Život s parafiliemi - Kateřina Willmannová

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6075
Dal: 1232 poděkování
Dostal: 3013 poděkování

Život s parafiliemi - Kateřina Willmannová

Nový příspěvek od Kasz »

Našel jsem webovou stránku, který se týká parafilií. Autorka ji zpracovala v rámci své bakalářské práce: https://sexualnideviace.webgarden.cz

Parafilie jsou takzvanými poruchami sexuální preference. Jedná se o stav, pro nějž je typická trvalá dispozice nebo kompulzivní puzení k neobvyklým a společensky neakceptovaným sexuálním objektům nebo aktivitám. Hranice mezi normální sexualitou a deviantní sexualitou je však poměrně relevantní. Definovat normální sexualitu nelze. Lze však co nejpřesněji nadefinovat stavy a situace, které za normální z řady důvodů považovány nejsou. Každé jiné chování může splňovat podmínky atypičnosti, raritnosti či menší obvyklosti, nebo v laicích vyvolávat údiv, ale patří do oblasti normálního lidského sexuálního chování. Názor na lidskou sexualitu je v různých oblastech světa různý a vychází především z kultury a náboženství dané oblasti například názor na homosexualitu. (Veselský, 2009)

Poruchy sexuální preference jsou zařazeny mezi duševní poruchy a příčina vzniku není zcela objasněna. Základní jsou s největší pravděpodobností faktory vrozené. Vliv prostředí se následně uplatňuje až na základě vrozených mechanizmů. Vzhledem k tomu, že během vývoje jedince může dojít k odchylnému naprogramování sexuálně motivačního systému, je výsledná porucha sexuální preference dlouhodobá. Sexuální preference je věcí danou a nelze si ji vědomě zvolit. Osoba s parafilií tedy nemůže vědomě svou preferenci změnit, ale může se s ní naučit žít, tak aby její počínání nemělo negativní dopad na její okolí. (Sejbalová, 2007)

Parafilie jsou velmi závažným tématem, přesto se jedná o problematiku naší společností často tabuizovanou a je třeba zvýšit informovanost mezi širokou veřejnost. Pokud již je toto téma médii interpretováno, jedná se spíše o bulvární interpretaci se silným nádechem senzace. Toto téma je tedy velice jednostranně kriticky ovlivňováno médii. Problematika parafilií je tématem, které bude asi vždy pro společnost nepříjemnou připomínkou lidské nedokonalosti. Přesto jsou to lidé, kteří tu žijí s námi, mohou to být našimi spolupracovníky, sousedy, známými či partnery...

O nás
Tato webová stránka vznikla v rámci bakalářské práce, která je koncipována jako projekt s různými výstupy, které vedou k naplnění cílů bakalářské práce. Primárním cílem bakalářské práce je rozšířit informovanost veřejnosti v tématu poruch sexuální preference, jelikož je toto téma poměrně stále ještě tabuizované. Osvěta široké veřejnosti je tedy zcela jistě přínosem. Dalším výstupem této práce je natočení edukačního video, které je na webových stránkách také uveřejněno. Další dva výstupy byly zrealizovány mimo "virtuální svět".

Studentka oboru Zdravotně sociální pracovník na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě


Cykle již odkazoval na jedno z Youtube videí: https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=48664#p48664
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