NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

Coming out dokáže obrátit život naruby, ale zároveň přinést velkou úlevu (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1221 poděkování

Coming out dokáže obrátit život naruby, ale zároveň přinést velkou úlevu (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Uvědomění si, že vaše sexualita je jednoduše jiná, než tomu je u většiny populace, je velmi složitý proces, často provázený celou řadou problémů. A to zvlášť, když se s tím nemáte komu svěřit. Každému coming outu tak většinou předchází velmi složité období hledání sebe samých a také odvahy jít s kůží na trh.

Otevřeně mluvit o své sexuální orientaci není pro nikoho snadné. Jak ukazují průzkumy, mezi českou LGBT komunitou to zvládá asi jen 18 % lidí. Samozřejmě velmi záleží, v jaké komunitě se vyskytují a jak se k celé záležitosti staví jejich rodiny.

Ani v dnešní době totiž není pro mnohé rodiče samozřejmostí své dítě s odlišnou sexualitou přijmout a podpořit ho v jeho dalším životě. Pořád jsou mezi námi tací, kteří své děti zavrhnou, vyhodí z domova a přeruší s nimi veškerý kontakt.

Společnost v tomto směru sice za poslední roky ušla kus cesty, lidé se u nás stali k odlišné sexualitě tolerantnější, a tedy i více než kdy předtím mohla celá řada jedinců přestat skrývat svou pravou identitu či sexuální preference, nicméně to neznamená, že by mezi námi o této komunitě nepanovalo stále mnoho předsudků. Patrné je to například při diskuzích kolem uznání manželských svazků mezi těmito lidmi.

Učinit tedy coming out před rodinou, přáteli a kolegy může být velmi náročná a stresující záležitost. Člověku takové přiznání obvykle obrátí život zcela naruby.

Většina jedinců se ale shoduje, že to všechno za to stojí, úleva, že již nemusíte nic tajit, je jednoduše nesmírně osvobozující.

ObrázekAdidas Pride kolekce byla inspirována iniciativní kulturou Do-It-Yourself, jež hraje ve sportovních LGBTQI+ komunitách významnou roli.

Prague Pride

I letošní ročník festivalu Prague Pride, který se koná od 2. do 8. srpna 2021, má tak za hlavní cíl apelovat na lidi, aby akceptovali diverzitu a umožnili i těmto lidem žít svobodný a naplněný život a nemuset se stydět za svou jinakost.

Přestože letos opět neproběhne tradiční průvod Prahou, připraveno je i tak 135 kulturních, zábavních a vzdělávacích akcí, kde bude jedním z hlavních témat právě coming out.

Podporu celosvětovému hnutí Pride vyjádřilo i mnoho módních a sportovních značek, které k této příležitosti navrhly i speciální kolekce, např. značka Converse či Adidas. Druhá ze jmenovaných značek se zúčastní i pražského festivalu na Střeleckém ostrově, a to svým Detektorem lásky, na kterém si každý může udělat test otevřenosti a láskyplnosti.

Zároveň značka Adidas pro účastníky připravila lekce jógy a běžecké akce. Dalším z partnerů je i značka Coca Cola, která pro účastníky festivalu na Střeleckém ostrově připravila chillout zónu.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Coming out dokáže obrátit život naruby, ale zároveň přinést velkou úlevu (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Tim »

Jako kdyby se k tomu zdejší chcipaci odhodlali... *bravo* Číslo 18% ale moc realitu nereflektuje... kolik znám nehetero osob - 50?? Stydí se o tom mluvit jeden.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 401 poděkování
Dostal: 152 poděkování

Re: Coming out dokáže obrátit život naruby, ale zároveň přinést velkou úlevu (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Bouře »

Tim píše: čtvrtek 5. 8. 2021, 21:09:55 Jako kdyby se k tomu zdejší chcipaci odhodlali... *bravo* Číslo 18% ale moc realitu nereflektuje... kolik znám nehetero osob - 50?? Stydí se o tom mluvit jeden.
Pokud ta narážka byla na pedofily tak...Co tě opravnuje k tomu abys někoho nazýval chcípákem? To že se bojí vyjít se svojí pedofílií ven protože se bojí že by je okolí zavrhlo? Že by to lidi nemuseli vzít dobře a měli tak velké problémy? Hele já chápu že ty ses odhalil a že se nebojíš ukazovat svojí identitu veřejně ale to že to děláš ty ještě neznamená že to můžeš chtít i po ostatních a když to neudělají tak je nazývat chcípáky... :)
Můj život je někdy vážně podivný...
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 788 poděkování
Dostal: 410 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Tim píše: čtvrtek 5. 8. 2021, 21:09:55Jako kdyby se k tomu zdejší chcipaci odhodlali...
Jsem strachy podělanej chcípák, stydím se za to, ale prostě se bojím, co bych mohl ztratit. Bylo by to hezké, popovídat si s rodiči holčiček, do kterých jsem zamilovaný a říct těm rodičům o tom, aby věděli, proč s jejich dětma rád trávím čas. A bylo by hezké, kdyby se nebáli nechat děti se mnou. Ale bohužel, realita je jiná a opravdu se nechci stěhovat, měnit práci a soudit se o kontakt s mýma dětma jen proto, abych mohl říkat, že jsem pedo.

