Sexvečery pod lampou IV. (Česká asociace pro psychoterapii)

Vše, co se týká preventivního projektu Parafilik, jež koordinuje Národní ústav duševního zdraví.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4024
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1689 poděkování

Sexvečery pod lampou IV. (Česká asociace pro psychoterapii)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Po letní pauze pokračujeme v úspěšném online cyklu Sexvečery pod lampou.

15.9. Specifika péče o lidi s parafilní sexualitou. NUDZ.

Rádi bychom vám nabídli příspěvky a diskusi na některá témata, která aktuálně řešíme s klienty na sexuologických pracovištích. V nějaké formě se s nimi setkává každý terapeut i ve své praxi.

Cílem je sdílet zkušenosti a informace, propojit kontakty, posílit spolupráci mezi psychoterapií a sexuologií, případně dalšími spolupracujícími obory.

Best practices v práci s klienty s parafilní preferencí

Vystoupí někteří z členů týmu projektu Parafilik (Národní ústav duševního zdraví): Kateřina Klapilová, Filip Šinkner, Lucie Krejčová, Martin Hollý, Petra Vrzáčková, Petra Měchýřová

Anotace: V České republice existuje poměrně dobře vyvinutá systémová péče o jedince s parafilní preferencí, kteří již mají za sebou historii spáchání sexuálně motivovaného trestného činu. Systematický způsob včasné intervence v naší zemi ale prozatím chybí. Projekt Parafilik se snaží tuto mezeru vyplnit nabídkou terapeuticko-poradenské intervence pro sebeidentifikující se parafiliky, kteří mají preferenci pro neobvyklé sexuální objekty (např. pedofilie či hebefilie) nebo pro neobvyklé aktivity zahrnující nějakou formu nesouhlasu ze strany sexuálního objektu či násilí při sexu (např. sexuální sadismus, exhibicionismus). Cílem projektu Parafilik je přispět ke snížení rizika sexuálního násilí ve společnosti a zároveň přispět ke zlepšení psychické a fyzické pohody těchto jedinců. V rámci této přednášky představíme logiku projektu Parafilik, nabídku základních intervenčních módů a doporučené postupy pro práci s touto cílovou skupinou.

Seminář proběhne na platformě Zoom.

Registration:

Člen ČAP – Kč250.00 Pro řádné i kandidátní členy, je třeba být přihlášen ke svému čtu.
Nečlenové – Kč350.00

Register
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?