Dlouhodobá partnerství mezi pedofily a teleiofily

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Příspěvky: 1003
Dal: 1273 poděkování
Dostal: 526 poděkování

Dlouhodobá partnerství mezi pedofily a teleiofily

Nový příspěvek od Dreamer »

Dlouhodobá partnerství mezi pedofily a teleiofily

– původně anglický článek Long-term MAP/Teleio Partnerships (MAPaccuracy.wixsite.com)

Ano, skutečně existují pedofilové, kteří mají úspěšné a dlouhodobé vztahy s teleiofily.

Ne, nelžu.

Jak je to možné?

Takový vztah přežívá stejně jako každý jiný dlouhodobý vztah: s velkou dávkou upřímnosti a důvěry. Existují teleiofilové, kteří jsou otevření a ochotní se vzdělávat.

Za předpokladu, že se dvojice miluje, vnímají se jako sobě rovní a vzájemně se respektují, nemusí to být o nic těžší než jakýkoli jiný zádrhel ve vztahu. Pedo-teleio vztahy procházejí stejnými vzestupy a pády jako teleio-teleio vztahy. Cílem by jako vždy mělo být vyhnout se zbytečným pádům.

Samozřejmě, první věc, která se musí stát je, že je třeba vysvětlit pedofilní sexuální orientaci teleiofilovi. To je možné provést dvěma způsoby - a jeden je lepší než druhý.


Odhalení pedofila

Začněme právě tímto, protože se nejedná o ideální situaci. Pokud je to možné, je třeba se jí vyhnout.

Pokud má teleofil důvod podezřívat svého partnera z toho, že je přitahován dětmi, znamená to, že se něco pokazilo: buď bylo narušeno soukromí (např. čtením telefonu nebo deníku), nebo se partner choval nějakým způsobem, který teleiofila znepokojil.

Pokud se to však stane, existují způsoby, jak to řešit.

Teleiofilové, přitažlivost k dětem není zločin a není to něco, co by mělo ukončit váš vztah. Tohle je člověk, kterého milujete. Nezměnil se za tu dobu, která uplynula od chvíle, kdy jste ho začali podezřívat, do chvíle, kdy vám odpověděl na vaši otázku.

Měli byste se svého (potenciálně) pedofilního partnera zeptat na tichém, soukromém místě, klidným, neodsuzujícím tónem. Nechte si hodně prostoru pro emoce, které budete oba prožívat.

Pokud je váš partner pedofil, bude pro něj těžké vám upřímně odpovědět. Dlouho toto tajemství tajil a jeho život závisel na tom, aby toto tajemství udržel. Chápejte, že se bude bránit, bude naštvaný a vyděšený a milion dalších věcí, které si nikdo nepřeje, aby jeho blízký prožíval.

Pokud váš partner potvrdí, že je pedofil, budete mu muset vysvětlit, proč jste to tušili. Pokud chcete, aby byl upřímný, budete muset být upřímní i vy. Zranitelnost je vlastnost, kterou je nyní třeba sdílet... i přesto, že jste neoprávněně narušili jeho soukromí.

Znovu a znovu si připomínejte lásku, kterou chováte ke svému pedofilnímu partnerovi. Informujte se o pedofilní sexuální preferenci. Vyhledejte pomoc. Mnoha lidem se tento typ vztahu podařilo úspěšně zvládnout.


Nejlepší způsob: Výběr teleiofilního partnera

V ideálním případě si pedofil vybere vhodného teleiofilního partnera. Proč je to odpovědnost pedofila? Protože pedofil má tajemství, které většina potenciálních partnerů ani nepřipustí jako možnou variantu.

Existují případy, kdy teleiofilové záměrně hledají pedofilní partnery, ale jsou to velmi vzácné výjimky.

Takže si svého potenciálního teleiofilního partnera dobře vybírejte. Ujistěte se, že je to někdo, kdo je otevřený a ochotný si rozšiřovat obzory, a také někdo, komu byste (doslova) svěřili svůj život. Dokážete si představit, že byste se této osobě svěřili se svou orientací? Dokážete si to představit v blízké budoucnosti? Je velká šance, že to přijme dobře?

Pokud si myslíte, že tomuto teleiofilovi nemůžete důvěřovat, možná to není ten pravý partner pro vás.


