Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Muž (24) přivezl těhotnou přítelkyni (12) do nemocnice: Ihned ho zatkli za znásilnění! (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Rudy
Registrovaný uživatel
Varování: 3
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 25
Dal: 101 poděkování
Dostal: 68 poděkování

Re: Muž (24) přivezl těhotnou přítelkyni (12) do nemocnice: Ihned ho zatkli za znásilnění! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Rudy »

Myslel jsem v obecném měřítku ale zároveň v kontextu toho, že všichni odsuzují nás, aniž by věděli kdo jsme a co to pedofil znamená.
Takže nikoli že my jsme pedofilové a proto to musíme chápat protože je to "náš sen", to nikoli takto myšleno. Z pohledu těch co jsou terčem a okamžitě odsouzeni. Ti co nás odsuzují nemají informace, stejně jako my nemáme informace o daném případu.

Ale samozřejmě chápu tvůj pohled. Jen jsem chtěl vnést že není vše černé nebo bílé.
pbd
Administrátor
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Dal: 208 poděkování
Dostal: 275 poděkování

Re: Muž (24) přivezl těhotnou přítelkyni (12) do nemocnice: Ihned ho zatkli za znásilnění! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od pbd »

Dreamer píše: středa 28. 7. 2021, 3:12:43 Projeť se trochu po světě. Pozoruj, jak se k sobě lidé kde chovají, jak pečují o své blízké, seniory, děti. Jak si pomáhají a jak případně řeší spory. Až se vrátíš, tak suď.
(...)
Pokud si myslíš, že takové kultury si vůbec nezaslouží tvůj respekt, pak opět soudíš bez dostatku informací a nadhledu.
Kdybys řekl, zažil jsem toho mnohem víc, než ty a jsem přesvědčený, že to má jiné pozadí, než nám může připadat, tak to vezmu, ale řekneš-li, že se k tomu nemá někdo vůbec vyjadřovat, protože nezcestoval celý svět, tak už s tím nesouhlasím. Nesoudíme to, jak někdo pečuje o seniory, jak řeší spory ani čím si vytírá zadek, soudíme to, jestli je ok dělat děti dvanáctkám. Soudíme to, že někdo někomu ublížil a to já nejsem schopen omlouvat kulturou. Tvrdíš sice "nepíšu to proto, abych obhajoval to zjevné porušení zákonů nějakými kulturními rozdíly", ale co jiného to je?
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1083 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

pbd píše: čtvrtek 29. 7. 2021, 19:57:42 Tvrdíš sice "nepíšu to proto, abych obhajoval to zjevné porušení zákonů nějakými kulturními rozdíly", ale co jiného to je?
V reakci na tohle:
Bouře píše: úterý 27. 7. 2021, 11:37:09 ...a to že jí to dítě udělá taky vypovídá o tom že ten člověk je asi cvok....
Bouře píše: úterý 27. 7. 2021, 15:51:17 ...a v rodině kde jsou dost pravděpodobně všichni úplní cvoci.
Jsem napsal tohle:
Dreamer píše: středa 28. 7. 2021, 3:12:43 Nepíšu to proto, abych obhajoval to zjevné porušení zákonů nějakými kulturními rozdíly (ten mladík je jednoznačně vinen), ale proto, aby sis uvědomila, že ti lidé nemusí být nutně "nějací cvoci".
Bouře psala, že je ochotná změnit názor, ale nikomu se nám nepodařilo ji přesvědčit, tak jsem to zkusil. Snažil jsem se jí vysvětlit, že existují kultury, kde by to za tak strašný přečin považované nebylo, a že je možné, že pachatel a rodina té dívky z takové kultury pocházejí. A že ty kultury nemusí být nutně celkově horší, než ta naše... Bál jsem se, že ten post bude působit povýšeně, a hodně jsem se snažil, aby tak nepůsobil. Asi málo.
Naposledy upravil(a) Dreamer dne čtvrtek 29. 7. 2021, 21:11:32, celkem upraveno 1 x.
pbd
Administrátor
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Dal: 208 poděkování
Dostal: 275 poděkování

Nový příspěvek od pbd »

Dreamer píše: čtvrtek 29. 7. 2021, 20:37:26 Jsem napsal tohle:
Dreamer píše: středa 28. 7. 2021, 3:12:43 Nepíšu to proto, abych obhajoval to zjevné porušení zákonů nějakými kulturními rozdíly (ten mladík je jednoznačně vinen), ale proto, aby sis uvědomila, že ti lidé nemusí být nutně "nějací cvoci".
Bál jsem se, že ten post bude působit povýšeně, a hodně jsem se snažil, aby tak nepůsobil. Asi málo.
Aha, to se omlouvám, já to pochopil jako reakci na ten konkrétní čin. A teda ještě, abych v tom měl úplně jasno, otázku závadnosti či nezávadnosti sexu s dvanáctiletými považuješ za kulturní záležitost?
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

pbd píše: čtvrtek 29. 7. 2021, 21:09:27 A teda ještě, abych v tom měl úplně jasno, otázku závadnosti či nezávadnosti sexu s dvanáctiletými považuješ za kulturní záležitost?
Považuješ za kulturní záležitost otázku rovnoprávnosti pohlaví, nebo třeba ženskou obřízku? Já myslím že to je kulturní záležitost. Ale to neznamená, že to schvaluji. Pohled na tyhle věci se v čase mění. I moje maminka říkávala, že "když byla mladá, tak holka co v 18 neměla dítě byla považovaná za divnou". Nemyslím si, že by sex dospělého s dvanáctiletou dívkou byl v někde Mexiku nebo Kolumbii nějak obecně schvalovaný, ale pokud se to někde na vsi stane, tak nemusí nutně hříšníka hned lynčovat.
Rudy
Registrovaný uživatel
Varování: 3
ve věku od: 9
ve věku do: 25
Dal: 101 poděkování
Dostal: 68 poděkování

