Oběti sexuálního násilí budou moci nově vyhledat pomoc na specializované infolince (iROZHLAS)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4024
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1689 poděkování

Oběti sexuálního násilí budou moci nově vyhledat pomoc na specializované infolince (iROZHLAS)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí spouští od 8. července novou infolinku pro oběti sexuálního násilí. Specializovaná infolinka je určena všem, kteří jsou starší šestnácti let a mají zkušenosti s jakoukoliv formou sexuálního násilí v dětství, dospívání nebo dospělosti.

Volající se mohou svěřit se zkušenostmi s útokem, který se stal jak nedávno, tak před několika lety. Infolinka je taktéž určena osobám blízkým obětí, které se chtějí poradit například o tom, jak citlivě o tématu hovořit nebo jak svého blízkého podpořit.

Mezi projevy sexuálního násilí patří kromě znásilnění také sexuální obtěžování, nátlak, nežádoucí sexuální návrhy, šíření intimních fotografií bez souhlasu zobrazovaného, nebo jakékoliv další sexualizované chování, které nepříjemné nebo nerespektuje rozhodnutí či hranice druhého.

Centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí proFem se od roku 1993 zaměřuje na potírání domácího a sexuálního násilí. Centrum nabízí poradenské služby, přímou podporu obětem a ohroženým i programy prevence, které jsou určené široké i odborné veřejnosti. Zřízení infolinky určené speciálně pro oběti sexuálního násilí pak reflektuje nepříznivé trendy posledních let, kdy přibývá nahlášených útoků se sexuální motivací. Linka bude v provozu každé úterý a čtvrtek ve večerních hodinách.To číslo je 777 012 555
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?