Coming Out

Když vnitřní pocit napovídá, že je ten správný čas, pedofil by se měl svému teleiofilnímu partnerovi svěřit. (Pro vztah je to mnohem lepší, než když vás někdo odhalí.) Vyberte si čas a místo a nechte si hodně prostoru, abyste se oba mohli vyrovnat s emocemi, které se nevyhnutelně dostaví.

Zvolte si metodu, která vyhovuje vaší osobnosti i osobnosti vašeho partnera. Pokud jste literární typy, může být dobrým způsobem, jak novinku sdělit, psaný dopis. Pokud vám psaní nevyhovuje - nebo váš teleiofilní partner nerad čte - může být nejlepší volbou osobní rozhovor. Telefonní hovory a textové zprávy se nedoporučují, protože jsou příliš neosobní a ponechávají příliš mnoho prostoru pro představivost a domýšlení si.

Je dobré mít připravená fakta. Mějte ihned k dispozici oblíbenou webovou stránku nebo knihu; ukažte partnerovi snadno stravitelné články (vhodné mohou být abstrakty z vědeckých výzkumů nebo články z magazínů). Pokud dokážete partnera spojit s dalšími teleiofilními partnery pedofilů, poskytnete jim tím okamžitou podporu.

Pokud je to možné, vše by se mělo odehrát ještě předtím, než společně přimete jakékoli dlouhodobé závazky. Čekání až po svatbě nebo po narození dětí vyvolává dojem, že se pedofil snažil teleiofila oklamat. I když se to není vždy možné, čím dříve se partnerovi svěříte, tím lépe.


Můj pedofilní partner se mi právě otevřel

Teleiofilé, pokud se k vám pedofilní partner právě svěřil, nezapomeňte, kým je. Je stále stejný od chvíle, kdy jste se s ním seznámili. Není jiný, než byl pět minut předtím, než se vám svěřil.

Vyžadovalo to velkou odvahu - velkou odvahu, aby vám to řekl. Svědčí to o obrovské míře důvěry, kterou k vám váš partner chová, a také o obrovské lásce. Byl ochoten velmi riskovat, aby vám to řekl. Věří, že jste tohoto tajemství hodni.

Zachovejte si otevřenou mysl. Spíše se ptejte, než abyste se domýšleli. Přijměte tolik informací, kolik zvládnete, a pak si dejte pauzu, než se vrátíte pro další. Jakmile se dozvíte všechno, zjistíte, že tato orientace není zdaleka tak děsivá, jak se vám zdálo.


Tak je to venku a co teď?

Mluvte dál. Oba partneři musí neustále klást otázky; oba partneři musí neustále odpovídat na otázky. Nejedná se o záležitost na jeden rozhovor.

Vědecké články a faktografické webové stránky mohou odpovědět na některé otázky, ale většina z nich bude osobních - tedy takových, na které si mohou odpovědět pouze partneři.

Očekávejte, že se emoce budou měnit. To, že je člověk jeden den v pohodě, ještě neznamená, že druhý den nebude úzkostlivý nebo defenzivní. Může se objevit i hněv, i když by se zdálo, že k němu není důvod; přijměte vzájemně emoce a vypořádejte se s nimi, jak nejlépe dovedete.


Vyjasněte si hranice

Jedním z prvních rozhodnutí bude, komu se svěřit. Teleiofil možná bude chtít o věci mluvit s přáteli a rodinou, ale to může vést k vážným negativním důsledkům pro všechny.

Teleiofilové, nesmíte o tom mluvit s nikým bez souhlasu svého pedofilního partnera. V sázce může být jejich život nebo živobytí: potřebují vědět, že jim pomůžete zajistit bezpečí. Zatímco vy můžete být velmi zmatení a vyděšení, představte si, čím si prochází váš pedofilní partner.

(Rozhodně není potřeba dělat takové hlouposti, jako je oznámení této skutečnosti na sociálních sítích. Tím žádné problémy nevyřešíte a jen si tím vytvoříte další. Nebuďte hloupí.)

Pedofilové, váš partner pravděpodobně zažil pořádný šok. Když řeknete "nikomu to neříkej", může to v něm nechtěně zanechat pocit izolace a/nebo ohrožení. Najděte pedofila, který má teleiofilního partnera, se kterým by si váš partner mohl promluvit. Spojte partnera s podpůrnou skupinou pro rodiny (třeba Parafilik). Snažte se, aby se váš partner necítil stejně jako vy, když jste si svou orientaci uvědomili.

