Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Matka zjistila, že muž zneužívá její děti. Ve vzteku mu na pomstu uřízla pohlavní úd (DámskýDeník.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 380 poděkování
Dostal: 897 poděkování

Matka zjistila, že muž zneužívá její děti. Ve vzteku mu na pomstu uřízla pohlavní úd (DámskýDeník.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Matka, která zjistila, že muž zneužívá její děti, se rozhodla vzít spravedlnost do svých rukou a tomuto muži se pomstít. Vysloužila si domácí vězení a následnou podmínku.

Pokud rodič zjistí, že jeho dítě bylo jakkoli zneužívané, nastane celá vlna negativních pocitů od vzteku, lítosti, sebeobviňování až přes nenávist a chtíč pomstít se. Každé takovéto zjištění je pro rodiče psychicky velmi náročné a málokterého mine pocit viny a vzteku vůči své osobě. Tato matka zjistila skutečnost, že muž pohlavně zneužívá její dítě. Nedokázala ovládnout vlnu vzteku, která ji zachvátila a rozhodla se muži pomstít. Žena držela muže pod zámkem a následně mu uřízla penis.

Vykonání pomsty pod vlivem marihuany

Matka uřízla penis mladému muži, příteli její dcery, kterého obvinila ze sexuálního zneužívání svého syna. Žena narozená v Indianapolis se k tomuto činu přiznala. Soud rozhodl o trestu 10 měsíců domácího vězení, po kterém následovala ještě 6 měsíční podmínka, při které musela nosit elektronický náramek. Kromě toho padlo u soudu ještě doporučení o tom, že by si matka měla najít svého terapeuta, který jí pomůže lépe zvládat záchvaty vzteku, které ji mohou překvapit i v budoucnosti.

Žena u soudu přiznala také to, že pomstu vykonala pod vlivem marihuany. Soudu vylíčila i skutečnost, jak se celá událost seběhla. Jako první šla matka do domu svých přátel. Tam jednoho z nich požádala, aby mladíka vzali jako rukojmího. Tato žena mu následně vyhrožovala smrtí. Později však svou výhružku maličko zmírnila a muž dostal téměř ultimátum, při kterém měl na výběr buď penis, nebo život. Muži tak nezbylo nic jiného než souhlasit s tím, že mu žena uřízne penis řezačem. Po tom, co žena muže držela tři hodiny v zajetí, mu tedy uřízla penis a vysloužila si trest zmíněný výše. Muž byl odvezen do nemocnice, kde mu zranění ošetřili.

Chraňte své děti před sexuálním zneužíváním

To, co může velmi dobře pomoci předejít zkušenostem se sexuálním zneužíváním, je samozřejmě komunikace. Mluvte se svými dětmi, když se k něčemu přiznají, nevyšilujte, naučte se ovládat a veďte děti k tomu, že vám mohou kdykoli cokoli říct.

Musíte si s nimi vypěstovat takový vztah, při kterém se nebudou bát svěřit se vám, Mnohé děti si drží spoustu takových tajemství a jejich důvodem je právě strach z rodičů a trestů, které budou následovat. Je jasné, že dětem nemůže vždycky všechno procházet, ale je velmi důležité, aby věděli, že ať už za vámi přijdou s čímkoli, pomůžete jim, nebudete pouštět ven vztek, ale všechno jim pomůžete v klidu vyřešit. Když tohle bude dítě vědět, nebude mít důvody mít před vámi tajnosti.

Další, co byste měli udělat, je nezdráhat se rozhovorům o intimitě a sexualitě. Děti jsou přirozeně zvídavé, využijte toho a neostýchejte se. Je velmi důležité, aby děti věděly, které dotyky jsou mezi přáteli normální, a co už je přes čáru. Také by měly vědět, že je velmi důležité umět říct „ne“. Když něco nechtějí, měly by umět odmítnout, dát najevo, že se jim to nelíbí, a to platí i u nepříjemných doteků či nechtěných polibků.

Zdroj: DailyNews
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Kiiax
Globální moderátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Kiiax@protonmail.com
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 291 poděkování
Dostal: 254 poděkování

Re: Matka zjistila, že muž zneužívá její děti. Ve vzteku mu na pomstu uřízla pohlavní úd (DámskýDeník.cz)

Nový příspěvek od Kiiax »

Dobrá rada na závěr, to se nestává. Palec nahoru za to.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.

Karel Ezechiel John aka Kiiax, globální moderátor ČEPEK
FB:https://www.facebook.com/karel.tula
Prim
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 6
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 152 poděkování
Dostal: 230 poděkování

Re: Matka zjistila, že muž zneužívá její děti. Ve vzteku mu na pomstu uřízla pohlavní úd (DámskýDeník.cz)

Nový příspěvek od Prim »

Chybí mi zásadní informace a to ta, jak ty děti konkrétně zneužíval. Za určitých okolností bych ženu za takové jednání neodsuzoval. Jen chránila své děti. Občas sleduji na internetu videa, kde různé kmeny berou spravedlnost do vlastních rukou. Viděl jsem video, kde přistihli muže při činu, jak znásilňuje asi 11 let starou dívku. Dotyčného muže odvlekli na ulici, kde mu dvěma kameny rozdrtily varlata. Pokud je vina zcela prokazatelná, tak nejsem proti takovým alternativním trestům.
Jsem na Telegramu: t34houba777
Mám i Wickr Me: Sdělím na požádání přes SZ.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 380 poděkování
Dostal: 897 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Jak jsem naznačil zvýrazněním nerelevantního zdroje, článek je pravděpodobně výmysl. Ikdyž jsem si dal tu práci, v angličtině jsem článek o téhle události nenašel.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Kiiax
Globální moderátor

