Podpořte povědomí o pedofilech a pedofilii vyplněním dotazníku k diplomové práci studentky Policejní akademie ČR → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?t=9647

Rozptýlení mýtů: Sexuální zneužívání páchané ženami (groinstrong)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3459
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1511 poděkování

Rozptýlení mýtů: Sexuální zneužívání páchané ženami (groinstrong)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Minulý měsíc zemřela Mary Kay Letourneau, snad nejznámější pachatelka ženského pohlaví. Mary Kay Letourneauová byla usvědčena ze dvou případů znásilnění druhého stupně za sexuální zneužívání své 13leté studentky Vili Faulaauové a byla odsouzena k sedmi letům vězení. Jedním z důvodů, proč byl tento případ tak senzační, bylo to, že Mary Kay Letourneau - učitelka a vdaná matka čtyř dětí - neodpovídala stereotypnímu obrazu sexuálního delikventa.

Když si většina lidí představuje sexuálního delikventa, nepředstavuje si ženu. Zatímco většina sexuálních delikventů jsou skutečně muži, nedávná metaanalýza (studie kombinující výsledky menších studií) zkoumající sexuální zneužívání páchané ženami ve 12 zemích zjistila, že oběti uváděly, že ve 12 procentech případů sexuálního zneužívání zneužívateli byly ženy. To je v rozporu s oficiálními zprávami, kdy pouze malá část hlášených případů (2,2 procenta) sexuálního zneužívání byly ženy.

Dále se předpokládá, že míra sexuálního zneužívání páchaného ženami může být ještě vyšší, protože mnoho obětí zneužívaných ženami nemusí rozpoznat, že to, co se jim stalo, bylo ve skutečnosti sexuální zneužívání, protože významná část pachatelů sexuálních deliktů jejich zneužívání v jejich pečovatelských rolích. Bylo zjištěno, že přibližně 40 procent mužů, kteří uvádějí sexuální zneužívání, bylo zneužíváno ženami (na rozdíl od 4 procent žen), a nemusí ohlásit své zneužití kvůli hanbě nebo strachu, buď kvůli tomu, že jim nikdo nevěřil, nebo kvůli jejich mužnosti.

Navíc sexuální násilí páchané ženami v naší kultuře nebylo historicky bráno vážně. Například po přesvědčení Mary Kay Letourneau za znásilnění své studentky vtipkoval komik Norm McDonald vtipem „Weekend Update“ dne Sobotní noční život: „Ve státě Washington se učitelka na základní škole Mary Kay Letourneauová přiznala k sexu se studentkou šestého ročníku ... Slečna Letourneauová byla označena za sexuální delikventku, nebo jak jí děti říkají,„ největší učitelka všech dob. '„Další písně jako„ Stacy's Mom “, kde nezletilý fantazíruje o sexuální aktivitě s matkou svého přítele, nebo Van Halen„ Hot for Teacher “a sexy učitel Trope naznačují, že mít sexuální vztah s dospělou ženou je fantazie každého dospívajícího chlapce a ne ve skutečnosti sexuální zneužívání.

To, co však tato kulturní vyobrazení nezletilých, kteří mají sex s dospělými ženami, nebere v úvahu, je to, že sexuální zneužívání páchané ženami má vážné negativní důsledky pro oběti, které lze dále zesílit, když se zneužívání vysmívá nebo minimalizuje dopad. Výzkum ve skutečnosti ukazuje, že oběti sexuálního zneužívání páchaného ženami mají stejné nebo ještě větší negativní důsledky jako jednotlivci zneužívaní muži, včetně deprese, hněvu, sebevražedných myšlenek a problémů s látkami, vztahy a sexuálním fungováním.

Dále, pokud je pachatelkou matka nebo pečovatelka, nemusí se dítěti věřit, protože to odporuje stereotypu žen jako vyživovatelek, což dále zhoršuje pocit beznaděje a bezmocnosti. V roce 2002 Vili Faulaau a jeho matka neúspěšně žalovali školní čtvrť za to, že Vili nechránila. Během soudního řízení bylo oznámeno, že Vili v důsledku zneužívání trpěl emocionálními problémy včetně deprese, pro kterou byl hospitalizován; také opustil školu a v dospělosti pokračoval v boji s problémy s drogami a alkoholem.

Co tedy víme o ženských sexuálních delikventech? Dvě studie zjistily, že typickým ženským sexuálním delikventem je bělošská žena ve věku kolem 30 let, jejíž oběti jsou těsně pod 12 lety. Několik studií zjistilo, že ženy, které se dopouštějí sexuálního zneužívání, jsou častěji fyzicky a sexuálně zneužívány a že mnoho z nich pochází z chaotických domovů. Mohou mít větší pravděpodobnost, že budou mít poruchu osobnosti nebo duševní zdraví a že budou zneužívat látky. Ve srovnání s mužskými sexuálními delikventy je u ženských sexuálních delikventů méně pravděpodobné, že budou mít předchozí kriminální historii nebo budou znovu spácháni, jakmile budou chyceni.

I když již bylo navrženo několik typologií ženských sexuálních delikventů, většina žen, které sexuálně páchají, spadá do tří hlavních kategorií: 1) heterosexuální ošetřovatelky - ženy ve věku 30 let, které mají mentorskou roli, jako jsou učitelky, a trestné činy proti mladým dospívajícím mužům; 2) predátorky - ženy, které mají rozsáhlejší kriminální historii a obecně se dopouštějí mladých dospívajících mužů; a 3) obtěžování mladých dospělých dětí - mladší ženy, které páchají trestné činy proti dětem a mohou zahrnovat i matky, které zneužívají své vlastní děti.

I když se dozvídáme více o tom, co způsobuje, že žena sexuálně uráží, je třeba se ještě hodně naučit a porozumět. Víme však, že sexuální zneužívání páchané ženami je častější, než se původně myslelo, že má nepřiměřený dopad na muže a že důsledky pronásledování mohou být závažné. Je proto důležité, abychom si uvědomili, že sexuální zneužívání páchané ženami je vážným problémem, a že nebudeme udržovat stereotypy, které se vysmívají nebo minimalizují jeho důsledky.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?