Nehoda na paraglidingu! Českého politika sundal ze skály vrtulník Nehoda na paraglidingu!.. . (tn.cz)

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Nehoda na paraglidingu! Českého politika sundal ze skály vrtulník Nehoda na paraglidingu!.. . (tn.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Martin Urza, lídr nové české politické strany Nevolte Urza.cz, měl v italských horách nehodu. Při paraglidingu mu klaplo křídlo a spadl na skálu, ze které ho musel sundat vrtulník. Kvůli poranění teď bude muset omezit některé veřejné akce.

Čtyřiatřicetiletý politik Marin Urza vyrazil ke konci srpna se svou manželkou Terezou Urzovou, kandidující za stejnou stranu, na dovolenou do Itálie. Tam se věnovali paraglidingu. Na startu se Urzovi stala nehoda a musel být transportován do nemocnice v městě Udine. Nehodu zmínil na svých stránkách i italský zpravodajský web Rai News.

Urza si při paraglidingu poranil plíce, má přes deset zlomenin a poranil si i kotník, který mu italští lékaři už operovali. Lídrova manželka o tom informovala na sociálních sítích.

Momentálně je politik na anesteticko-resuscitačním oddělení (ARO). "Zatím perfektní zkušenosti, nestačím se divit. Sice ne všichni umí anglicky, ale jak se chovají ke mně i k manželovi, to je fakt nadprůměr. Bylo by skvělé, kdyby tohle bylo standardem i v našich nemocnicích," napsala Urzová na twitteru.

Kvůli zraněním musel Urza zrušit některé veřejné akce. "Bohužel se to stalo v době, kdy máme docela dost práce s těmi volbami, to taky budeme muset probrat," informovala Urzová na facebooku.Manželé Urzovi spolu v roce 2017 založili instituci Svobodný přístav. "Vznikla za účelem šíření libertariánských myšlenek, zvyšování všeobecného povědomí o principu neagrese, anarchokapitalismu, ekonomii a volnotržní bezstátní společnosti, vzdělávání a osvěty veřejnosti," uvádí manželé na stránkách instituce.

Na stejné myšlenky navázali při založení politického uskupení Nevolte Urza.cz, které sdružuje anarchokapitalisty a kandiduje do letošních sněmovních voleb. Strana vznikla na jaře 2021, během léta pak sesbírala hlasy potřebné pro oficiální založení.

Strana se zavázala, že v případě zvolení složí mandát a odmítá přijmout jakoukoliv politickou funkci. Nikdo by podle ní totiž neměl nikomu vládnout silou. Cílem Urzy je především rozpoutání celospolečenské debaty o škodlivosti státu v určitých směrech. Podle strany stát dnes zasahuje do svobody občanů až moc a měl by se omezit.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Příspěvky: 330
Dal: 491 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Nehoda na paraglidingu! Českého politika sundal ze skály vrtulník Nehoda na paraglidingu!.. . (tn.cz)

Nový příspěvek od Bouře »

Sice s Urzou ve většině věcech moc nesouhlasím ale... Doufám že bude v pohodě a nebude mít z toho trvalé následky. Snad se z toho brzy dostane. :(
Můj život je někdy vážně podivný...