Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

Matku v Anglii vyděsil dron, kterým někdo v noci špehoval oknem dceru (tn.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Matku v Anglii vyděsil dron, kterým někdo v noci špehoval oknem dceru (tn.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

úchyl?
Neobvyklý případ vyšetřují policisté v anglickém hrabství Essex. Obrátila se na ně čtyřiatřicetiletá žena, kterou v noci vyděsil dron s kamerou v otevřeném okně dětského pokoje. Bojí se, že malou dcerku šmíroval pedofil.

Ženu z malé obce probudil ve dvě v noci pláč téměř roční holčičky a šla ji utišit. Bylo jí to divné, neboť dítě tou dobou vždy sladce spalo. Teď brečelo a bázlivě pozorovalo okno, které bylo kvůli horku otevřené dokořán. Pak si matka teprve všimla dronu s kamerou a dostala šok, informoval v sobotu list Daily Mail.

Malý stroj se po chvíli přesunul nad zahradu a odlétl teprve tehdy, kdy venku rozsvítila. Bála se, že dceru sledoval pedofil.

“Bylo mi na zvracení z toho, že vás někdo může takhle pozorovat. Už jsem neusnula,“ řekla novinám.

Ráno vše oznámila policii, která to nebere na lehkou váhu a hledá další svědky. Strážci zákona se spíše než k pedofilovi přiklánějí k variantě šmíráka, který se snažil zpozorovat páry při sexu, nebo si prostě prohlížel soukromá místa, kam se jinak nedostane. Není ani vyloučeno, že si takhle obhlíželi terén zloději. Nebo se prostě někdo jen tak bavil.

Podle policistů je zneužití dronů velmi snadné. Jsou cenově dostupné a dají se ovládat na velkou vzdálenost, takže je těžké majitele vystopovat.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 794 poděkování
Dostal: 415 poděkování

Re: Matku v Anglii vyděsil dron, kterým někdo v noci špehoval oknem dceru (tn.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Někde jsem četl, že tady v CH (nebo dokonce EU) je nutné registrovat drony s kamerou a snad se vůbec nesmí lítat v obydlené oblasti bez předchozího nahlášení.

A dříve jsem četl případy, kdy různé subjekty používají různé způsoby, jak zamezit létání dronů na soukromé území. To zahrnuje střílení, rušičky WLAN ovladačů nebo dokonce vytrénovaní velcí ptáci dravci, kteří drony loví. Co jsem pak k tomu četl bylo, že to je nelegální poškození cizí věci. Nicméně tyhle případy bych řešil podobně jako vniknutí na cizí pozemek nebo do cizího objektu za účelem krádeže, tedy, že si za poničení dronu může sám, pokud majiteli pozemku dopředu neoznámil, že tam plánuje létat a pořizovat obrazový materiál.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu