"V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela (Žena.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4910
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

"V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela (Žena.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Známou zpěvačku v 15 letech znásilnilo několik mužů. Na tuto zkušenost vzpomíná v novém dokumentu z produkce stanice HBO. Morissettová upozorňuje na ignoranci společnosti a lidí z hudebního průmyslu.

Zpěvačka a herečka Alanis Morissettová v novém dokumentu tvrdí, že ji v patnácti letech znásilnilo několik mužů.

Nový dokumentární film z produkce HBO Jagged měl premiéru 13. září na filmovém festivale v Torontu. Obsahuje rozhovor s Morissettovou, která v něm vzpomíná na úspěšná 90. léta, a říká, že byla jako patnáctiletá popová hvězda znásilněná. Tehdy žila v rodné Kanadě.


"Trvalo mi několik let terapie, abych si vůbec přiznala, že jsem byla oběť. Vždy jsem prohlašovala, že jsem k tomu svolila. Legální věk pro udělení souhlasu k sexuálnímu styku je v Kanadě 16 let. Mně bylo 15 let. Teď si uvědomuju, že to byli pedofilové a jednalo se o znásilnění," svěřuje se v dokumentu sedmačtyřicetiletá zpěvačka podle britského deníku The Independent.

Násilníky nejmenovala s tím, že její obvinění byla lidmi z branže v minulosti zamítnuta. "Řekla jsem to pár lidem, ale nepadlo to na úrodnou půdu. Většinou to byl moment, kdy se lidé zvedli a odešli z místnosti."

I z toho důvodu Morissettová o znásilnění dříve nepromluvila. "Víte, spousta lidí se ptá, proč ženy čekají 30 let. A já odpovídám: 'Jděte někam.' Ony nečekají 30 let. Nikdo je neposlouchal nebo tím bylo ohroženo jejich živobytí a rodina. Naše kultura neposlouchá."
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4910
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: "V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela (Žena.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Kanadská zpěvačka Alanis Morissette promluvila v novém dokumentárním filmu o svých zkušenostech se sexuálním násilím z období dospívání. „Vždy jsem říkala, že jsem s tím souhlasila… bylo mi ale vždy připomenuto, že v 15 letech prostě nesouhlasíte,“ tvrdí hudební hvězda ve filmu, jehož premiéry se však z nejasných důvodů nezúčastní.

V novém dokumentu kanadská zpěvačka tvrdí, že se v období dospívání stala obětí sexuálního násilí, konkrétně tzv. statutory rape. Tento právnický termín označuje nenásilnou a nevynucenou sexuální aktivitu, při které jedna z osob ještě nedosáhla legální věkové hranice.

Všichni byli pedofilové

Dokumentární film s názvem Jagged (pozn. česky zubatý, rozeklaný, ale také reference na zpěvaččino zásadní album) bude k vidění tento týden na filmovém festivalu v Torontu. List The Washington Post informuje, že zpěvačka zmíněné sexuální násilí popisuje právě v tomto filmu.

„Zabralo mi to léta na terapii, než jsem si vůbec přiznala, že mohlo dojít k nějaké viktimizaci,“ uvedla Morissette. „Vždy jsem říkala, že jsem s tím souhlasila. Bylo mi ale vždy připomenuto ‚Hele, bylo ti patnáct, v patnácti s tím nesouhlasíš!‘. A teď už jenom říkám ‚Jo, byli to všichni pedofilové. Je to sex s nezletilým.‘“

V Kanadě je legální začít se sexuálním životem až v šestnácti letech, a to ve všech provinciích. Podle vládního webu Myhealth.alberta.ca musí dotyčný dosáhnout věku osmnácti let, aby mohl legálně souhlasit s pohlavním stykem s osobou, která je k němu ve vztahu autority, tedy například s učitelem, trenérem či zaměstnavatelem.

Pokud osoba ve věku čtrnácti či patnácti let chce provozovat sexuální aktivity, je to legální jen pokud je jeho partner maximálně o pět let starší a nemá k němu vztah již zmíněné autority. V době, kdy byla Morissette teenager, byl věk pro legální sexuální aktivitu stanoven na čtrnáct let.

