Z vražd dvou školaček na Sibiři je podezřelý propuštěný zvrhlík (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1378 poděkování

Z vražd dvou školaček na Sibiři je podezřelý propuštěný zvrhlík (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Ruskou veřejnost znepokojila vražda dvou desetiletých dívek na Sibiři. Podezřelý je z ní muž, který byl předloni propuštěn z vězení po odpykání desetiletého trestu za sexuální zneužívání nezletilé osoby. Po propuštění měl ještě roky zůstat pod dohledem úřadů, ale nestalo se tak.

Federální vyšetřovatelé začali kvůli podezření z nedbalosti vyšetřovat místní úřady, které měly mít dohled na starosti, uvedla ve středu agentura Interfax. Za nedbalost hrozí v případě odsouzení až sedm let vězení.

Obě dívky se v Kiselevsku v Kemerovské oblasti pohřešovaly od pondělí, kdy se nevrátily domů ze školy. Do pátrání po nezvěstných školačkách náčelník kemerovské policie nasadil všechny síly, pátrali i dobrovolníci, stejně jako elitní kriminalisté z ústředí. Těla zavražděných školaček se našla o den později v opuštěném domě. Vyšetřovatelé týž den oznámili, že podezřelý byl zadržen.

Dívkám kupoval sladkosti

Jednačtyřicetiletého muže zachytily pouliční kamery při nákupu sladkostí v doprovodu obou dívek. Policisté jej podle médií vypátrali dříve než těla dívek. Na sociálních sítích se objevilo tvrzení, že se údajně ke znásilnění a vraždě dívek přiznal a také sdělil, kde těla ukryl. Úřady tuto informaci ale nepotvrdily. Rovněž nepotvrdily zprávy médií, že ze zločinu je podezřelý Viktor Pesternikov z nedalekého města Myski, uvedla stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Rudy
Registrovaný uživatel
Varování: 3
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 25
Dal: 177 poděkování
Dostal: 84 poděkování

Re: Z vražd dvou školaček na Sibiři je podezřelý propuštěný zvrhlík (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Rudy »

Nějak nedokážu zabíjení pochopit. Co se mu odehrává v hlavě? Copak jde ublížit a pak zabít takové božské stvoření? Nedokázal bych jim skřivit ani vlásek *girl_cray*
Cykle02
Mediální analytik

Re: Z vražd dvou školaček na Sibiři je podezřelý propuštěný zvrhlík (Novinky.cz)

Když se dotyčný musí bát že bude mediálně pranýřován a buď to "léčbou", nebo ve vězení mučen (či dokonce nějakým mstitelem zabit), tak se zas tak nedá divit že odstraní svědky, protože to pro něj už o tolik horší nebude.
Rudy
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Rudy »

Jo jo, na tom něco asi bude. Kdysi na severu Čech (myslím že v ostrov n.oh) jeden muž zneužil a zabil holčičku. Tuším že snad její strýc. Zabil ji ze strachu z prozrazení...
Jako dovedu se vcítit do jeho role, kde "nemá" cestu zpět. Ale když se na věc podívám s rozumem, tak mi nedává vražda smysl. Už jen vědomí že musím zbavit života nevinné dítě, anděla, je hrozné. Ale je tu uvědomění nesmyslu takového činu. Dopadení je skoro 100%. Svědci, kamery, stopy, výslechy. V dnešní době metod vyšetřování, je malá pravděpodobnost úniku.

