Hate Free Talk: Martin Hollý o práci s pedofily a jinými parafiliky

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1316 poděkování
Dostal: 3086 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Neděle 11. 7. 2021 od 10:00 hod.

Obrázek
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1521 poděkování

Re: Hate Free Talk: Martin Hollý o práci s pedofily a jinými parafiliky

Nový příspěvek od Cykle02 »

Zjevně navazuje na téma HateFree. Jestli se to teda ještě nenatáčelo, po zkušenostech z minula, těm kteří se toho budou účastnít doporučuju si pročíst aspoň oficiální vyjádření ČEPEKu https://pedofilie-info.cz/rubrika/aktuality/, ať to maj v hlavně, a vyjadřují se konzistentně.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Cykle02
Mediální analytik

Cykle02
Mediální analytik

Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku do: 10
Dal: 1386 poděkování
Dostal: 583 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Výborný rozhovor. Moc děkuju a všem doporučuju.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1316 poděkování
Dostal: 3086 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Přináším pár postřehů z rozhovoru s MUDr. Hollým, aneb co mě zaujalo:

V čase kolem 6. až 7. minuty pan MUDr. Hollý vysvětluje aktuální klasifikaci DSM-V, uvádí, že parafilie není porucha, poruchou je až parafilní porucha, tedy situace, kdy parafilie dotyčnému člověku působí distres nebo pokud se negativně projevuje v jeho okolí. Dále vysvětluje, že pedofilové zjišťují svou preferenci v časné pubertě, tedy úplně stejně jako u heterosexuálních osob.

Lukáš Houdek se dále ptá, kolik je pedofilů v populaci. MUDr. Hollý uvádí, že podle odhadů to budou nižší jednotky procent. Dále mluví o tom, jak je složité se s pedofilií vyrovnat v sobě samém i vůči okolí a také je těžké se srovnat s tím, že pedofilní preference je na celý život. Zde zmínil i význam komunit a význam projektu Parafilik.

Kolem 28. minuty MUDr. Hollý v reakci na to, proč jsou některé parafilie tolik mnohými lidmi odsuzované, mluví o tom, že i když se v pubertě většina lidí se svou sexualitou nějak hledá, tak inklinují k většinovosti (chci být "normální" jako ostatní), takže se pak stane, že se "zamkne" v té většinovosti, a tím pádem "odřízne" všechny ostatní varianty.

Jsou pedofilové nebezpeční? Na tuto otázku MUDr. Hollý nejprve odpovídá, že pedofilie je o nastavení sexuality tak, že mění akorát objekt z dospělého na dítě, ostatní charakteristiky typu "touha po souhlasné sexuální aktivitě" jsou dále přítomny. Mimo jiné také uvádí: "Jsem hluboce přesvědčen, že většina pedofilů žije nedelikventní život." Také nezapomene zmínit, že je mnoho lidí, kteří na dítě sáhli a dítěti ublížili a nejsou pedofilové.

Je možné, aby pedofil udržel touhy na uzdě? MUDr. Hollý poukazuje na to, že i většinový heterosexuál žije některá období života, kdy nemůže mít sex s preferovanou osobou.

Také se mluví o kastracích, což je téma, které by samo vydalo na samostatný rozhovor. Zajímavá ale byla otázka Lukáše, zda ochrana společnosti nestojí výš než ochrana jedince (vyřčeno po vysvětlování, proč je chirurgická kastrace problematická). MUDr. Hollý pak situaci přirovnával k tomu, zda tedy nestanovit v autě všude rychlostní limit 15 km/h nebo zda nezakázat řídit auto diabetikům, protože ti se mohou při řízení dostat do diabetického kómatu… hranice mezi svobodou jedince a bezpečností společnosti je otázkou politického kompromisu.

Tohle jsou věci, které mě zaujaly, debata na mě působila vcelku dobře, horší jsou samozřejmě opět některé komentáře u samotného FB videa.

Tak snad moje zestručněné výňatky pomohou těm, kteří nemají hodinu času na sledování celého rozhovoru. :)
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 451 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Cykle02 píše: pátek 9. 7. 2021, 9:30:18 Zjevně navazuje na téma HateFree. Jestli se to teda ještě nenatáčelo, po zkušenostech z minula, těm kteří se toho budou účastnít doporučuju si pročíst aspoň oficiální vyjádření ČEPEKu https://pedofilie-info.cz/rubrika/aktuality/, ať to maj v hlavně, a vyjadřují se konzistentně.
Pokud chceš aby se strojove něco odrikalo a držela se basa tak směle do toho a zapoj se... jinak... ehm... soupej pantoflem ;) Je to stejně jako u voleb, kdo se nezapoji ač může nemá moc na kritiku nárok.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Cykle02
Mediální analytik

Jsou pedofilové pro společnost nebezpeční? Je možné s nimi pracovat tak, aby své touhy udrželi na uzdě a nedopustili se trestného činu? Jak se žije pedofilům a dalším parafilikům v Česku?
Hostem našeho nového vydání pořadu HateFree Talk je Martin Hollý z Národního ústavu duševního zdraví. NUDZ nedávno spustil projekt Parafilik, který je primárně zaměřen na lidi s parafilní preferencí, tedy ty, kteří jsou například sexuálně přitahováni k dětem či nezletilým nebo je vzrušuje násilí a nesouhlas partnera v sexuálním kontextu.
Rozhovor vede Lukáš Houdek.