Násilí na nezletilých nesmí být promlčené. Bývalé francouzské modelky vystoupily v senátu (iROZHLAS)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4910
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Násilí na nezletilých nesmí být promlčené. Bývalé francouzské modelky vystoupily v senátu (iROZHLAS)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Desítka bývalých světových modelek ve francouzském senátu společně žádala, aby sexuální násilí na nezletilých nemohlo být promlčené. Ženy také obvinily osobnosti světa módy ze sexuálního napadení a znásilnění. Mělo k nim údajně dojít v 80. a 90. letech, když byly ještě některé z nich nezletilé. O žádosti ve středu informovala stanice BBC a agentura AFP.

„Znásilnění by nemělo mít datum expirace,“ prohlásily ženy v úterý před senátem. Módní průmysl se podle nich za posledních 30 let příliš nezměnil. Chtějí dosáhnout změny ve francouzském právu ne kvůli minulosti, ale kvůli budoucnosti.

Část modelek do Paříže přijela osobně, mezi nimi Carré Otisová nebo Lesa Amooreová. Některé svá svědectví sdělovaly přes videa přenášená na dálku. Spolu se skupinou tiskovou konferenci připravila bývalá novinářka BBC Lisa Brinkworthová.

Násilí v modelingu

Nizozemská modelka Thysia Huismanová uvedla, že ji Jean-Luc Brunel „zdrogoval a znásilnil“ v roce 1991. „Policii jsem tehdy nic neřekla. Měla jsem takový strach a tak moc jsem se styděla. Téměř mě to zničilo,“ uvedla Huismanová před senátem. Brunel je od prosince ve vazbě a čelí obvinění z několika znásilnění, vinu však popírá.Modelky v senátu obvinily ze znásilnění také jednoho z předních modelingových agentů Géralda Marieho. Toho už ze znásilnění nebo sexuálního napadení francouzským úřadům nahlásilo 14 žen. Taktéž vinu odmítá.

Francouzský parlament v dubnu přijal zákon, který počítá s možností prodloužit dobu, po kterou lze žalovat sexuální trestné činy. Promlčení po 30 letech by nebylo platné, pokud by obviněná osoba později opětovně spáchala stejný trestný čin na dítěti.

Stejně jako modelky tak i některé osobnosti a asociace žádají, aby tyto činy za žádných okolností nebylo možné promlčet, píše AFP.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?