Jeden znásilňoval chlapečky, druhý vlastní dcery. Sešli se v kriminále... (ParlamentníListy.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4910
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Jeden znásilňoval chlapečky, druhý vlastní dcery. Sešli se v kriminále... (ParlamentníListy.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


ČESKÉ KRIMINÁLY ParlamentníListy.cz přináší druhý díl série o prostředí našich věznic. Požádali jsme v té souvislosti několik lidí, kteří jimi prošli, aby pro čtenáře PL poskytli svá svědectví. Nebudeme se vyhýbat ničemu. Bití, znásilnění, podrazy, narkomani, bachaři, lékaři, psychologové…

Byli dva a stáli při sobě jako bratři.

„Cos proved?“ byla obligátní otázka na páchanou zločinnost na svobodě, když přišel nový mukl na oddíl.

„Ále, čórka…“ Což znamenalo krádež, kterou oplývala většina odsouzených.

Ale přesto byli ti dva divní. A divný byl i jejich vztah. Něco si spolu stále šuškali, smáli se a mluvili tak, aby je nikdo neslyšel.

Tento oddíl mnozí pomlouvali.

Byl to klidný oddílek v dlouhém baráku, který se odlišoval nekuřáctvím. Také odsouzených tam nebylo mnoho, asi jen 40 proti běžným oddílům o 80 lidech. Na konci chodby pak domek půlila knihovna, kam se mohlo v úřední hodiny chodit půjčovat.

Ti dva se však ani neradovali, že jsou na tak víceméně protekčním oddílu, brali to nějak jako samozřejmost.

V pokojích mají vězni uzamykatelné skřínky na visací zámky. Uzavírání ovšem nemá moc význam. Dvířka se dají ohnout a obsah „čórnout“. Mizí tak hlavně vězeňská měna – tabáky. Ale tihle dva ani moc tabáku neměli. Nekouřili, a ač to vypadá paradoxně, nekuřák může mít na nekuřáckém oddílu tabák. Akorát ho nesmí kouřit. Prostě vězeňská služba počítá se směnou, aby vězeň mohl šmelit.

Ale ti dva si žádné tabáky neukládali, jen jeden z nich pečlivě skrýval dopisy, které mu chodily (tedy úřední) a druhý si psal deník a nedával ho téměř z ruky, nosil ho většinou také na hodinové vycházky na dvůr.

A potom i benga (jak se říká bachařům) najednou změnili svoje přezíravé chování a k těmto tajnůstkářům se chovali, jak to nazvat – prostě jinak. Nikdy neopomněli se na ně zeptat, chtěli vědět, kde jsou a občas je vyvolávali ke kontrole. A také chodili často k lékaři a tvrdili, že prostě berou léky. Jenomže ty nebrali.

Že by gayové? Na oddílu by to nikdo netrpěl a pár všímavých muklů zjistilo, že k tomu netíhnou, neschovávají se spolu na záchodě nebo v noci nechodí třeba na kulturku, kde se provádějí sexuální praktiky.

A tak jednou, když zrovna chodili kolem dokola po škvarovém oválu uprostřed vysokých plotů s žiletkovými dráty, jeden mukl ohnul plechové dveře skřínky, vytáhl deník a druhý rozsudky.

Pohlavní zneužívání dětí. Jeden byl na cizí chlapce do 12 let a druhému stačily vlastní dcery.

„Nejsme bohužel v Americe. Sešit putoval zpět a rozsudky se také vrátily do skříněk. Ten jeden si psal deník, kde popisoval, jak souložil s dcerami a ten druhý prostě jen přizvukoval. Když se ti dva vrátili z vycházky, opět ve veselém rozpoložení, nikdo s nimi nedokázal ani promluvit. Zatím to byl šok, kdo se dostal na oddíl,“ vysvětluje náš zdroj.

Barákový, ten, který jedná s vychovatelem a třeba organizuje sčítání, šel za vychovatelem.

„My je tady nechceme,“ snažil se ho přesvědčit, ať je dá jinam.

„To nejde. A když už to víte, tak zavelte nástup celého oddílu“.

Tak se oddíl sešel a nikdo nechtěl stát s těmi dvěma. Někteří už na ně startovali.

„Pánové, tito dva jsou moňáci."

