Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Nechceme Vaše hlasy! Potřebujeme Váš podpis… (Urza.cz)

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1141 poděkování

Nechceme Vaše hlasy! Potřebujeme Váš podpis… (Urza.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Nevěříme, že ke svobodě se lze provolit; proto nechceme Vaše hlasy. Potřebujeme však Váš podpis na petici pro založení politické strany.

Proč zakládáme politickou stranu, když nechceme být zvoleni a každou politickou funkci odmítneme? Protože chceme kandidovat a v rámci toho otevřít veřejnou debatu. Volby pro nás představují příležitost, jak dostat naše myšlenky k lidem – jednak link na stránku Urza.cz na volebním lístku do každé schránky, ale také možnost účastnit se některých předvolebních debat a vysvětlit v nich, proč nechceme do politiky.

Když už nám stát vnucuje volby, na základě kterých budou vybráni vládci, které nechceme (žádné z nich), rádi bychom je nenásilnou cestou využili k šíření svobody.

Zároveň se zavazujeme odmítnout každou politickou funkci, kterou bychom snad ve volbách získali (což je beztak extrémně nepravděpodobné, protože se neucházíme o ničí hlasy).

Chcete nám pomoci?

Stáhněte si petiční arch, vytiskněte jej, podepište (případně o to požádejte též své blízké i vzdálené) a pošlete poštou (třeba i s jediným podpisem) na adresu:
Martin Urza, P. O. BOX 25, Plzeňská 139, Praha 5, 150 06.

Tady si můžete prohlédnout samotnou petici.

...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 374 poděkování
Dostal: 142 poděkování

Re: Nechceme Vaše hlasy! Potřebujeme Váš podpis… (Urza.cz)

Nový příspěvek od Bouře »

Aha takže on chce založit politickou stranu ale nechce žádné hlasy a ani nechce vykonávat žádnou funkci? Jaký má tohle význam?
Můj život je někdy vážně podivný...
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1141 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

a v rámci toho otevřít veřejnou debatu. Volby pro nás představují příležitost, jak dostat naše myšlenky k lidem
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 374 poděkování
Dostal: 142 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Cykle02 píše: neděle 23. 5. 2021, 20:10:38 a v rámci toho otevřít veřejnou debatu. Volby pro nás představují příležitost, jak dostat naše myšlenky k lidem
Jasně to chápu ale přijde mi trochu úsměvné že zrovna anarchisti si chtějí zakládat stranu protože je to proti principu anarchie.
Můj život je někdy vážně podivný...
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1083 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Áčka točí videa na youtube a prosí o podpis k založení strany? Asi opravdu stárnu :)
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 726 poděkování
Dostal: 401 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Bouře píše: neděle 23. 5. 2021, 19:45:10 Aha takže on chce založit politickou stranu ale nechce žádné hlasy a ani nechce vykonávat žádnou funkci? Jaký má tohle význam?
Volby pro nás představují příležitost, jak dostat naše myšlenky k lidem – jednak link na stránku Urza.cz na volebním lístku do každé schránky, ale také možnost účastnit se některých předvolebních debat a vysvětlit v nich, proč nechceme do politiky.
Prostě chce na volebních lístcích propagovat svůj web. Ale opravdu so myslí, že se budou o tu URL a ty myšlenky zajímat lidé, kteří volí žaludkem a volí stranu, která jim před volbami nabídne pivo, buřta nebo koblihu? A v debatách? Tam ho Burešové a Foldynové zesměšní a roznesou na kopytech "Podívej táto, jak toho vlasatýho feťáka zlatíčko Babiš zesměšnil". Lidi nechtějí svobodu, protože by se o hodně věcí museli starat sami.

Ani Svobodní nemají šanci a to se mi zdál jejich program bez velkohubých slibů, jako mají ostatní strany, ale měli tam i konkrétní způsoby, jak věci řešit. A to jsou jejich myšlenky (podle mne) nejblíž k AK z ostatních politických stran.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 726 poděkování
Dostal: 401 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Bouře píše: neděle 23. 5. 2021, 20:16:57Jasně to chápu ale přijde mi trochu úsměvné že zrovna anarchisti si chtějí zakládat stranu protože je to proti principu anarchie.
Problém je, že lidé se nezajímají o politiku, max. tak o nějaké aféry, aby mohli u piva nadávat na politiky. A proto se snaží některé politické strany dostat do povědomí a dostat příležitost se nějak vyjádřit např. tím, že na volební lístky napíší svůj název, např. URL nebo se podívej, jak se jmenuje Cibulkova strana:
Od změny stanov ke dni 16. února 2010 nese strana nový název „Volte Pravý Blok - stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků PŘÍMO OBČANY, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie a hlubokého národního, duchovního a mravního obrození VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! - ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI K VOLBÁM, ale - pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni - NEVOLIT ŽÁDNOU PARLAMENTNÍ TUNEL - STRANU vládnoucí (post) komunistické RUSKO - ČESKÉ totalitní FÍZLOKRACIE a jejich likvidační protinárodní politiku ČÍM HŮŘE, TÍM LÉPE!!! - jenž žádá o volební podporu VŠECHNY ČESKÉ OBČANY a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak! V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!! Proto děkujeme za Vaši podporu!!! Nevěříte-li na pokoru u popravčí káry, zdá-li se vám naše kandidátka málo dokonalá nebo postrádáte-li na ní zástupce své obce nebo města a přitom MÁTE ODVAHU v této válce Lidí Dobra s vládnoucími Lidmi Zla povstat z jimi naordinovaného občanského bezvědomí, kterým nás ničí a dnešní DEMOKRATURU, SKRYTOU TOTALITU a OTROKÁŘSTVÍ VYŠŠÍHO ŘÁDU zásadním způsobem změnit, KANDIDUJTE ZA NÁS!!! Kontakt: Volte Pravý Blok www.cibulka.net, PO BOX 229, 11121 Praha“.
Nebo Matějkova "Strana nezávislosti České republiky" se přejmenovala na "Referendum o Evropské unii", aby aspoň tím názvem upoutal.

Pokud se nepletu, tak TV debaty, kam musí být pozvané i menší strany, byly zahájeny teprve minulé nebo předminulé volby. Dřív byly TV debaty jen pro velké strany (ODS, CSSD, KSČM, KDU, později TOP a teď nevím, na jaké strany se ty větší porozpadaly), ale žádné z menších stran se do TV vůbec nedostaly. Pokud vím, tak před pár lety byl v debatách i Petr Mach, ale on není agresivní politik, takže samozřejmě nevypadal pro ovce tak cool.

A založit stranu je docela jednoduché:

Založit stranu a hnutí mohou nejméně tři státní občané České republiky starší 18 let (přípravný výbor). Členy stran a hnutí mohou být též pouze státní občané České republiky starší 18 let; občan však může být členem jen jedné strany nebo hnutí.

Co musíte předložit
(kromě dalšího) petici alespoň jednoho tisíce občanů požadujících, aby strana a hnutí vznikly s uvedením jejich jména a příjmení, data narození, bydliště a podpisu;

Spousta stran má skvělý program, tak proč lidé volí ty strany, které už se několikrát ukázaly jako plné lhářů a zlodějů? Protože prostě "Mámo, volíme naše miláčky, oni musí vyhrát".
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu