Serena (38) prožila dětství v apokalyptickém kultu: Byla sexuální otrokyní náboženského vůdce! (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4910
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Serena (38) prožila dětství v apokalyptickém kultu: Byla sexuální otrokyní náboženského vůdce! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Dětství v sektě prožila Američanka Serena Kelleyová (38). Život v apokalyptickém kultu „Boží děti“ byl plný sexuálního zneužívání, utrpení a bolesti, ačkoliv hlásal lásku a mír. Rodiče ji dobrovolně už ve třech letech dali vůdci kultu Davidu Bergovi (†67) jako dětskou nevěstu, kterou mohl zneužívat dle libosti.

V 70. letech minulého století rodiče Sereny Kelleyové vstoupili do kultu, jehož vůdcem byl David Berg. Sekta věřila v nadcházející konec světa, mluvila o lásce a míru, říkala si Boží děti. Nicméně k lásce a míru měla hodně daleko. Ve skutečnosti se nevyhýbala vymývání mozků, sexuálnímu zneužívání ani pedofilii. Členové museli podstoupit cvičení, které se podobalo vojenskému výcviku, nebo museli žebrat o peníze. Tím vším si prošla i Serena. Prožila si toho ale daleko víc.

Dětská nevěsta

Zmanipulovaní rodiče podle Sereniných slov neváhali a své jediné dítě, tříletou dcerku, dali vůdci jako dětskou nevěstu. „Sexuální zneužívání začalo, když jsem byla jen batole. Pamatuji si, jak mě osahával Berg, kterému jsem měla říkat dědo, když mi byly dva roky a učila jsem se plavat v jeho bazénu, zatímco se tam odehrávaly orgie,“ popsala Serena pro britský deník Daily Star.

„Mlátili mě a muži a chlapci mě pravidelně sexuálně zneužívali. Byla to pro mne a ostatní děti součást každodenního života,“ uvedla žena s tím, že má dokonce stále prsten, který jí Berg dal před pětatřiceti lety, když se jako batole stala jeho nevěstou. „Kdysi to byl jeho způsob, jak mě ovládat, nyní si to nechávám jako důkaz, že se to skutečně stalo,“ dodala.

Nový život

Nový život bez každodenního strachu mohla Serena zahájit v roce 1994, když Berg zemřel. Bylo jí jedenáct a podle svých slov byla tak zmanipulovaná, že za něj dokonce truchlila. Opustila ale kult. Nakonec nastoupila i na univerzitu, kterou úspěšně absolvovala a pomáhá lidem, kteří zažili různá traumata podobná těm jejím. „Svůj příběh sdílím nejen proto, aby mi to pomohlo přijmout svou minulost, ale abych znovu získala svou sílu. Už se za to nestydím,“ uzavřela Serena. V roce 2004 si kult změnil jméno a říkal si Mezinárodní rodina. V roce 2010 se rozpustil, ale stále funguje online. Na internetu má více než 1500 členů.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4910
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Serena (38) prožila dětství v apokalyptickém kultu: Byla sexuální otrokyní náboženského vůdce! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Žena popsala své traumatické a trýznivé dětství v sektě, jejíž členové byli vybízeni k incestním vztahům se svými dětmi. Ve své vzpomínkové knize popsala, jak ve čtyřech letech prožila svou první sexuální lekci, když její matka stimulovala jejího otce.

Úspěšná americká advokátka Faith Jonesová (44) vydala své obsáhlé paměti, ve kterých popsala své dětství v sexuálním kultu známém jako Děti Boží. Kniha s názvem Sex Cult Nun popisuje život uvnitř nechvalně proslulé sekty, ve které strávila celých 23 let života, než se vydala vlastní cestou. O jejím případu informoval Daily Mail.

Jonesová se narodila v roce 1977 v Hongkongu jako vnučka vůdce sekty, Davida Berga. Vyrůstala v izolované komuně poblíž čínského pobřeží na ostrově Macau, kde ji vychovávali její otec Jonathan, jeho první žena Esther a matka Ruthie. Každý den se celé hodiny modlili a četli evangelium sepsané jejím dědečkem, které hlásalo „zákon lásky“ podporující mj. incestní vztahy.

Odmítnout sex znamenalo odmítnout Boha

Její dědeček David Berg založil organizaci v roce 1968 v kalifornské Huntington Beach, kde se sešla skupina hippies a mladých tuláků. Malá církev se nakonec rozrostla v Děti Boží, čítající na 15 000 členů po celém světě. Podle zmíněného webu do jejich řad patřili i někteří slavní herci jako River Phoenix a Rose McGowanová.

Evangelium bylo založené na naprosté oddanosti Bergovu učení a na úctě k sexu. Odmítnout styk znamenalo jít proti Bohu. „Sex byl naší bohoslužbou. Odmítnout jej znamenalo vzpírat se Boží vůli. Od kohokoliv se očekávala absolutní poslušnost,“ píše Jonesová. Ženy byly posílány do ulic, kde sloužily jako „návnada, k nalákání nových Ježíšových učedníků.“

Součástí výchovy dětí byly i omalovánky zachycují detailně sexuální styk s mužem, včetně detailních schémat genitálií. Nechyběly kurzy sexu, při nichž její matka na jejím otci demonstrovala, jak navodit u muže sexuální vzrušení.

Nepolapitelný vůdce z časopisu

Berg skrýval svou identitu i místo svého pobytu. Svá prohlášení sděloval svým stoupencům většinou prostřednictvím ilustrovaných bulletinů. Jonesová se s vlastním dědečkem nikdy nesetkala. Náboženská literatura byla rovněž plná kreslených obrázků. „Svatá Trojice v nich byla vyobrazena jako kyprá, žhavá a nadržená bohyně, která měla na sobě jen bikiny ve tvaru srdce,“ popisuje o kus dále.

„Chceme, aby naše děti měly zdravý, přirozený postoj k sexu a nemyslely si, že je to něco, za co se mají stydět nebo se cítit provinile,“ obhajoval Berg svůj postoj k brzké sexuální aktivitě. Jonesová těmto slovům skutečně věřila a snažila se potlačit traumata spojená se sexuálním zneužíváním a s fyzickými tresty.

Všechno začalo nenápadně

Kult však od počátku nehlásal nárok na volnou lásku. „Když se k připojila má matka, nebyl to zdaleka sexuální kult. Jednalo se spíše o misionářskou skupinu s cílem spasit svět. Od počátku však od svých stoupenců vyžadovala extrémní loajalitu,“ vysvětluje. Téma nezávazného sexu přišlo až o několik let později a bylo do evangelia vpisováno postupně.

V jednom z vydaných bulletinů se lze dočíst o Bergově první sexuální vzpomínce. Jeho latinskoamerická chůva jej měla uspávat cucáním penisu. Příběh dával za vzor všem ostatním členům. Často také popisoval své sexuální preference a vždy litoval, že se nikdy nevyspal se svou matkou.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?