MON znamená muž ohrožený násilím se zvláštní soudní ochranou. Tento status nedostávali mladí vězni, kteří opravdu dělali služky starším, ani staří lidé, kteří se nedokázali bránit, ale pedofilové. Soud takové označí jako „MON“ a mají zvláštní privilegia. Proto chodí k doktorovi, aby kontroloval, zda nejsou zraněni.

„Takže teď bude u jmen těchto vězňů označení MON a kdokoliv by jim třeba jen vyhrožoval, tak půjde před soud. A víte, jak jsou ve vězení tresty tvrdé. Za výhrůžky moňákům tak dva roky navíc a za násilí tak osm let“.

Asi týden ti dva byli každou hodinu kontrolováni, zda jsou v pořádku. Na vycházky chodili samostatně a dokonce, pokud jim někdo něco řekl, tak si ihned běželi stěžovat. Navíc několikrát vymáčkli „bonzák“, což je signalizace na oddílu, kdy se tam vyřítí zásahovka. Nicméně bachaři nějak tak nedělali problémy a jednali s nimi s velkým opovržením.

Není jasné a nikdy se nikdo nedozví, kdo a jak to zařídil.

Na oběd se chodilo do veliké jídelny, kde se setkávaly různé oddíly. Ti dva jedli spolu a jedli sami, protože s nimi si nikdo nešel ani sednout. A jednou takhle jde kolem jeden mukl a náhodou zvrhne vařící polévku. Zrovna na jednoho z nich a na druhého další. A když vstanou a začnou nadávat, tak se kolem shromáždí nepřehledný dav, bachaři ještě chvíli nevolají zásahovku a ti dva dostávají facky a údery.

A když se věc vyšetřuje, nikdo nic neví a není možné určit, co se přesně stalo. A potom za pár dní zase polévka a zase mela…A pak jde barákový za vychovatelem a navrhuje:

„Měli by je odvézt jinam. Tady jim hrozí násilí…“

A vychovatel podává návrh, aby jeli jinam.

A ten deník? Ten zmizel, když se ocitli ve skladu a odevzdávali věci při odjezdu pryč…taková náhoda.

„Ale bohužel ti nejhorší jsou systémem chráněni, mají privilegia a neplatí, že jsou utlačováni. Naopak se může stát, že někdo odnese svoje chování vůči těmto zrůdám,“ dodal náš zdroj velmi trpce.


...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Pepino

Re: Jeden znásilňoval chlapečky, druhý vlastní dcery. Sešli se v kriminále... (ParlamentníListy.cz)

Nový příspěvek od Pepino »

Cykle02 píše: úterý 14. 9. 2021, 8:39:33 „Ale bohužel ti nejhorší jsou systémem chráněni, mají privilegia a neplatí, že jsou utlačováni. Naopak se může stát, že někdo odnese svoje chování vůči těmto zrůdám,“ dodal náš zdroj velmi trpce.

Chápu spravne ze toto je clanek namireny proti pedofilum? Mel by byt specialne oznacen jako nenavistny, pokud ma tento web pedofilii takrikajic s nadsazkou propagovat.
Uživatelský avatar
Dream
Registrovaný uživatel
Varování: 4
Výkřik do tmy: Pedofil je člověk, který chce dávat dětem lásku a miluje je, což společnost nechápe a považuje to za odporné svinstvo. A nezlobte se na mě, láska přeci není zlo.
Příspěvky: 120
Dal: 5 poděkování
Dostal: 50 poděkování

Re: Jeden znásilňoval chlapečky, druhý vlastní dcery. Sešli se v kriminále... (ParlamentníListy.cz)

Nový příspěvek od Dream »

Nevím proč, ale přesto, že neuznávám ubližování dětí, vždy mi vadí, že vrazi, kteří berou lidské životy, jsou oblíbenější, než pedofilové, co nikoho nezabili. Chápu, že děti mohou mít trauma z toho, co se jim nepěkného dělo, ale pro mě je teda větší zrůda ten, kdo někoho vědomě zabije. Trauma se dá nějakým způsobem potlačit, možná i nějakou psychoterapeutickou léčbou i odstranit. A takový člověk může žít a může se v životě i z něčeho radovat. Ale vzít někomu vědomě život? *think*
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1316
Dal: 1582 poděkování
Dostal: 796 poděkování