Ale závidim ti, že to o sobě můžeš říkat ty.
Tim píše: čtvrtek 5. 8. 2021, 21:09:55kolik znám nehetero osob - 50?? Stydí se o tom mluvit jeden
Tak to jim přeju, že jsou v takové tolerantní společnosti, že mají kolem sebe lidi, kteří to přijímají v pohodě.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král

Nový příspěvek od Tim »

Bouře píše: čtvrtek 5. 8. 2021, 21:37:36
Pokud ta narážka byla na pedofily tak...Co tě opravnuje k tomu abys někoho nazýval chcípákem? To že se bojí vyjít se svojí pedofílií ven protože se bojí že by je okolí zavrhlo? Že by to lidi nemuseli vzít dobře a měli tak velké problémy? Hele já chápu že ty ses odhalil a že se nebojíš ukazovat svojí identitu veřejně ale to že to děláš ty ještě neznamená že to můžeš chtít i po ostatních a když to neudělají tak je nazývat chcípáky... :)
Well, tvrdíme ze jsme stejní jako lgbt... statistiky jasne říkají ze ti co někoho takového znají jsou tolerantnější... Pokud je ale někdo v pozici člověka co by rád těžil a nic nedá... spaloven je mnoho....

A samozřejmě rovnost menšin a respekt v přístupu k nim nebo jednotlivcům není nic daného názorem na svět.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK

Tim píše: čtvrtek 5. 8. 2021, 22:34:28
Bouře píše: čtvrtek 5. 8. 2021, 21:37:36
Well, tvrdíme ze jsme stejní jako lgbt... statistiky jasne říkají ze ti co někoho takového znají jsou tolerantnější... Pokud je ale někdo v pozici člověka co by rád těžil a nic nedá... spaloven je mnoho....
Porovnávat homosexualy a pedofily je teda dost mimo. :) Zatímco homosexuálové jsou ve společnosti tolerovaní a v pohodě příjmaní tak pedofilové jsou někdy až linčovaní a mnoho lidí by kvůli tomu ztratilo práci,kamarády + nějaké problémy v rodině.... Lidi co mají i vlastní děti a jsou rozvedení by mohli i vlastní děti. Uvědomuješ si co říkáš?
Každý nemůže mít stejné priority co ty... Každý nemůže dělat to co ty.... Navíc pokud vím tak čepek ani nechce být součástí LGBT+.
Být tebou se klidním....
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL

Nový příspěvek od Tim »

Nic ve zlém ale tyto argumenty budu brát za reálné asi tak za pět let.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK

Tim píše: čtvrtek 5. 8. 2021, 22:44:09 Nic ve zlém ale tyto argumenty budu brát za reálné asi tak za pět let.
Tyto argumenty platí ted.........
Fx100d
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Dal: 259 poděkování
Dostal: 461 poděkování

Nový příspěvek od Fx100d »

Tim píše: čtvrtek 5. 8. 2021, 21:09:55 Jako kdyby se k tomu zdejší chcipaci odhodlali... *bravo*
Říká se, nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj.

Pokud tu chceš někoho nazývat chcípákem, pak tu také vůbec nemusíš být. *wanna_ban* Není to poprvé, co se tu do někoho navážíš.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 12
Dal: 80 poděkování
Dostal: 183 poděkování

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Já zde ani nemohu napsat, jaké následky by mohl mít můj coming out. Ono totiž ani tak nejde o mě, jak o mé okolí, příbuzné a kamarády, kteří by mohli a taky budou trpět kvůli mému coming outu. Takový "luxus", nemít co ztratit a abych tím zničil životy těch, které mám rád, si nemohu dovolit.

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
Fx100d
Administrátor
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Dal: 259 poděkování
Dostal: 461 poděkování

Nový příspěvek od Fx100d »

MR_Xguard píše: pátek 6. 8. 2021, 17:45:07 Já zde ani nemohu napsat, jaké následky by mohl mít můj coming out. Ono totiž ani tak nejde o mě, jak o mé okolí, příbuzné a kamarády, kteří by mohli a taky budou trpět kvůli mému coming outu. Takový "luxus", nemít co ztratit a abych tím zničil životy těch, které mám rád, si nemohu dovolit.
Jo, to je přesně ono. Není to jen o tom, že mi je fuk, co si o mě někdo myslí a já si budu žít tak, jaký jsem bez nějakého skrývání. Pokud má někdo přístup k dětem a s nějakým dítětem kamarádí, nemusí nic provést a jeden blbec v jeho okolí ublíží především tomu dítěti. A už vůbec nemluvíme o tom, že je někdo učitel na ZŠ.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.