Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

Muž (24) přivezl těhotnou přítelkyni (12) do nemocnice: Ihned ho zatkli za znásilnění! (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Muž (24) přivezl těhotnou přítelkyni (12) do nemocnice: Ihned ho zatkli za znásilnění! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Juan Miranda-Jara si myslel, že bude šťastným otcem. Problémem bylo, že jeho těhotné přítelkyni bylo dvanáct let! Jakmile se tuto skutečnost dověděl personál nemocnice, přivolal policii a z otce se rázem stal trestanec. Američan skončil v klepetech za znásilnění.

Juana Mirandu policisté zadrželi hned, když přišel do nemocnice v Oklahomě se svou těhotnou dvanáctiletou přítelkyní, informoval deník Mirror. Nadšení ze skutečnosti, že bude tatínek, ale nevydrželo dlouho. Místo toho přišla studená sprcha.

Ačkoli mladá dívka porodila zdravého potomka, Američan si ho moc neužije. Poputuje totiž do vězení za znásilnění prvního stupně. Podivné na celém případu je, že ani rodina dívky proti jejich vztahu nic neměla. Na první pohled zkrátka šťastný pár. „Prostě přišli do nemocnice v očekávání nové ratolesti. Jako každý jiný pár,“ uvedl policista Danny Bean.

Jakmile ale zaměstnanci v nemocnici zjistili věk nastávající maminky, přivolali policii. Miranda se měl strážcům zákona nejprve dokonce chlubit, že bude otcem. Nechápal, proč ho policie zatýká. Podle něj na skutečnosti nebylo nic nelegálního. „Pro všechny to byla překvapení, takové případy tu nemáme každý den,“ dodal Bean.

Ukázalo se také, že mladá maminka během těhotenství nejspíš neprošla obvyklými lékařskými kontrolami, což znamená, že o dítěti nevěděli žádní odborníci, dokud se pár neobjevil v nemocnici.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1148 poděkování
Dostal: 464 poděkování

Re: Muž (24) přivezl těhotnou přítelkyni (12) do nemocnice: Ihned ho zatkli za znásilnění! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Tak to vězení všem zúčastněným určitě velmi pomůže...
pbd
Administrátor
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Dal: 234 poděkování
Dostal: 284 poděkování

Re: Muž (24) přivezl těhotnou přítelkyni (12) do nemocnice: Ihned ho zatkli za znásilnění! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od pbd »

Dreamer píše: pondělí 26. 7. 2021, 13:11:48 Tak to vězení všem zúčastněným určitě velmi pomůže...
Co bys chtěl ale jiného dělat? Konstatovat, že se asi mají rádi, že bude lepší, když se o dítě (tedy o to, které se má narodit) bude starat i otec a tak uložíme jiný trest nebo vůbec žádný?
Bonaqua

Nový příspěvek od Bonaqua »

pbd píše: pondělí 26. 7. 2021, 15:04:05
Dreamer píše: pondělí 26. 7. 2021, 13:11:48 Tak to vězení všem zúčastněným určitě velmi pomůže...
Co bys chtěl ale jiného dělat? Konstatovat, že se asi mají rádi, že bude lepší, když se o dítě (tedy o to, které se má narodit) bude starat i otec a tak uložíme jiný trest nebo vůbec žádný?
Vznikla někomu újma? Ne? Tak co chceš trestat. Pokud i rodiče dívky a dívka samotná se vším souhlasí. proč chceš ničit nově vznikající rodinu? Místo zlepšení se vše zhorší. Uvědom si, že bys zároveň trestal i to dítě, protože by vyrůstalo bez otce.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

pbd píše: pondělí 26. 7. 2021, 15:04:05 Co bys chtěl ale jiného dělat? Konstatovat, že se asi mají rádi, že bude lepší, když se o dítě (tedy o to, které se má narodit) bude starat i otec a tak uložíme jiný trest nebo vůbec žádný?
No, naštěstí nejsem ten, kdo o tom má rozhodovat... ale ano, přesně jak navrhuješ :)
Fx100d
Administrátor
ve věku od: 3
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Dal: 260 poděkování
Dostal: 461 poděkování

