocent clues can sometimes help crack a case. The objects are all taken from the background of an image with sexually explicit material involving minors. For all images below, every other investigative avenue has already been examined. Therefore we are requesting your assistance in identifying the origin of some of these objects. We are convinced that more eyes will lead to more leads and will ultimately help to save these children.

Can you help us recognise the objects? We specifically want to trace their origin (location/country). You can help by clicking on an object you recognise and providing Europol with the information you have on the object. This can be done anonymously. Once the origin of an object is identified, we will inform the competent law enforcement authority of the involved country to further investigate this lead and hopefully speed up the identification of both the offender and the victim.


Out of respect for the victims, we urge you not to share any personal information (recognisable pictures, names, etc.) on social media or anywhere online. Your useful tips can be shared with us in a secure way via this website form. Thank you for your support.

► Ukázat spoiler
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dream
Registrovaný uživatel
Varování: 7
Výkřik do tmy: Pedofil je člověk, který chce dávat dětem lásku a miluje je, což společnost nechápe a považuje to za odporné svinstvo. A nezlobte se na mě, láska přeci není zlo.
Příspěvky: 120
Dal: 5 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Nepoznáváte tyto věci? Může to pomoci odhalit zneužívání dětí (TN.cz)

Nový příspěvek od Dream »

No pokud si s tím neví rady vyšetřovatelé, těžko si s tím bude vědět rady obyčejný člověk. A tyhle fotografie různých věcí jsou nicneříkající fotografie. Není snadnější ukázat fotografie těch dětí, které v oněch videích nebo na oněch fotografiích figurují?
Uživatelský avatar
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 36
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 133
Dal: 737 poděkování
Dostal: 131 poděkování

Re: Nepoznáváte tyto věci? Může to pomoci odhalit zneužívání dětí (TN.cz)

Nový příspěvek od Zappart »

Dream píše: pondělí 27. 9. 2021, 12:35:03 No pokud si s tím neví rady vyšetřovatelé, těžko si s tím bude vědět rady obyčejný člověk. A tyhle fotografie různých věcí jsou nicneříkající fotografie. Není snadnější ukázat fotografie těch dětí, které v oněch videích nebo na oněch fotografiích figurují?
Tak někdo by mohl poznat že to pochází z jeho země. Nebo že zná například to logo. Ukazovat zneužité děti určitě není ta správná cesta. I kdyby to mohlo vést k dopadení pachatele, mohlo by to vést i ke zveřejnění onoho zneužití a tedy k traumatu dítěte.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6076
Dal: 1232 poděkování
Dostal: 3014 poděkování

Re: Nepoznáváte tyto věci? Může to pomoci odhalit zneužívání dětí (TN.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Tak ono stačí, když si určitého specifického trička všimne učitel nebo učitelka nebo kdokoliv jiný, známý, příbuzný a třeba ho to trkne… a třeba to povede k odhalení pachatele.
Dream píše: pondělí 27. 9. 2021, 12:35:03 Není snadnější ukázat fotografie těch dětí, které v oněch videích nebo na oněch fotografiích figurují?
Šířit obličeje zneužívaných dětí by bylo dost proti smyslu jejich ochrany, protože jednou poskytnutou fotku už nikdy z internetu nevymažeš a cílem je samozřejmě oběti co nejvíc chránit a ne jim způsobovat ještě větší trauma, než mají (nebo budou mít, až si uvědomí, o co se jednalo). Nevím, jak by se ti líbilo, kdyby tě někdo zneužíval a teď by se po celém evropském internetu začaly šířit snímky s tvým obličejem...
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1104
Dal: 925 poděkování
Dostal: 509 poděkování

Re: Nepoznáváte tyto věci? Může to pomoci odhalit zneužívání dětí (TN.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Dream píše: pondělí 27. 9. 2021, 12:35:03Není snadnější ukázat fotografie těch dětí, které v oněch videích nebo na oněch fotografiích figurují?
Oni ty fotky obětí neukazují z dobrého důvodu.
Out of respect for the victims, we urge you not to share any personal information (recognisable pictures, names, etc.) on social media or anywhere online. Your useful tips can be shared with us in a secure way via this website form. Thank you for your support.

Z respektu k obětem vás žádáme, abyste nesdíleli žádné osobní informace (rozeznatelné obrázky, jména, atd) na sociálních mediích nebo jinde online. Vaše užitečné tipy můžete sdílet s námi bezpečným způsobem přes tuto webovou stránku. Děkujeme za vaši podporu.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu