Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Přibývá dětí, které chtějí změnit pohlaví. Dříve byla jiná atmosféra, lidé to dlouho tajili, říká sexuoložka (Lidovky)

Diskuze o problematice dětí.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1184 poděkování
Dostal: 2952 poděkování

Přibývá dětí, které chtějí změnit pohlaví. Dříve byla jiná atmosféra, lidé to dlouho tajili, říká sexuoložka (Lidovky)

Nový příspěvek od Kasz »

4. září 2021 5:00 | Magdaléna Langová

V ordinacích sexuologů roste počet dětí s poruchou pohlavní identity. K lékaři přicházejí s tím, že se neztotožňují se svým biologickým pohlavím – chlapci se cítí jako dívky a naopak. „Připisujeme to především větší osvětě a informovanosti populace obecně,“ řekl předseda Sexuologické společnosti Petr Weiss.

Podle Weisse jsou v dnešní době lépe informováni také pediatři, výchovní poradci a učitelé. Ti si dost často problémů u dítěte všimnou a pošlou ho k odborníkům.

Dále článek pokračuje pouze pro předplatitele služby iDnes Premium, celý článek je proto dostupný ve VIP sekci: https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=73&t=8007&p=57356#p57356
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1184 poděkování
Dostal: 2952 poděkování

Re: Přibývá dětí, které chtějí změnit pohlaví. Dříve byla jiná atmosféra, lidé to dlouho tajili, říká sexuoložka (Lidovk

Nový příspěvek od Kasz »

Jednu věc na těch iDnes Premium článcích nepochopím - kdyby to byl nějaký rozhovor s Karlem Gottem nebo s nějakou jinou podobně známou osobností, který si rád člověk kvůli tomu i zaplatí, ale proč jsou placené články i tohoto řekněme destigmatizačního a informativního typu? Ti lidé jsou neprávem odsuzováni za to, že se cítí být jiní, a oni ani neumožní všem čtenářům, aby si článek mohli přečíst… aby třeba pochopili, že to tito lidé mají složité nebo že vůbec existují a jak se jim věnují odborníci atd.?

Tohle prostě nechápu a je mi to vlastně líto a přijde mi to na škodu.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Rudy
Registrovaný uživatel
Varování: 3
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 25
Dal: 101 poděkování
Dostal: 68 poděkování

Re: Přibývá dětí, které chtějí změnit pohlaví. Dříve byla jiná atmosféra, lidé to dlouho tajili, říká sexuoložka (Lidovk

Nový příspěvek od Rudy »

@kasz: přesně to si taky říkám.

Jinak k tématu. Musí to být neskutečně traumatizující, žít v těle někoho jiného. Kdysi jsem viděl pár dokumentů a rozhodně to není jen výmysl, jak si někteří (i kolegové) myslí. Usuzují že dotyčný je gay/lesba ale problém je daleko hlubší. Viděl jsem kluka (fyzicky) co byl na první pohled holkou. Prakticky už od narození. Chování, cítění, vystupování (ano, význam slov stejný), prostě holka.
Je to velice smutné, ale na druhou stranu v dnešní době už ne nemožné se stát tím kým se cítí.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1122 poděkování
Dostal: 453 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Kasz píše: sobota 4. 9. 2021, 13:29:11 Jednu věc na těch iDnes Premium článcích nepochopím…
Myslím, že majitel toho plátku o šíření nějakých liberálních myšlenek zrovna moc nestojí.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 395 poděkování
Dostal: 151 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Taky si myslím, že takové věci by měly být veřejné. Tihle lidi to nemají lehké, protože si musejí hodně vytrpět, a to jak když to zjištují, tak i když změnu pohlaví podstupují, protože je to mnohdy dost bolestivé. I když jsou homosexuálové docela tolerovaní, tak se taky najde nějaký mamlas, který se na ně kouká skrze prsty. Transexuálové jsou na tom ale ještě hůře. Říkám si ale, že dost lidí ze sebe dělá nějakého člena LGBT+ komunity jen proto, aby byli zajímaví, a že je to nějaký trend ze sebe dělat BI nebo homo (mluvím hlavně o pubertácích) a tím boužel i tento negativní pohled přenáší i na lidi, kteří mají s tímto opravdu problém.
Rudy píše: sobota 4. 9. 2021, 16:44:05 @kasz: přesně to si taky říkám.
ale na druhou stranu v dnešní době už ne nemožné se stát tím kým se cítí.
Člověk se může nechat přeoperovat na jiné pohlaví a jde s tím dnes už ledacos dělat, ale nikdy to nebude takové, jako by se s ním narodil. Někdy se ty operace ani vůbec nepovedou, a to ani nemluvím o tom, jak je to bolestivé po těch operacích a musí se na to zvykat.
Můj život je někdy vážně podivný...