Nový příspěvek od Fx100d »

Bonaqua píše: pondělí 26. 7. 2021, 15:55:27 Uvědom si, že bys zároveň trestal i to dítě, protože by vyrůstalo bez otce.
Ty by sis měl zase uvědomit, že vinu za to nese ten mladík, který zneužil naivity té dívky. On je ten, kdo si dopředu měl uvědomit následky toho činu, a to jak těhotenství, tak trestní stíhání. Tak nepřesouvej vinu na zákonodárce, soudce a policii. Ta holka si měla ještě pár let užívat dětských her, chodit do školy a ne se starat o mimino.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 794 poděkování
Dostal: 415 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: pondělí 26. 7. 2021, 16:18:03No, naštěstí nejsem ten, kdo o tom má rozhodovat... ale ano, přesně jak navrhuješ :)
Jenže když to takhle začneš řešit u jednoho případu, tak to začnou zkoušet i další, kteří třeba tu svobodnou vůli dívek budou manipulovat a soudy pak budou řešit spousty případů a budou spousty dívek, které to ve skutečnosti nechtěly, ale ten agresor to prostě chtěl zlusit, jestli mu to u soudu také neprojde.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

podivin píše: pondělí 26. 7. 2021, 16:25:18 Jenže když to takhle začneš řešit u jednoho případu, tak to začnou zkoušet i další, kteří třeba tu svobodnou vůli dívek budou manipulovat a soudy pak budou řešit spousty případů a budou spousty dívek, které to ve skutečnosti nechtěly, ale ten agresor to prostě chtěl zlusit, jestli mu to u soudu také neprojde.
Máš pravdu, tak aby to mělo ten odstrašující dopad, mohl by třeba 100x napsat "Už to nikdy neudělám" :).
Dělám si legraci samozřejmě. Zavřel bych jeho i rodiče na 20 let, slečnu šoupl do děcáku a dítě k pěstounům.
Fx100d
Administrátor

A co se týče té způsobené újmy, byla způsobena újma. Ta dívka má teď možná radost z miminka, ale zanedlouho zjistí, že její kamarádky ze třídy se jdou bavit do aquaparku, ale ona nemůže, protože se musí postarat o miminko. Její kamarádky budou běhat venku a ona bude muset přebalovat, krmit a utěšovat dítě, kterému rostou zoubky, bude k němu v noci vstávat atd. To má dělat dvanáctiletá holčička? Myslím, že dvanáctileté dítě má jiné představy o trávení volného času.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí

Dreamer píše: pondělí 26. 7. 2021, 16:30:32Máš pravdu, tak aby to mělo ten odstrašující dopad, mohl by třeba 100x napsat "Už to nikdy neudělám" :).
Dělám si legraci samozřejmě. Zavřel bych jeho i rodiče na 20 let, slečnu šoupl do děcáku a dítě k pěstounům.
Nemusíš být ironický :) Mě to také láme srdce :(, ale dokážu si představit, jak se toho hned prasata chytnou a budou takový případ zneužívat jako precedens pro jejich skutečné zneužívání.

To by pak někteří mohli začít ospravedlňovat Plyše, že to myslel stejně a že s tím máma té holčičky souhlasila. A výmluvy na rozdíl mezi 6 let a 12 let neberu, protože to je opět cesta k tomu, že někdo bude řikat "ale 11 let je skoro jako 12 let" až se dostaneme k těm 6 letům. Ta hranice je daná pevně a není tam žádné "ale možná kdyby ... tak výjimka".

A pokud se chce někdo vymlouvat na to, že ta dívka je už dost rozumná a plně si to uvědomovala a souhlasila s tím, tak si naopak měla jako rozumná uvědomit, že to je zakázané a měla s tím chtít počkat. Vlastně tím svým souhlasem by potvrdila, že vyspělá a rozumná není.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč.
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Takže jak by to mělo pokračovat?
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 404 poděkování
Dostal: 152 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Tak k tomuto tématu mám velmi velkou potřebu se vyjádřit....

