Soudce z Marylandu spáchal sebevraždu, když ho přišli zatknout za zneužívání dětí (World News 24)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3259
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1381 poděkování

Soudce z Marylandu spáchal sebevraždu, když ho přišli zatknout za zneužívání dětí (World News 24)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Soudce Jonathan Newell (50), který působil v Caroline County v Marylandu, se v pátek zastřelil. Učinil tak ve chvíli, kdy jej přijela zatknout FBI kvůli zneužívání dětí. Jako první o případu informoval server The Daily Beast.


Podle serveru byl Newell od července vyšetřován ve spojitosti s obviněním ze zneužívání nezletilých. Měl u sebe údajně kameru se snímky nahých chlapců v jeho koupelně. V pátek ráno se u jeho dveří objevili federální agenti s příkazem ho zatknout. V bytě našli už jen jeho tělo se střelnou ranou v hlavě. Za mrtvého jej oficiálně prohlásili v 6:43 ráno.

„Okolnosti jeho zjevné sebevraždy bude dále vyšetřovat marylandská státní policie,“ stojí v prohlášení ministerstva spravedlnosti USA.

Newellova sousedka zveřejnila v pátek na svém facebookovém profilu fotografii, na které je několik policejních vozů zaparkovaných před jeho domem. Uvedla, že slyšela, jak jej FBI vyvolává pomocí megafonu, aby vyšel ven. Nato uslyšela z domu výstřel a nedlouho poté přijela sanitka.Státní návladní potvrdil, že federálové přijeli Newella zatknout a vzít do vazby. Soudce měl pozastavenou činnost od 24. července, kdy mu policie prohledala dům. Na soudcovu stopu přivedl detektivy nezletilý chlapec, který kameru s kompromitujícími snímky našel v Newellově chatě ve Fishing Creeku v Marylandu.

Kartu do kamery spolkl

Detektivové vyslechli dva chlapce, oba nezletilé, kteří podle svých slov na Newellově chatě strávili noc. Jeden z nich se šel svléknout do koupelny, když vtom objevil zapnutou kameru schovanou v malé černé krabici, namířenou na sprchu. Se svým objevem se svěřil druhému chlapci. Když odešli, řekli to svým rodičům, kteří neprodleně zkontaktovali policii.

Chlapci také uvedli, že té noci byl s nimi v Newellově chatě ještě další dospělý muž, který brzy ráno odjel. Newell nejprve policii popřel, že by měl v koupelně zapnutou kameru. Řekl, že o ničem takovém neví. „Bylo tam šest dalších lidí,“ hájil se. Při výslechu se ale pokusil spolknout paměťovou kartu. Řekl policii, že si potřebuje nabít telefon, přitom ale sáhl pod postel, vzal něco do hrsti a strčil si to do úst. Rentgen posléze prokázal, že Newell spolkl malý, zřejmě kovový předmět.

Policisté vyslechli i další nezletilé, narozené v letech 2002-2007. Většina z nich uvedla, že zná Newella roky, někteří už od dětství. Téměř všichni vypověděli, že je Newell bral do své chaty a když se sprchovali, chtěl je kontrolovat „jestli nemají klíšťata“. Dva z nich řekli, že byli při této kontrole nazí a že jim u toho soudce sahal na genitálie.Při domovní prohlídce detektivové objevili harddisk, na kterém našli množství videí nahých mladých mužů ve sprše. Nejstarší snímky pocházejí ze září 2014. Na některých z nich je vidět i Newell: na jednom videu osahává nahé tělo mladého muže a roztahuje mu hýždě.

Plácal hocha sousedů po zadku

Svůj facebookový profil si Newell po domovní prohlídce smazal. Vyšetřovatelé ale upozornili na to, že předtím na něm zveřejnil několik příspěvků, v nichž zmiňuje mladé chlapce. V jednom z nich soudce psal o svém třináctiletém sousedovi a o tom, že mladí chlapci „obzvlášť potřebují fyzický kontakt.“

„Snažil jsem se ho povzbudit, tak jsem ho škádlil. Poplácal jsem ho po rameni, pocuchal mu zpocené vlasy, někdy ho i plácl po zadku. Chlapci obzvlášť potřebují fyzický kontakt, je to způsob, jakým spolu komunikují, i když to občas vede ke rvačce,“ svěřil se Newell na facebooku.

Newell, člen Republikánské strany, byl jmenován soudcem v Carolina County na patnáctileté funkční období v roce 2016.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?