Americká Mensa má novou nejmladší členku. Dvouleté K. Q. naměřili IQ 146 bodů (iROZHLAS)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4003
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1684 poděkování

Americká Mensa má novou nejmladší členku. Dvouleté K. Q. naměřili IQ 146 bodů (iROZHLAS)

Nový příspěvek od Cykle02 »Nejmladším členem organizace Mensa ve Spojených státech je dvouletá K. Q.. Informovala o tom zpravodajská televize CNN. Rodačka z Kalifornie ve svém nízkém věku zvládá abecedu, jednoduché počty nebo prvky periodické tabulky. Učí se také mluvit španělsky. Testu inteligence ji podrobil její psycholog. Výsledkem bylo IQ s hodnotou 146 bodů. Hranici pro přijetí do organizace nadprůměrně inteligentních lidí tak dívka překonala o 16 bodů.

Podle rodičů se dovednosti K. začaly rychle rozvíjet od okamžiku, kdy řekla první slovo. Brzy zvládala věty, které obsahovaly pět a více slov, a stále se o něco zajímá. Pokud něco neví, chce prý hned vědět, jak to funguje, a jakmile se něco naučí, hned to použije.

Za mimořádné považoval dovednosti K. i její pediatr. Maminka se proto po dohodě s ním rozhodla vzít dceru k psychologovi, který jí udělal inteligenční test. A výsledkem bylo IQ 146.

Podle některých výzkumníků má většina dospělých IQ, tedy inteligenční kvocient, v rozmezí od 85 do 115. IQ nad 115 se podle internetových stránek americké Mensy obecně považuje za vysoké a pro členství v organizaci je potřeba IQ nad 130.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?