Když čtu takové a podobné případy dělá se mi velmi úzko... Každý kdo zná nebo znal nějakou těhotnou ženu, zkoušel hlídat dítě a nebo byl někdo dokonce těhotný mi dá jistě za pravdu že samotné těhotenství nebo dokonce starání se o dítě není žádný med.....
Těhotné ženy často trápí všelijaké bolesti jako třeba bolesti zad především v bederní a křížové oblasti, bolesti v oblasti pánve a kyčlí.... Do toho jsou dosti unavené a celkově těch 9 měsíců je velmi náročných a to ani nepočítám porod který je velmi ale velmi bolestivý.... To vám potvrdí všechny matky co kdy rodily.
Samotné vychovávání dítěte je taky velice těžké a dá zabrat i dost vyspělé ženě. Minimálně první rok vám miminko pořád pláče takže se pořádně ani nevyspíte protože vás dokáže vzbudit třeba ve 3 ráno. Furt se o něj musíte starat a nemůže být chvíli bez vás. Po té co se z něho stane batole si musíte dávat velký pozor aby si nějak neublížilo (například aby na sebe něco neshodilo nebo někde nespadlo) taky se s ním už začínáte učit a dítě vás stejně často neposlouchá. Dál už snad zacházet nemusím.
To co jsem tady řekla platí na dospělé ženy ale co taková 12 letá holka která je vlastně ještě dítě? Ta to bude mít ještě obtížnější..... Ty rozumější 12 leté si jistě uvědomí že by dítěti nedokázaly dopřát plnohodnotnou péči a ty které by do něčeho takového šly.... To fakt jen dokazuje o tom že o tom očividně nic moc nevědí a neuvědomují si jak těžké je vychovávat dítě.

Ten chlap je totální cvok jestli si myslel že mu něco takového projde... Holku vystavil obrovskému nebezpečí protože těhotenství v tak mladém věku je dost rizikové..... A to ani nepočítám že jí vlastně připravil o dětství....
Nevíme více informací jak se co událo ale ta holka byla pravděpodobně celých 9 měsíců v hrozném stresu protože ten chlap jí ne jen zneužil ale udělal jí dokonce dítě.. S největší pravděpodobností omylem takže ho ani nechtěla ale bála se rodičům cokoliv říct a i kdyby s tím souhlasila tak jak už jsem výše napsala mluví to jen o její naivitě a hlouposti. :(

Dospívající holky by se měli vzdělávat, hrát si s kamarády, zkoumat svět, dělat různé koníčky..... Ne starat se o děti... Tohle by měli dělat dospělé ženy a dospělí muži. A at mi nikdo netvrdí že nevznikla žádná újma.... Vznikla a dosti velká.... Prominte ale jen blázen si může myslet že újma nevznikla.. Vůbec si nedokážu představit že bych měla porodit dítě a nebo ho dokonce vychovávat v takovém věku. Je to obrovská zodpovědnost a stejně jako dítě pod 15 nemůže dát souhlas k sexu tak už vůbec nemůže dát souhlas k tomu aby bylo těhotné.
Můj život je někdy vážně podivný...
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
ve věku od: 7
Dal: 135 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Nový příspěvek od Mathias8 »

Fx100d píše: pondělí 26. 7. 2021, 16:21:26 Ty by sis měl zase uvědomit, že vinu za to nese ten mladík, který zneužil naivity té dívky. On je ten, kdo si dopředu měl uvědomit následky toho činu, a to jak těhotenství, tak trestní stíhání.
On nezneuzil naivitu toho dievcata. On to bral ako normalne. A to je rozdiel. Keby zneuzil navitu toho dievcata tak by si musel uvedomovat ze je starsi a ona ovela mladsia a ze sex snou mat nemoze. Keby zneuzil jej naivitu tak by ju do tej nemocnice nezaviezol, ale hladal by ine riesenie, aby sa na to neprislo. A kedze jej rodicia s tim problem nemali a brali to v pohode a jeho okolie takisto tak ho to o to viac utvrdilo v tom, ze na tom nieje nic zle. Preto aj nechapal preco ho zatykaju.