The Washington Post upozorňuje právě na zmíněnou výjimku, která pro sex s autoritami stanovuje věk výš, tedy na osmnáct let.

Alanis Morissette se narodila v hlavním městě Ottawě v roce 1974. Mezi třetím a šestým rokem bydlela s rodinou v Německu. Od šesti let opět žila v Ottawě. V současnosti žije v americké Kalifornii.

Stížnosti bez odezvy

Zpěvačka v dokumentárním filmu nejmenuje žádné údajné násilníky. „Několika lidem jsem to řekla, ale bylo to jako mluvit do dubu,“ uvádí Morissette. „Víte, mnoho lidí říká ‚proč ta žena čekala třicet let (než to ohlásila)?‘ Já si jen říkám, ať jdou do p*dele. Nečekala jsem třicet let. Buď mě nikdo neposlouchal, nebo tím bylo jejich živobytí, nebo živobytí jejich blízké osoby v ohrožení,“ vysvětluje.

Morissette začala se svou hudební kariérou právě v patnácti letech. Nahrávala demo nahrávky a videa a doufala, že si zajistí nahrávací smlouvu. V roce 1990 podepsala smlouvu se společností MCA Canada a začala pracovat na svém prvním albu s názvem Alanis. Bylo jí šestnáct let.

První album se prodávalo jen v její rodné Kanadě. Následující deska Now Is the Time představila taneční popový zvuk, od kterého se Morissette na následujícím albu Jagged Little Pill odklonila. Tato deska zaznamenala obrovský úspěch, po celém světě se prodalo 33 milionů kusů. Na ní se objevil například hit Ironic. Tento úspěch upevnil její pozici na hudební scéně. Následně vydala dalších šest desek, nejnovější minulý rok. Nese název Such Pretty Forks In the Road.

Alanis Morisette se podle dostupných informací premiéry nezúčastní. „Je jisté, že bych byla ráda, aby tu Alanis byla. Byla to čest tento film točit a jsem na něj velmi hrdá,“ uvedla režisérka Alison Klayman. „Doufejme, že budou v budoucnu další příležitosti promítání a ona se jich zúčastní.“

Podle listu The Washington post má však zpěvačka k finální podobě filmu nespecifikované výhrady. Americký list se odvolává na zdroj, který je obeznámen s plány zpěvačky, ale není mu dovoleno o nich veřejně mluvit. Tento krok je podle The Washington post kontroverzní, protože může být problematický v otázce editování dokumentů o celebritách. Hlavní postava takového dokumentu, která zasahuje do práce filmaře, tak může narušovat jeho novinářskou nezávislost.

Také není jasné, zda se bude Morissette osobně starat o publicitu tohoto snímku. Vysílat ho na podzim bude televize HBO, která ho také produkovala.

Podobné případy, kdy se sledovaná osoba dokumentárním filmem nezúčastní premiéry, nejsou běžné. Například v roce 2012 se premiéry dokumentu v Totontu nezúčastnily tenistky a sestry Serena a Venus Williamsovy. Nebyly spokojené, jakým způsobem byl ve filmu vyobrazen jejich otec.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1316
Dal: 1582 poděkování
Dostal: 796 poděkování

Re: "V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela (Žena.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Alanis Morissette píše: středa 15. 9. 2021, 9:19:14 Jo, byli to všichni pedofilové. Je to sex s nezletilým.
No... nejspíš nebyli.
Uživatelský avatar
Dream
Registrovaný uživatel
Varování: 4
Výkřik do tmy: Pedofil je člověk, který chce dávat dětem lásku a miluje je, což společnost nechápe a považuje to za odporné svinstvo. A nezlobte se na mě, láska přeci není zlo.
Příspěvky: 120
Dal: 5 poděkování
Dostal: 50 poděkování

Re: "V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela (Žena.cz)

Nový příspěvek od Dream »

Docela by mě zajímalo, jak nesla natáčení tohoto klipu a pak jeho zveřejňování.

Uživatelský avatar
Rudy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 25
Příspěvky: 191
Dal: 177 poděkování
Dostal: 85 poděkování

Re: "V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela (Žena.cz)

Nový příspěvek od Rudy »

Upozornění: za tento a zmíněný smazaný příspěvek bylo uživateli uděleno varování


Byl mi smazán příspěvek, takže zkusím ještě jednou.