Nový příspěvek od Rudy »

pbd píše: čtvrtek 29. 7. 2021, 21:09:27
Aha, to se omlouvám, já to pochopil jako reakci na ten konkrétní čin. A teda ještě, abych v tom měl úplně jasno, otázku závadnosti či nezávadnosti sexu s dvanáctiletými považuješ za kulturní záležitost?
Jestli také mohu reagovat, vzhledem ke stejnému názoru jako Dreamer...
Já osobně nepovažuji sex s 12kou za normální a v pořádku, ať už se jedná o jakoukoli kulturu, 12 je podle mého opravdu málo na cokoli sexuálního. Ale vzhledem ke kontextu že se dle informací může jednat o kulturu kde jsou tyto věci "v normálu", se můžeme pohoršovat, může nám to připadat nepřípustné, ale nemůžeme vynášet soudy a odsuzovat, když nevíme jaké důsledky by tento "čin" měl v dané kultuře.
Přiznám se, že nevím v jakém psychickém a fyzickém (vyspělost) stavu dívka je, proto nemůžu říci že ji tím bylo ublíženo a tím pádem odsoudit chování rodiny a mladíka. Jsou oblasti kde je to jiné, jako jsem uváděl příklad z Afriky.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Jen pro zajímavost. Teď jsem cestou z práce poslouchal rádio a zrovna tam mluvili o dnes probíhajícím Global Education Summitu, kde se hlavním tématem staly škrty ve financích na programy podporující vzdělávání dívek. Dříve přislíbené finance měly stačit na vytvoření 175 milónů školních míst, ale bohužel těch financí bude méně.

Byl tam rozhovor s nějakým pánem (snad ze Sierra Leone), a ten povídal, že v primary schools (pro děti ve věku do 11 let) mají více dívek než chlapců, v middle schools (12-15 let) je počet vyrovnaný, a na high schools už je více chlapců. Za hlavní důvod označil to, že dívky otěhotní, a to přesto, že Age of Consent tam je 18 let a jde tedy vždy podle zákona o znásilnění (rozčiloval se). Pokud byste si to chtěli dohledat, tak BBC World Service (doporučuju - zdaleka nejlepší zpravodajské rádio, pokud vás zajímá co významného se děje ve světě).

Takže ano, stále existují země, kde je těhotenství mladých dívek běžným a rozšířeným problémem. Lidé pocházející z takových míst mohou mít na tuto problematiku jiný pohled. Nemusí to tedy nutně být nějací magoři, ale třeba jen z nějaké sociálně slabší vrstvy, hůře integrovaní do západní společnosti. Netvrdím, že to byl tento případ, ale mohl by.

Jinak Bouře jestli jsem se tě nějak dotkl, tak se omlouvám, nebylo to mým záměrem.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1141 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

V případu obviněného Juana Mirandy, jenž měl zplodit dítě s teprve dvanáctiletou dívkou, padlo další obvinění. Kromě samotného Mirandy, kterého policie poslala do vazby za znásilnění, si kriminalisté došlápli i na matku mladé Američanky.

Policie v Oklahomě obvinila matku nezletilé dívky, která v místní nemocnici porodila zdravé dítě. Desiree Castanedová měla vědět o nezákonném vztahu čtyřiadvacetiletého Juana Mirandy s její nezletilou dcerou, uvedl deník The New York Post.

„Obdrželi jsme spoustu dotazů. Kde jsou sakra rodiče?“ uvedli místní policisté na sociální síti. Podivný vztah jako kdyby pro celou rodinu nebyl nic nenormálního. „Obdrželi jsme fotky, na kterých rodina oběti připravuje pro Mirandu a jeho dvanáctiletou přítelkyni sprchu,“ popsali strážci zákona.

Také matka mladé dívky dostala sprchu, a to pořádně ledovou. Soud ji obvinil ze spolupráce při zneužívání dětí a ze zanedbání výchovy. Otec povedené rodinky mezitím už dvanáct let sedí za znásilnění.

Juan Miranda pravděpodobně poputuje do vězení za znásilnění prvního stupně. Nejdřív se měl strážcům zákona chlubit, že se stane otcem. Nechápal, proč ho policie zatýká. Podle něj na vztahu s takto mladou dívkou nebylo nic špatného. „Pro všechny to bylo překvapení, takové případy tu nemáme každý den,“ řekl k tomu policista Danny Bean.

Ukázalo se také, že mladá maminka během těhotenství nejspíš neprošla obvyklými lékařskými kontrolami, což znamená, že o dítěti nevěděli žádní odborníci, dokud se pár neobjevil v nemocnici.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Blesk píše: pondělí 2. 8. 2021, 9:19:35 „Obdrželi jsme fotky, na kterých rodina oběti připravuje pro Mirandu a jeho dvanáctiletou přítelkyni sprchu,“ popsali strážci zákona.
Jen pro info, co je tou sprchou myšleno:
Wikipedia píše: "Baby shower" je večírek s předáváním dárků nebo obřad, který má v různých kulturách různá jména. Oslavuje porod nebo očekávané narození dítěte nebo proměnu ženy v matku.
Strážci zákona tím pravděpodobně naráží na tuto hojně publikovanou fotografii, kterou matka sdílela na sociálních sítích.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1141 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

To jsou šašci *lol*
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?