Ako si mal uvedomit nasledky svojho cinu, ked to bral v pohode? Ked je emocne a mentalne na tej istej urovni ako 12 rocne dieta teda je znizeny na jej uroven a je do nej zamilovany ako si .oze uvedomit nasledky svojho cinu ked sa ani nepoklada za starsieho teda neciti sa na svoj vek ale na vek nizsi. On to bral ze to je pohode. Bol stastny ze bude otcom a este ju zaviezol do nemocnice a tam sa s tim chvalil nechapal preco ho zatykaju. To vsetko nasvedcuje tomu, ze bol neuvedomely a teda nemohol zneuzit naivitu dievcata.
Fx100d
Administrátor

Koukám, že je to tvůj nejlepší přítel, že víš, co a jak si myslel a co cítil. Myslím, že ve 24 letech by každý normální chlap měl vědět, že styk s tak mladou dívkou je proti zákonu. Zvláště v USA, kde jsou vysoké tresty. Ale i kdyby to nevěděl, asi všude na světě plaí, že neznalost zákona neomlouvá. Když se nebudeš věnovat řízení a srazíš se s jiným autem, také tě odsoudí za ublížení na zdraví s následkem smrti, pokud v tom druhém autě někdo zemře. Budeš se vymlouvat, že jsi bourat nechtěl?
Navíc, jde jen o článek v novinách, navíc v Blesku, takže je dost otázka, kolik je v tom článku pravdy a co je přikrášlené. Nicméně, omlouvat 24 letého, který měl sex s dvanáctiletou mi přijde úplně mimo mísu. Můžeme mluvit o nějakých polehčujících okolnostech, ale to ho z viny nevyprostí. To by u něj opravdu museli nají mentální retardaci nebo něco podobného a musel by být uznán nesvéprávným, aby ho to zcela zprostilo viny.
Mathias8
Registrovaný uživatel

Fx100d píše: pondělí 26. 7. 2021, 19:29:52 Koukám, že je to tvůj nejlepší přítel, že víš, co a jak si myslel a co cítil. Myslím, že ve 24 letech by každý normální chlap měl vědět, že styk s tak mladou dívkou je proti zákonu.
Nepochopili sme sa. Ja ho neobhajujem. Nie je to moj najlepsi priatel ale ked beries, ze je nieco normalne lebo ti nikto nepovedal ze to normalne nieje tak zijes s tym ze to je v pohode. A v USA je vacsina dospelich od 20 do 30 stale este detmi.

Ked ti ako 12 rocnemu daju do ruk auto a povedia ti bez rovno a zahni do prava. Pojdes rovno zahnes do prava a zrazis cyklistu. Neznalost zakona neomlova. Mal si si uvedomit ze mozes niekoho zranit alebo zabit. Nikoho nezaujima ze si decko a ze ti nikto nepovedal o nasledkoch co sa moze stat.

Tim chcem iba tolko k tomu povedat, ze ked mal 24 a bol v nutri stale dietatom a nemal odkial teda neuvedomil si nasledky a nedostalo sa mu do usi ze to nieje normalne tak to bral ako uplne normalnu vec a neprislo mu na tom vobec nic zle.

Sami ste tu pisali o tom ze ked je pedofil neuvedomely ze moze napachat skody to je pravda to nepopieram tak preco teraz pises ze ho omlouvam ked neomlouvam iba poukazujem na to ze bol neuvedomely?

Mozno bol pedofil a mozno nebol neviem ale rozhodne bol neuvedomely skratka si myslel ze vztah s 12 rocnou je v pohode

Inak by ju nezaviezol do nemocnice, nehovoril personalu aky je stastny a ze bude otcom. Keby bol uvedomely hladal by ine riesenie aby sa na to neprislo.
Fx100d
Administrátor

Matiasi, jsi úplně mimo. Ten člověk snad žil úplně mimo civilizaci? Nekouká na TV, nečte noviny a nemá internet? Vývoj mozku je všude na světě stejný a 24 letý člověk je dospělý a má svou zodpovědnost. A to jak v ČR, tak v USA. Tvrdit, že v USA jsou lidé do 30 dětmi je úplně mimo. To by tam byl věk plnoletosti ve 30. Ale není. Člověk je tam dospělý v 21 letech a už od 16 má řidičák (pokud nemá autoškolu, má řidičák pro neřidiče). Takže je plně zodpovědný za své činy.

