Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Stínová zpráva o stavu genderové rovnosti v České republice v roce 2015 (Česká ženská lobby)

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1183 poděkování
Dostal: 2949 poděkování

Stínová zpráva o stavu genderové rovnosti v České republice v roce 2015 (Česká ženská lobby)

Nový příspěvek od Kasz »

Dneska jsem brouzdal po netu a narazil jsem na Stínovou zprávu o stavu genderové rovnosti v České republice v roce 2015, jejíž autorem je Česká ženská lobby.

Říkal jsem si, jak je možné, že jsem si já nebo někdo jiný nevšiml, přitom různě na netu jsem už párkrát viděl, že někdo psal, že Česká ženská lobby "podporuje pedofilii" nebo tak něco.

Ve zprávě se ve 12. kapitole, jejímž autorem je Mgr. Jiří Procházka, na str. 124 píše:

Kontroverzním tabu v české společnosti je pedofilie. Je běžně zaměňována se sexuálním zneužíváním dětí. Jistý posun je snad patrný v poslední době jako důsledek postupného otevírání takto ožehavého tématu. Diskuzi pomáhá iniciovat např. účast členů pedofilní komunity na průvodu Prague Pride v roce 2013 a kontroverzní debaty kolem jejich ne/účasti v roce 2014, která podnítila několik článků na toto téma. V lednu 2014 na téma pedofilie uspořádal diskuzi Charlie (queer spolek Univerzity Karlovy). Ve stejném roce queer filmový festival Mezipatra poprvé uvedl český dokument režisérky Veroniky Liškové Danielův svět (premiéra v únoru 2015), díky němuž se toto téma dostalo na veřejnost, na- víc civilním způsobem ve formě konkrétního příběhu mladého pedofilního muže.

Na str. 125 se dále píše:

Heterosexistická šikana (která je přinejmenším v podobě slovního znehodnocování častá) není specificky sledována a oficiální vzdělávací materiály jsou v zásadě heteronormativní. LGBT studující tak postrádají podporu a informace, které by jim mohly být nápomocny. Alarmující je to v případě integrování pedofilní sexuální orientace do své identity a její rozlišení od sexuálního zneužívání. Právě období dospívání je nejrizikovější, co se týče možného selhání v tomto směru. Média nabízejí jen stereotypní odstrašující vzory, které pak mohou fungovat jako sebenaplňující se předpověď.

Na str. 128 je potom mezi dlouhodobými doporučení uvedeno:

- Fakticky a bez předsudků informovat o pedofilní sexuální orientaci, jasně oddělit sexuální orientaci od sexuálního zneužívání a obtěžování dětí a dospívajících.

Česká ženská lobby má na stránkách k tomu vytržení z kontextu, kterého se zřejmě dopustil jako první Zdeněk Chytra, i vysvětlující Komentář k obvinění České ženské lobby Zdeňkem Chytrou:

Zaznamenali jsme několik pokusů Zdeňka Chytry šířit veřejně pomluvu, podle které Česká ženská lobby (ČŽL) liberalizuje pedofilii (například zde). Jde o lživé a zavádějící tvrzení, vůči kterému se rázně ohrazujeme a které vnímáme jako účelovou snahu o pošpinění jména naší organizace.

Ve Stínové zprávě o stavu genderové rovnosti v ČR v roce 2015, editor kapitoly s názvem LGBT+ Mgr. Jiří Procházka, poradenský psycholog a psychoterapeut, tajemník Prezidia Asociace manželských a rodinných poradců ČR, pouze upozornil na skutečnost, že v české společnosti je pedofilie tabuizovaná a směšovaná se sexuálním zneužíváním dětí. To znemožňuje dostatečnou prevenci a pomoc pedofilním lidem (např. vyhledat odbornou podporu, uvědomit si své pocity, či rozlišit hranice zneužití). Ti si svou orientaci nevybírají a je v zájmu jejich i celé společnosti, aby se naučili s ní pracovat.

Mgr. Jiří Procházka na naši žádost komentuje manipulaci textu, které se dopouští Zdeněk Chytra: „Přestože by daný kontext příslušné kapitoly měl být dostatečný k porozumění proč je o pedofilii výslovně hovořeno a za jakým účelem, není překvapivé, že je toto téma vytrháváno z kontextu ve snaze o účelovou manipulativní diskreditaci podporování genderové rovnosti. Toto téma bylo do dané kapitoly zahrnuto ve snaze místo represe založené na předsudcích a stigmatu podpořit objektivní informace pomáhající předcházet sexuálnímu zneužití jak na straně samotných pedofilních lidí, tak na straně potenciálně ohrožených a celkově i na straně např. dalších odborníků a odbornic.“ Upozornil také na to, že sexuálního zneužívaní se dopouštějí zejména osoby s poruchou osobnosti.

K dokreslení situace odkazujeme také na článek ze stránky www.manipulátoři.cz, kde je Zdeněk Chytra zmiňován jako častý šiřitel hoaxů a nejrůznějších bludů. Odkaz zde.

Diskutovanou kapitolu ze Stínové zprávy o stavu genderové rovnosti si můžete přečíst v přílohách pod tímto příspěvkem.

Nechápu, jaktože jsme si toho nikdo nevšimli, Mgr. Jiří Procházka tam píše velmi důležité věci, a velmi mě těší i to, že použil pojmu "pedofilní sexuální orientace". Úplně mě to oblažilo. :) Protože pedofilie je pro nás naše sexuální orientace.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1185 poděkování

Re: Stínová zpráva o stavu genderové rovnosti v České republice v roce 2015 (Česká ženská lobby)

Nový příspěvek od Cykle02 »

...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?