Pokud je ještě něco, co by váš teleiofilní partner měl vědět, teď je ten správný čas mu to říct. Nečekejte, až udělá chybu, kterou byste oba těžko napravovali.


A co sex?

Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď. Každý pár je jiný. Vše je opět o lásce a důvěře.

 • Někdy se nezmění vůbec nic. Ať už máte cokoli, stále to funguje.
 • Někdy stačí odhalení, aby definitivně ukončilo sexuální touhu jednoho nebo obou, ale citová část vztahu pokračuje.
 • Někdy se sexuální aspekt vztahu před coming-outem ještě nerozvinul, takže je stejně třeba začít od nuly.
 • Někdy se teleiofil obává, že nikdy nedokáže naplnit fantazie pedofila, a to ho znejistí.
 • Někdy se teleiofil obává, že pedofil při sexu myslí na dítě.
 • Někdy pedofil, přestože není exkluzivní, prochází fází, kdy už mu dospělá těla nepřipadají přitažlivá tolik jako dřív, a bude to muset svému teleiofilnímu partnerovi vysvětlit.

Řešením každého problému je zachovat si otevřenou mysl. Pokud pár trvá na dodržování tradičních pouček, je pravděpodobné, že se věci v určitém okamžiku pokazí. Abyste se vyhnuli nejhoršímu, prozkoumejte společně možnosti:

 • zkuste různé aktivity a polohy
 • zkuste sexuální hračky nebo hraní rolí
 • zkuste nesexuální interakci pro fyzickou náklonnost a masturbujte společně nebo odděleně
 • otevřete svůj vztah tak, abyste mohli mít další sexuální nebo romantické partnery
 • prozkoumejte možnost asexuálního vztahu

Neexistují žádná pravidla. Pokud je pro vás váš partner důležitý a chcete, aby váš vztah pokračoval, snažte se najít věci, které vám oběma vyhovují.


A co děti?

Tak zaprvé, žádné děti pravděpodobně nejsou v ohrožení - ani vaše vlastní (biologické, adoptované nebo další), ani neteře či synovci nebo rodinní přátelé. Pokud se pedofil otevřel svému partnerovi, je jen malá pravděpodobnost, že by skrýval plán útoku na dítě. Teleiofilové, pokud vás to znepokojuje, požádejte svého pedofilního partnera, aby vám poskytl statistiky o sexuálním zneužívání dětí.

Za druhé... jsme zpátky u toho, že neexistuje jediná odpověď.

Pokud máte děti, vždy existuje možnost, že váš pedofilní partner bude přitahován některým z jejich kamarádů. Pokud se to stane, dá se to řešit. Možná je to kamarád, který vás navštěvuje, jen pokud je teleiofilní partner nablízku.

Pokud pedofilní partner zjistí, že ho přitahuje člen rodiny, lze to také řešit jakýmikoliv prostředky, které páru vyhovují.

Pokud ještě nemáte děti, ale jeden z vás je chce, budete muset podrobnosti vyřešit mezi sebou. Někteří pedofilové se cítí v pohodě, i když mají spoustu vlastních dětí; někteří to raději neriskují. Někteří teleiofilové důvěřují svému pedofilnímu partnerovi v blízkosti přátel a rodinných příslušníků, ale nedokážou si představit, že by měli děti s pedofilem.

Někteří, stejně jako jiné páry, možná děti prostě nechtějí. A nemusí to mít nic společného s přitažlivostí.


Jste stejní jako všichni ostatní

Jakmile skončí počáteční přizpůsobování, většina párů zjistí, že neřeší nic neobvyklého. Ve vztahu hrozí stejná rizika úspěchu i neúspěchu jako v každém jiném dlouhodobém partnerství. Klíčem k úspěchu je jako v každém vztahu komunikace. I když toto téma může být vzácné, upřímnost, otevřenost a důvěra, které vyžaduje, vzácné nejsou.


Přloženo z článku Long-term MAP/Teleio Partnerships. Termín "MAP" (Minor Attracted Person) nahrazen výrazem "pedofil". Termín "Teleio" nahrazen "teleiofilem". The Global Prevention Project nahrazen Parafilikem.