Ano, mohl být neuvědomělý, jak píšeš, nemusel vědět, že té dívce ubližuje a mohl si její nevyzrálé chování vyložit jako souhlas k sexu. Ale to neznamená, že si neuvědomuje trestnost. Vzlášť při hysterii kolem pedofilie v USA. Navíc musel vědět, že je při sexu riziko otěhotnění. To si snad uvědomuje každý dospělý člověk, který žije ve společnosti ostatních a nežije na opuštěném, civilizací netknutém ostrově.

Myslím, že téma jsem vyčerpal. Možná by bylo dobré, aby se k tématu vyjádřila nějaká žena, která byla ve 12 zneužita, aby zde přítomní sluníčkáři, kteří v tom vidí romantický a krásný vztah viděli, co na to taková dívka řekne s odstupem času.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Tak ta vina toho mladíka je zřejmá, pokud nebyl retardovaný. To stejné platí pro rodiče té dívky. A ta dívka se stala předčasně dospělou, i když neměla, to je taky jasné. Ale zase si Bouře to těhotenství a mateřství tolik nedémonizuj, až to jednou přijde, bude to ta nejkrásnější událost v tvém životě, uvidíš…

A přesto všechno, ti lidé by teď měli dostat spíš společenskou podporu, než aby je zavřeli do vězení. Jejich život a život toho miminka by snad měly být důležitější, než nějaká společenská poptávka po spravedlnosti a odsouzení. Nebo ne? Co na to Marco s Kohlbergem?
podivin
Člen skupiny ČEPEK

Fx100d píše: pondělí 26. 7. 2021, 19:29:52To by u něj opravdu museli nají mentální retardaci nebo něco podobného a musel by být uznán nesvéprávným, aby ho to zcela zprostilo viny.
Chtěl jsem to napsat hned dopoledne, ale bál jsem se, abyste se do mě nenaváželi, že je urážim. Chtěl jsem napsat, že to asi musel být pár nevzdělaných dětí a rodičů, takových těch vesnických buranů, co zřejmě ani nedokončili základní školu, z nějaké malé zapadlé vesničky, kde je zázrakem techniky svítící žárovka, protože žádnou složitější techniku ti lidé asi ani ovládat nedokáží. Ve filmech jsou to takoví ti se slámou ve vlasech a hloupě koukající. Nic jiného si fakt nedokážu představit, když ani rodiče proti tomu nebyli, holka nebyla ani u doktora a chlapec se ještě policajtům chlubil, že tak mladé holčičce udělal dítě.

Musí být opravdu nesvéprávní (všichni) a ten trest by tedy měl být zbavení svéprávnosti a určení nějakého opatrovníka.

Tuším jsme tu měli podobný případ z ČR, kdy také nějaký kluk zneužil dítě a pak mu zjistili nějakou psychosexuální nezralost nebo tak něco.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 404 poděkování
Dostal: 152 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Dreamer píše: pondělí 26. 7. 2021, 20:18:38 Ale zase si Bouře to těhotenství a mateřství tolik nedémonizuj, až to jednou přijde, bude to ta nejkrásnější událost v tvém životě, uvidíš…
Ale je úplně něco jiného když otěhotníš ve 12 a třeba ve 24....... Je to obrovský rozdíl! Promin ale ve 12 nikdo není připravený na mateřství....
Můj život je někdy vážně podivný...
Mathias8
Registrovaný uživatel

Fx100d píše: pondělí 26. 7. 2021, 20:04:19 Ale to neznamená, že si neuvědomuje trestnost. Vzlášť při hysterii kolem pedofilie v USA.
Ak by si ju uvedomoval nezaviezol by ju do nemocnice a nechvalil by sa personalu, ze je hrdy otec. Nechcem sa hadat kaslem na to, iba to som chcel k tomu