K dané paní nemám žádnou náklonnost, protože řeči že ji nikdo neposlouchal jsou absolutní nesmysl. Rodiče, policie? Co oni? To snad jako tohle schvalovali? Jen si honí ego, protože ani neřekne o co šlo z důvodu že ji říkali že je to v pořádku....

Další nevhodný text směřoval k pochopení že daný údajný pachatelé nebyli pedofilové, ale prostě a jednoduše ji brali jako snadnou oběť co se nechá a nebude dělat problémy. Což je dnes a denně běžný problém v případech zneužití. Násilník si vybere slabší oběť, kterou může přemoci a i manipulovat. S pedofilií to nemá co dělat.

Nebudu se za svůj názor stydět a už vůbec nechci dehonestovat oběti násilí. Násilí je zrůdnost která nemá ve světě co dělat a už vůbec ne u dětí. To že promluví po 30ti letech se stát může, ale nikoli se slovy že to všem bylo jedno.
Naposledy upravil(a) pbd dne čtvrtek 16. 9. 2021, 22:57:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přidáno upozornění na udělané varování
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6390
Dal: 1545 poděkování
Dostal: 3434 poděkování

Re: "V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela (Žena.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Rudy píše: středa 15. 9. 2021, 21:27:37To že promluví po 30ti letech se stát může, ale nikoli se slovy že to všem bylo jedno.
Ale ono to tak mohlo být. Párkrát něco naznačí, párkrát se někomu svěří… a nic se neděje. To se prostě může stát. Oběti to mají kolikrát hodně těžké a tomu, co řekla, věřím. I pokud by třeba byla naivní, prostě později přišla na to, že to bylo znásilnění. Že v tom třeba byla záměrná manipulace těch mužů, aby s ní měli sex a nic víc.
Rudy píše: středa 15. 9. 2021, 21:27:37 Rodiče, policie? Co oni?
Neznáš pozadí, nevíš, co za tím bylo. Viděl jsi Leaving Neverland? Rodiče nic nevěděli. A obvinit "krále popu" se mohlo krutě vymstít.

Víš, máš jen nějaké představy o tom, co jak kdo může prožívat a jak co bylo. Ale realita může být jiná, komplikovanější než to, co si tvoje mysl dovede představit. A nic nezabolí oběť víc, než když jí lidé nevěří nebo když řeknou, že si za to může sama, protože byla naivní…

Zkus prosím příště z opatrnosti k obětem vyjadřovat více úcty. Nelíbí se mi, co jsi o ní napsal, aniž bys věděl (nebo prožil to), co prožila ona.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1474
Dal: 1658 poděkování
Dostal: 720 poděkování

Re: "V 15 letech mě znásilnilo několik mužů." Morissettová o tom přes 30 let mlčela (Žena.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Kasz píše: středa 15. 9. 2021, 22:46:26 I pokud by třeba byla naivní, prostě později přišla na to, že to bylo znásilnění. Že v tom třeba byla záměrná manipulace těch mužů, aby s ní měli sex a nic víc.
Neznáš pozadí, nevíš, co za tím bylo.
Osobně mám pocit, že to bylo něco jako metoo - "Chceš vydávat alba? Tak už, jak moc to pro tebe znamená a jak moc jsi vděčná, že se s tebou vůbec bavím." No a kamarádi by také rádi. Ano, může (mohlo) to být v téhle branži standard, proto se nad tím nikdo nepozastavoval, když to říkala. Nebo možná to říkala jen v náznacích nebo nějak obecně, že si ostatní mysleli, že to jen říká, ale nikdo nechápal, že tím vyjadřuje, že byla znásilněná. Myslím, že kdyby řekla, že ji někdo znásilnil, tak by se tím někdo zabýval. Ale obávám se, že asi říkala "jen" něco jako "Měla jsem sex s tím a tím" a vyznělo to, že je na to pyšná. Proto se tím nikdo nezabýval.

(Aby to někdo špatně nepochopil: tím to nechci zlehčovat a nechci ji obviňovat, že to je její chyba, že to neřekla dostatečně zřetelně. Spíš jen přemýšlím, proč se tím nikdo nezabýval).
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu