Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

Rána pro královskou rodinu. Princ Andrew čelí žalobě kvůli zneužívání (Seznam Zprávy)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2727
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Rána pro královskou rodinu. Princ Andrew čelí žalobě kvůli zneužívání (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Jedna z údajných obětí finančníka Jeffreyho Epsteina podala žalobu na prince Andrewa. Potomek britské panovnice Alžběty II. ji měl pohlavně zneužít, když jí bylo pouhých 17 let.

„Volám prince Andrewa k odpovědnosti za to, co mi udělal,“ nechala se slyšet Američanka Virginia Giuffreová. „Mocní a bohatí nemají výjimku v zodpovědnosti za své činy. Doufám, že další oběti uvidí, že je možné nežít v mlčení a strachu, ale mohou si vzít svůj život zpět tím, že promluví a budou požadovat spravedlnost.“

Nyní osmatřicetiletá Giuffreová v minulosti opakovaně vznesla obvinění jak proti Epsteinovi, tak proti jeho bývalé přítelkyni Ghislaine Maxwellové i princi Andrewovi. Její nynější kroky jsou ale prvním momentem, kdy prince konfrontuje formální cestou. Oběť podle žaloby požaduje blíže nespecifikované odškodné a obviňuje Andrewa ze sexuálního napadení a úmyslného způsobení emočního strádání.

„K tomuto rozhodnutí jsem nedošla snadno. Jako matka a manželka stavím na první místo rodinu a vím, že tento krok mě vystaví dalším útokům prince Andrewa a jeho zástupců, ale věděla jsem, že kdybych se tak nerozhodla, zklamala bych (rodinu) i oběti po celém světě,“ cituje agentura AP Giuffreovou.

Žaloba tvrdí, že princ Giuffreovou několikrát zneužil ještě předtím, než dovršila 18 let. Jednou se tak mělo stát v Londýně v domě Epsteinovy přítelkyně Maxwellové, další znásilnění se podle žaloby stalo ve finančníkově domě v New Yorku či na jeho soukromém ostrově v Karibiku.

Andrew si měl být dobře vědom nízkého věku dívky na základě komunikace s Epsteinem a jeho přítelkyní, stejně však měl s činy pokračovat „za účelem uspokojení svých sexuálních tužeb“. Giuffreová již dříve uvedla, že ji Epstein s pomocí Maxwellové držel jako „sexuální otrokyni“.

Podle žaloby se Giuffreová do sexuálních aktů s princem zapojovala kvůli výhrůžkám, kterým ji vystavila již zmiňovaná trojice. Zároveň se tehdy sedmnáctiletá dívka měla obávat smrti, fyzických zranění i jiných následků, které by mohly nastat, kdyby se rozhodla neuposlechnout.

Princ Andrew na konci roku 2019 v rozhovoru s BBC razantně popřel, že by kdy Giuffreovou potkal. „Mohu vám naprosto kategoricky říct, že tohle se nikdy nestalo,“ sdělil před necelými dvěma lety princ. Kvůli svým stykům s Epsteinem se jednašedesátiletý člen britské královské rodiny nicméně stáhl z veřejného života.

Šestašedesátiletý Epstein spáchal sebevraždu ve vězení v srpnu 2019, nedlouho poté, co byl zatčen kvůli podezřením ze sexuálních zločinů. Jeho smrt vzbudila vlnu kontroverzí a dala vzniknout řadě konspiračních teorií. Devětapadesátiletá Maxwellová je obviněná z několika zločinů včetně podílu na kriminálním spiknutí. Vinu ovšem odmítá a v listopadu ji čeká soud.

Dva roky po Epsteinově sebevraždě podle informací webu BBC fond, který byl zřízen pro odškodnění finančníkových obětí sexuálního zneužívání, dokončil svou práci a 150 lidem vyplatil zhruba 121 milionů dolarů. Ty putovaly z Epsteinova majetku, který podle odhadů činil asi pětkrát tolik.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2727
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Re: Rána pro královskou rodinu. Princ Andrew čelí žalobě kvůli zneužívání (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Britská policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nebude ho stíhat, informovala stanice BBC o pondělním policejním prohlášení.

Američanka Virginia Giuffreová podala v srpnu žalobu na syna britské panovnice Alžběty II. s tvrzením, že ji několikrát pohlavně zneužil předtím, než jí bylo osmnáct. Princ Andrew dlouhodobě odmítá, že by s Giuffreovou měl jakýkoliv vztah.

Giuffreová tvrdí, že ji princ Andrew zneužil v Londýně, v New Yorku a na soukromém ostrově amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, o kterém taktéž tvrdí, že ji nutil k sexu.

