Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Slovenská školka ukázala na besídce duhu a strhla se vlna nenávisti (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1185 poděkování

Slovenská školka ukázala na besídce duhu a strhla se vlna nenávisti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Školka ve slovenském Popradu se raději omluvila, než aby byla na Facebooku vystavována dalším nenávistným komentářům pod příspěvkem z dětské besídky, kde se objevila duhová vlajka používaná mimo jiné jako symbol LGBT komunity. Ve středu na to upozornil deník SME.

„Vzhledem k tomu, že máme téma týdne Putování kapky vody, se u nás konalo divadélko k tomuto tématu. Veřejně se omlouváme za symbol, který byl zobrazen na jedné fotografii. Měl znázorňovat, že po dešti a východu slunce se objeví duha. Uvědomujeme si, že to byla chyba, ale záměrem nebylo projevit sympatie k LGBT komunitě,“ uvedlo vedení školky v svém oficiálním stanovisku.

Mateřská školka navíc příspěvek odstranila a v omluvě pokračovala.

„Moc nás mrzí útoky od lidí, které ani neznáme. Všechno se dá řešit klidně a lidsky. Každý dělá chyby a tato byla opravdu neúmyslná,“ dodalo vedení ústavu.

Nepřítel tam, kde není

Deník Sme označil omluvu školky za šokující. „Veřejné distancování se od LGBT komunity je ukázkou toho, jak se boj proti právům sexuálních menšin provrtává až do institucí s nejmenšími dětmi, nastoluje strach z ´LGBT propagandy´a jak netolerantní a nevzdělaní lidé hledají nepřítele tam, kde není. V nevinném symbolu a jevu,“ uvedl list.

Pode deníku se jedná o fatální důsledek nenávisti vůči jinakosti a tolerování netolerantnosti na Slovensku. „Školka tento nátlak rozhodně neměla akceptovat,“ uzavřel deník Sme.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 762 poděkování
Dostal: 404 poděkování

Re: Slovenská školka ukázala na besídce duhu a strhla se vlna nenávisti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Fakt jako, ať se jdou obě strany bodnout. Fakt je mi z toho zase na blití. :!
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1117 poděkování
Dostal: 453 poděkování

Re: Slovenská školka ukázala na besídce duhu a strhla se vlna nenávisti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Odpůrcům politické korektnosti připadá nekorektní mít při dešti a sluníčku na obloze duhu :)
podivin píše: čtvrtek 27. 5. 2021, 13:00:10 Fakt jako, ať se jdou obě strany bodnout. Fakt je mi z toho zase na blití. :!
Obě strany? *dont_know*
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí

Dreamer píše: čtvrtek 27. 5. 2021, 13:22:17
podivin píše: čtvrtek 27. 5. 2021, 13:00:10 Fakt jako, ať se jdou obě strany bodnout. Fakt je mi z toho zase na blití. :!
Obě strany? *dont_know*
Tou jednou stranou jsem nemyslel tu školku. Nejdřív se ozvali odpůrci LGBT (jedna názorová strana), že školka duhou projevuje sympatie LGBT. A když tu duhu odstranili, aby jim odpůrci LGBT nenadávali, tak jim začal nadávat Deník Sme (druhá názorová strana), že se od LGBT distancují. Místo aby Deník nadával těm odpůrcům LGBT, že normální duhu viděli jako propagaci LGBT a měl tu školku podpořit v opětovném vrácení duhy, tak začal psát také proti školce.
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1117 poděkování
Dostal: 453 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: čtvrtek 27. 5. 2021, 14:43:26 Tou jednou stranou jsem nemyslel tu školku...
Chápu, díky za vysvětlení :).

Na druhou stranu, vyjádření školky "Veřejně se omlouváme za symbol, který byl zobrazen na jedné fotografii. Měl znázorňovat, že po dešti a východu slunce se objeví duha. Uvědomujeme si, že to byla chyba, ale záměrem nebylo projevit sympatie k LGBT komunitě." je docela úlet...
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 391 poděkování
Dostal: 149 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Lidem už asi totálně hrabe... To že přece někdo někde použije duhu neznamená že je to LGBT symbol ale ne..... Hned se z toho udělá jako že se ve školkách učí o LGBT a že tam dětem vymývají. Divím se že se toho nechytl Kulturblog.... :D
Můj život je někdy vážně podivný...
pbd
Administrátor
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Dal: 219 poděkování
Dostal: 277 poděkování

Nový příspěvek od pbd »

podivin
Člen skupiny ČEPEK

Dreamer píše: čtvrtek 27. 5. 2021, 15:06:58 Na druhou stranu, vyjádření školky "Veřejně se omlouváme za symbol, který byl zobrazen na jedné fotografii. Měl znázorňovat, že po dešti a východu slunce se objeví duha. Uvědomujeme si, že to byla chyba, ale záměrem nebylo projevit sympatie k LGBT komunitě." je docela úlet...
Já myslím, že to takhle napsali schválně ironicky, aby se ti anti-LGBT blbci styděli, že v normální duze na obloze vidí projev sympatií k LGBT. Aby se člověk bál při dešti a duze na tu duhu ukázat, aby mu někdo nezačal nadávat do teploušů. :(

I'm not gay, I just like rainbows :D
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Dal: 420 poděkování
Dostal: 522 poděkování

Nový příspěvek od simgiran »

Jeden cynický prorocký vtípek z roku 2012

podivin
Člen skupiny ČEPEK

simgiran píše: čtvrtek 27. 5. 2021, 19:49:38Jeden cynický prorocký vtípek z roku 2012
Jo, tak nějak. To by mě fakt zajímalo, kdyby tam ta školka dala nějakou takovouhle fotku s duhou, jestli by ti anti-LGBT taky nadávali, že školka podporuje tyhle lidi. Nebo by možná šli nadávat do kostela na Boha, že příroda dělá duhu a tím propaguje LGBT. *omg*
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1185 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

A vsadím se že kvůli recesi na naše konto, by jim tam neprošel ani obrázek medvěda :D

...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?