Re: Jeden znásilňoval chlapečky, druhý vlastní dcery. Sešli se v kriminále... (ParlamentníListy.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Co se ten článek snaží jako říct? Něco ve smyslu "chudáci spoluvězni, měli na oddělení dva peďáky a nemohli je zabít"? Nemůžu si pomoct, ale občas mi připadá, že tím hlasitým opovrhováním nějaké obecně nenáviděné menšiny si někteří lidé validují své vlastní ubohé bytí, ve smyslu "jsem sice hovado, nikdy jsem nic pořádného nedokázal, ale podívejte se na tyhle - ti jsou ještě horší než já". Je mi jich (ne)upřímně líto.
Uživatelský avatar
Rudy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 25
Příspěvky: 191
Dal: 177 poděkování
Dostal: 85 poděkování

Re: Jeden znásilňoval chlapečky, druhý vlastní dcery. Sešli se v kriminále... (ParlamentníListy.cz)

Nový příspěvek od Rudy »

Už co se zde článek objevil jsem chtěl reagovat, ale nějak jsem neměl slov... Význam článku byl relativně negativní proti pedofilům a oslavoval zmlácení lidí...
Bylo mi z toho ouzko a nevěděl co říci.

Dream a Dreamer to vystihli vcelku přesně jaké pocity mám já.
Uživatelský avatar
Bouře
Správce sociálních sítí
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 757
Dal: 850 poděkování
Dostal: 873 poděkování

Re: Jeden znásilňoval chlapečky, druhý vlastní dcery. Sešli se v kriminále... (ParlamentníListy.cz)

Nový příspěvek od Bouře »

Njn, zneužívači... Na ty se prostě hodně ukazuje. Taky tuhle hierarchii moc nechápu. Napadá mě, že by to mohlo být kvůli tomu, že se těch vrahů třeba bojí a proto si radši dovolí na lidi, kterých se tolik nebojí, že by jim něco udělali. Další možnost je, že děti jsou prostě bezbranější než dospělí a vrazi většinou vraždí dospělé a i přes to, že ta smrt má větší následky, tak je z pohledu věznů horší ten zneužívač. Násilí ve věznicích není dobré vůči komukoliv a připadá mi, že v tom článku jako by až chtěli, aby bylo ubližování věznům ostatními vězni v normě.

Mám ale otázku... Opravdu se označení MON dává jen lidem, kteří zneužili dítě? :)
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 391
Dal: 337 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Re: Jeden znásilňoval chlapečky, druhý vlastní dcery. Sešli se v kriminále... (ParlamentníListy.cz)

Nový příspěvek od pbd »

Bouře píše: úterý 14. 9. 2021, 21:37:49 Mám ale otázku... Opravdu se označení MON dává jen lidem, kteří zneužili dítě? :)
Podle toho, co jsem našel tak ne, respektive existuje více kategorií.

Dokument Informace pro radu vlády pro lidská práva k otázce vězeňství za rok 2016 uvádí několik kategorií vězňů se zvláštním zacházením:
Vytipovávání a zařazování vězněných osob, které mohou být pachatelem nebo obětí násilí ve vězeňském prostředí, je základem preventivních opatření VS ČR. Do jednotlivých kategorií vytypovaných vězněných osob jsou zařazeny osoby, které by mohly být na základě své fyzické, mentální dispozice, nebo v souvislosti se svou minulostí anebo profesí vykonávanou v minulosti nějakým způsobem znevýhodněny či ohroženy, nebo naopak působit jako potencionální pachatelé fyzického násilí. Jedná se o kategorie:
  • STH – vězněná osoba s výrazně sníženou tělesnou hmotností
  • MÚ – vězněná osoba se zjevně nízkou mentální úrovní
  • MON – vězněná osoba - možný objekt násilí
  • MPN – možný pachatel násilí
  • DVO – další vytypovaná osoba
  • DVO – P – další vytypovaná osoba charakteristická výkonem profese

Z druhé strany je možné citovat z výkladu pojmů z vězení na serveru obase.cz:
Pampeliška – ohrožený díky špatné pověsti, homosexuál, transvestita, udavač, odsouzený za násilí na ženě, dětech, starších osobách, nebo prostě jen psychicky slabý člověk