Šestašedesátiletý Epstein spáchal sebevraždu ve vězení v srpnu 2019, nedlouho poté, co byl zatčen kvůli podezřením ze sexuálních zločinů.

„Policie prověřila informace, které v červnu dostala od médií, a nebude podnikat žádné další kroky,” uvedla policejní mluvčí a dodala, že britská policie je v kontaktu s bezpečnostními sbory dalších zemí, které se Epsteinovými kauzami zabývají.

Podle informací deníku The Sunday Times britská policie minulý týden vyslechla Giuffreovou kvůli jejím obviněním člena britské královské rodiny.

Princ vše popřel

Andrew na konci roku 2019 v rozhovoru s BBC popřel, že by s Giuffreovou měl poměr, a tvrdil, že si ani neuvědomuje, že by ji kdy potkal.

V médiích se později objevila fotografie, na které stojí oba vedle sebe. Jedenašedesátiletý princ se nicméně kvůli svým stykům s Epsteinem stáhl z veřejného života.

Andrewovi právníci dostali minulý týden povolení nahlédnout do tajné dohody z roku 2009 mezi Epsteinem a Giuffreovou. Právníci doufají, že obsah dokumentu očistí princovo jméno, píše Reuters.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2727
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Re: Rána pro královskou rodinu. Princ Andrew čelí žalobě kvůli zneužívání (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Britská policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nebude ho stíhat, informovala stanice BBC s odkazem na policejní prohlášení. Obvinění proti synovi britské královny Alžběty II. vznesla Američanka Virginia Giuffreová letos v srpnu. Tvrdila, že ji princ několikrát pohlavně zneužil ještě předtím, něž jí bylo 18 let. Andrew se však proti žalobě bránil a její prohlášení popíral.

K sexuálnímu napadení mělo dojít v různých městech světa – v Londýně, New Yorku a na soukromém „pedofilním“ ostrově Little St. James amerického finančníka a filantropa Jeffreyho Epsteina. Muže, který byl registrován jako sexuální delikvent třetího stupně a údajně ve vězení spáchal v srpnu roku 2019 sebevraždu.

„Vedu prince Andrewa k odpovědnosti za to, co mi udělal,“ uvedla dříve Giuffreová. „Mocní a bohatí nemají výjimku v zodpovědnosti za své činy. Doufám, že další oběti uvidí, že je možné nežít v mlčenlivosti a strachu, ale mohou si vzít svůj život zpět tím, že promluví a požadují spravedlnost,“ dodala.

Giuffreová mimo jiné obvinila i zesnulého Epsteina. „Policie prověřila informace, které v červnu dostala od médií (...) a nebude podnikat žádné další kroky,“ uvádí britská policie ve svém prohlášení. Ta byla v kontaktu i s dalšími bezpečnostními sbory dalších zemí, které se Epsteinovými kauzami zabývají. Deník The Sunday Times uvedl, že policie minulý týden Američanku vyslechla.

Princ minimálně jednou lhal

Od podání žaloby princ Andrew obvinění popíral. Stejně tak tvrdil, že si neuvědomuje, že by se s ženou kdy setkal. To však později vyvrátila fotografie, na níž byl zachycen syn královny společně s Giuffreovou. Kvůli skandálu se princ Andrew stáhl z veřejného života. Značně mu ublížil i fakt, že se s Epsteinem přátelil.

To ve svých pamětech potvrdila i známá televizní novinářka Katie Couricová. Ta v memoárech zavzpomínala na moment, kdy se s nimi v roce 2009 setkala na „bizarní večeři“ v newyorském sídle Epsteina.

„Nedokázala jsem si představit, o co Epsteinovi a Andrewovi šlo, kromě toho, že se snažili získat přátele v médiích. Což jim, při zpětném pohledu, muselo dojít, že budou potřebovat, až se na ně začnou valit obvinění z pedofilie,“ uvedla.

Po celý večer se k sobě oba muži podle ní hodně měli. Proti členovi britské královské rodiny měl mluvit i důkaz, že minimálně jednou navštívil Epsteinův ostrov na Panenských ostrovech. Tomu se nechvalně začalo přezdívat „pedofilní ostrov“. Princovi právníci v minulém týdnu dostali povolení k tomu, aby nahlédli do tajné dohody z roku 2009 mezi zesnulým finančníkem a Giuffreovu. Nyní doufají, že obsah dokumentu očistí jméno prince Andrewa.Koukám CNN Prima News si musela dát hodně práce, aby nějak dostala pedofilii do toho textu ČTK.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?