Nedokázal bych žít s pocitem viny, slyšet zprávy, být tázán jestli jsem ji viděl. Než se zbavit svědka, asi bych se zbavil sám sebe, protože uvědomění si svého skutku a možných následků by mi nic jiného nedovolila.
Ale tam už to násilnictví a "neůcta" k životu musí být v člověku samém.
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 919 poděkování
Dostal: 507 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Rudy píše: čtvrtek 9. 9. 2021, 13:09:56Jo jo, na tom něco asi bude. Kdysi na severu Čech (myslím že v ostrov n.oh) jeden muž zneužil a zabil holčičku. Tuším že snad její strýc. Zabil ji ze strachu z prozrazení...
Je tu také někde ve fóru jiná zpráva, že chlap zneužil a zabil kluka (nebo holku?) a že to plánoval už dopředu, že ho/ji bude muset zabít. Protože když zneužil (znásilnil) poprvé, tak ho holčička nějak dokázala usvědčit. Takže teď věděl jistě, že musí zabít.
Rudy píše: čtvrtek 9. 9. 2021, 13:09:56 Jako dovedu se vcítit do jeho role, kde "nemá" cestu zpět. Ale když se na věc podívám s rozumem, tak mi nedává vražda smysl. Už jen vědomí že musím zbavit života nevinné dítě, anděla, je hrozné. Ale je tu uvědomění nesmyslu takového činu. Dopadení je skoro 100%. Svědci, kamery, stopy, výslechy. V dnešní době metod vyšetřování, je malá pravděpodobnost úniku.
Nedokázal bych žít s pocitem viny, slyšet zprávy, být tázán jestli jsem ji viděl. Než se zbavit svědka, asi bych se zbavil sám sebe, protože uvědomění si svého skutku a možných následků by mi nic jiného nedovolila.
Ale tam už to násilnictví a "neůcta" k životu musí být v člověku samém.
Problém je, že těmhle lidem tohle chybí. Oni tam nevidí to, že zabijou bezbrané dítě, ale jen "že tu věc, kterou použili na ukojení, nějak zlikvidujou, aby ho nemohla usvědčit". Dřív jsem přemýšlel, že bych chtěl tyhle lidi umět najít a potrestat. Teď mě napadlo, že by bylo lepší jim opravit ten mozek, aby tohle sami cítili. Ne proto, aby se šli zabít, ale proto, aby zažili to peklo z toho, co udělali, aby si to uvědomili a věděli, proč je to špatné.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Rudy
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Rudy »

Ano, jim toto vnímání chybí... Bohužel. Dítě je pro ně jen věc na ukojení choutek. Já bych nedokázal zabít dítě jen kvůli ukojení. Musí být hrozný i jen třeba dítě zabít autem, ikdyž za to nemůžu...
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 480 poděkování
Dostal: 207 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Rudy píše: čtvrtek 9. 9. 2021, 18:14:37 Ano, jim toto vnímání chybí... Bohužel. Dítě je pro ně jen věc na ukojení choutek. Já bych nedokázal zabít dítě jen kvůli ukojení. Musí být hrozný i jen třeba dítě zabít autem, ikdyž za to nemůžu...
Jim chybí celkově empatie. Tyhle lidi nejde brát podle našeho rozumu a svědomí, protože fungují prostě jinak. Pro ně jsou tyhle děti pouze jako věc. Pokud by je zneužili a hned potom by je zabili, protože by si uvědomili, že je to dítě může usvědčit a zabili by ho v nějakém afektu, tak se tomu až tak nedivím... V takové chvíli ty následky moc nedomyslíte. Lidi co zabijí dítě, aby je nemohlo usvědčit můžou mít i jinou poruchu a nebo prostě jen nízký intelekt.
Můj život je někdy vážně podivný...
Cykle02
Mediální analytik

Cykle02
Mediální analytik

Děsivý případ se odehrál na Sibiři, kde našli v opuštěném domě mrtvá těla dvou pohřešovaných dívek. Podezřelý je jednačtyřicetiletý Viktor Pesternikov, kterého propustili před dvěma lety z vězení. Tam si odpykával trest odnětí svobody 10 let za sexuální zneužívání nezletilých. Ještě několik let se měl hlásit místním úřadům, nečinil tak ale. Kvůli podezření z nedbalosti tak začalo navíc vyšetřování úřadů.

Tragédie se odehrála ve městě Kiseljovsk v Kemerovské oblasti. 6. září šly desetileté školačky do školy, nikdy se už ale nevrátily. Děti byly naposledy spatřeny po boku neznámého muže, který jim koupil v obchodě sladkosti. Těla školaček později našli v jednom z místních opuštěných domů, jak píše web MK.ru.

Podle místní prodavačky měl Pesternikov velké auto, které vždy plnil různými laskominami. „Často k nám chodil muž a odváděl si dívky. Někdy jim kupoval i alkohol,“ řekla v rozhovoru pro místní televizní stanici Zvezda.

