Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

TikTok členem organizace chránící děti před zneužíváním (TikTokuj.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2727
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

TikTok členem organizace chránící děti před zneužíváním (TikTokuj.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


V květnu TikTok oznámil, že se přidal k Technology Coalition, chránící děti před vykořisťováním. Bezpečí jeho komunity je pro TikTok prioritou číslo jedna a to zejména mladistvých. Jejich členství tak znázorňuje nulovou toleranci vůči zneužívání a také kolektivní potřebu bojovat s tímto problémem.

Spolupráce s experty

Členství v Technology Coalition přináší efektivnější metody zásahů a dokazování aktivit narušující bezpečnost dětí, právě kvůli úzké spolupráci se specialisty. Díky partnerství různých technologických lídrů, mezi kterými je i Apple, Google, Discord, Facebook, Amazon, Microsoft, Twitter a mnoho dalších, dochází ke sdílení know-how a následnému lepšímu podchycení potenciálních i existujících problémů.V koalici expertní výbory pracují na lepším zajištění ochrany dětí v online i offline světě a snaží se zajistit transparentnost možných hrozeb.

Nakládání s nevhodným obsahem

I vy můžete pomoci TikToku s dodržováním bezpečnostních zásad. Pokud vidíte content, který nevyhovuje podmínkám, klikněte na tři tečky a nahlaste ho. TikTok činí preventivní kroky, nahlašování nebezpečné tvorby je ale jedním z důležitých pilířů ochrany. Explicitní obsah je následně smazán a dochází k omezení, nebo blokaci škodlivých účtů.

Lidé se na TikTok chodí kreativně vyjádřit, budovat komunity kolem svého “niche” a užívají si jeho autentické a přátelské prostředí. TikTok si uvědomuje, že mezi jeho 700 miliony aktivními uživateli se nachází velká skupina mladistvých do 17 let. Z tohoto důvodu jsou například veškeré účty uživatelů mezi 13-15 let automaticky nastavené jako privátní.

Zároveň se společnost snaží o navázání dialogu o internetové bezpečnosti s rodiči, například skrze program “Family Pairing”, tento nástroj umožňuje individuální optimalizaci bezpečnostních nastavení pro rodiny. Rodiče se díky němu mohou propojit s účtem svých dětí a upravit zobrazovaný obsah.


„Když jde o ochranu naší komunity, nemáme žádnou cílovou linii. Každý den pracujeme na tom, abychom se učili, přizpůsobovali se, posilovali naše zásady a postupy a udrželi naše uživatele v bezpečí. Těšíme se, že v těchto snahách budeme pokračovat i v rámci Technology Coalition.”

Alexandra Evans, Head of Child Safety Public Policy, Europe and Tracy Elizabeth, Minor Safety Policy Lead, TikTok

TikTok neustále roste a přináší nové příležitosti. Chcete jich také využít ale nevíte jak na to? Ať už se jedná o marketing, rozjetí byznysu, nebo jen snahu být s dobou a nenechat si ujet nové trendy, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme na vaší cestě k této sociální síti.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?