Na totožnost únosce kriminalisté přišli díky záběrům z kamer a Pesternikova tak mohli zadržet. Nejprve vyšetřovatelům tvrdil, že se s dívkami poté, co jim nakoupil semínka a pití, rozešel. Později se podle informací kolujících na sociálních sítích k vraždě i znásilnění měl přiznat.

Ukázalo se také, že mimo dvě oběti byl na místě i jeden chlapec, kterému se ale podařilo uprchnout. Podle výpovědi jeho matky se kamarádil s jednou z mrtvých dívek, která ho pozvala hrát si na chatu. Právě tam byl i Pesternikov.

„Synovi se tam něco nelíbilo, tak odešel,“ uvedla. Dívky se ale rozhodly jít s mužem k němu domů. Žena zároveň v rozhovoru pro televizi REN zdůraznila, že děti strávily s podezřelým téměř celý den.

Podle ruských médií byl Pesternikov za podobné zločiny odsouzen již dříve. Odseděl si 10 let a byl propuštěn s povinností hlásit se pravidelně úřadům. Tento předpis však dvakrát porušil. Místní úřady nyní čelí prověřování ze strany federálních vyšetřovatelů.

Svou ženu bil, byl to alkoholik

O rodinách zesnulých dívek je známo málo, přítelkyně matky jedné z nich však webu řekla, že žena hodně pila a výchova dítěte spočívala hlavně na otci a babičce. Možná právě proto se jedna z dívek stala obětí trestného činu. „Je to normální žena, ale když se dostane do záchvatu, nestará se o nikoho, ani o své dítě,“ uvedla s tím, že když nepije, je to velmi milá a bystrá žena.

Viktor je agresivní a hrubý zločinec.

Viktor Pesternikov, podezřelý z vraždy dvou školaček, svou první manželku, která mu porodila dvě děti, často bil a místní tvrdí, že měl vážné problémy s alkoholem. Přítelkyně Pesternikovové v rozhovoru s redakcí listu Gazeta.ru uvedla, že si žena na Viktora často stěžovala. „Žili spolu dlouho ve městě Myski, mají dvě děti. Ale v domácnosti byl dost agresivní, často ji bil a pil. Rozvedla se s ním poté, co ho uvěznili za znásilnění nezletilého dítěte,“ řekla dívka.

Pesternikov věděl, jak vytvořit dojem příjemné a okouzlující osoby, takže dívky zprvu necítily žádnou hrozbu, pokračovala přítelkyně ve své zpovědi. „Sledovala jsem pak video, jak ho zadrželi. Hrál si na nevinnou ovečku, ale zdaleka tomu tak není. Je možné, že má na svědomí i další zločiny. Když něco potřebuje, může se lusknutím prstů proměnit a stát upřímným a dobromyslným,“ dodala s tím, že je to ve skutečnosti agresivní a hrubý zločinec, který by měl jít do vězení na doživotí.
Cykle02
Mediální analytik

Bezpečností kamery zachytily moment, kdy jednačtyřicetiletý Viktor Pesternikov nakupuje sladkosti a limonády dvojici desetiletých školáček. Dívky později znásilnil a zavraždil.

Ruskem otřásl případ pedofila Viktora Pesternikova, který ve městě Kemorovo zavraždil a znásilnil dvojici nezletilých dívek.

Ženatý otec dvou dětí, který se živí jako řidič, obě školačky nejprve nalákal na cukrovinky a limonádu. Děvčata o něm v prodejně údajně mluvila jako o „strýčkovi Vitjovi“. Později toho dne je muž znásilnil a udusil. Jejich mrtvá těla byla objevena mezi troskami opuštěného domu

Pesternikov původně tvrdil, že s dívkami pouze krmil holuby. Nakonec se ale k hrůznému činu přiznal. Není to přitom poprvé, co byl Rus stíhán za pedofilii. Za sexuální násilí na mladistvé si v minulosti odseděl už 10 let.

Brutální zločin v Rusku znovu rozvířil debaty o navrácení trestu smrti. „Věřím, že pedofilní vrahové a teroristé si zaslouží trest smrti. Rusko by mělo ignorovat zákaz Rady Evropy. Takoví mizerové musí být popraveni. Budeme na tom trvat,“ uvedl místopředseda ruského parlamentu Michail Jemeljanov.

Zdroj: Daily Mail