Prim píše: úterý 27. 4. 2021, 16:48:00 Chybí mi zásadní informace a to ta, jak ty děti konkrétně zneužíval. Za určitých okolností bych ženu za takové jednání neodsuzoval. Jen chránila své děti. Občas sleduji na internetu videa, kde různé kmeny berou spravedlnost do vlastních rukou. Viděl jsem video, kde přistihli muže při činu, jak znásilňuje asi 11 let starou dívku. Dotyčného muže odvlekli na ulici, kde mu dvěma kameny rozdrtily varlata. Pokud je vina zcela prokazatelná, tak nejsem proti takovým alternativním trestům.
Těžko srovnávat kmenovou kulturu s naší kulturou. V naší kultuře se vina prokazuje zpětně. Nikdo není soudce, ani kat. Takových komentářů bych se zdržel.
Akorát to někoho utvrdí, že spáchaný skutek ženy je v pořádku, i když všichni víme, že není.

Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 15
ve věku do: 35
Dal: 309 poděkování
Dostal: 89 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Podle mě je to vymyšlený ale i tak je i když malá šance že je to pravda jen asi ne úplná.
Prim píše: úterý 27. 4. 2021, 16:48:00 Chybí mi zásadní informace a to ta, jak ty děti konkrétně zneužíval. Za určitých okolností bych ženu za takové jednání neodsuzoval. Jen chránila své děti. Občas sleduji na internetu videa, kde různé kmeny berou spravedlnost do vlastních rukou. Viděl jsem video, kde přistihli muže při činu, jak znásilňuje asi 11 let starou dívku. Dotyčného muže odvlekli na ulici, kde mu dvěma kameny rozdrtily varlata. Pokud je vina zcela prokazatelná, tak nejsem proti takovým alternativním trestům.
Násilím se nikdy nic nevyřeší a navíc jak už tu říkal Kiiax tak domorodé kmeny maj hodně daleko od naší civilizace. V takových kmenech se můžou třeba i upalovat čarodejnice nebo někoho zabít jako nějakou obět bohům. To už přece není ok ne? Běžní lidé by neměli vynášet takové soudy. Tohle prostě není ok. :)
Tichá voda břehy mele...
Prim
Člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)

Nový příspěvek od Prim »

Kiiax píše: úterý 27. 4. 2021, 17:54:29
Těžko srovnávat kmenovou kulturu s naší kulturou. V naší kultuře se vina prokazuje zpětně. Nikdo není soudce, ani kat. Takových komentářů bych se zdržel.
Akorát to někoho utvrdí, že spáchaný skutek ženy je v pořádku, i když všichni víme, že není.
To je věc názoru. Každému člověku připadá adekvátní jiný trest nebo jiná forma trestu. Těžko se na všem shodneme. Tady nejde o srovnání kultury, ale o to, jak by to dle mého názoru mohlo fungovat v některých ohledech.

Já zastávám názory, že by pachatel trestného činu měl trpět stejně jako oběť, které svými činy ublížil. Být tou obětí, tak se nespokojím s tím, že je dotyčný pouze někde zavřený. Kdybych se vcítil do role oběti, tak si budu přát, aby dotyčný trpěl, protože jsem trpěl i já. Budu si přát, aby dotyčný pachatel cítil stejné hnusné pocity, které mi způsobil. Jedině tak bude spravedlivě potrestán. Tak, že pocítí na vlastní kůži své vlastní metody.

Dám ilustrační příklad, jak bych si to já představoval: Srazí mě člověk na přechodu díky tomu, že požil před jízdou alkohol a nedodržoval doporučenou rychlost. Kvůli tomu jsem skončil na vozíku. Rozhodně by mi vadilo, kdyby šel dotyčný člověk do vězení na pár let. A proč? On vyjde dejme tomu po maximálně pěti letech z vězení. Byl dle našeho právního řádu potrestán, ale dle mé vnitřní morálky nikoliv. On může chodit a já díky němu ne. On může po propuštění z vězení dále vést stejný život jako předtím. Já ale nikoliv. Aby potrestání viníka bylo spravedlivé, tak bych měl mít právo na to, aby se ocitl ve stejné situaci jako já. Já nebudu celý život chodit díky jeho chybě, tak i on by neměl celý život chodit. Jedině tak se spravedlivě potrestá. Tím, že pocítí stejnou bolest jako oběť. Nemusel by v tomto případě být trest doslovný, že bych ho já srazil autem. Stačilo by jen zachování principu. Například by mu v nemocnici obě nohy amputovali, aby byl taky na vozíku. Tím by se splnila podmínka přenesení bolesti oběti na pachatele.

Tento způsob trestání samozřejmě není vhodné aplikovat na všech případech. A kdybych měl být maximálně upřímný a ocitl se v například v té situaci s autem, tak bych se dotyčnému pomstil i za cenu vlastního potrestání. Měl bych pak čisté svědomí, že je na tom stejně jako já.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 15
ve věku do: 35
Dal: 309 poděkování
Dostal: 89 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Dám ilustrační příklad, jak bych si to já představoval: Srazí mě člověk na přechodu díky tomu, že požil před jízdou alkohol a nedodržoval doporučenou rychlost. Kvůli tomu jsem skončil na vozíku. Rozhodně by mi vadilo, kdyby šel dotyčný člověk do vězení na pár let. A proč? On vyjde dejme tomu po maximálně pěti letech z vězení. Byl dle našeho právního řádu potrestán, ale dle mé vnitřní morálky nikoliv. On může chodit a já díky němu ne. On může po propuštění z vězení dále vést stejný život jako předtím. Já ale nikoliv. Aby potrestání viníka bylo spravedlivé, tak bych měl mít právo na to, aby se ocitl ve stejné situaci jako já. Já nebudu celý život chodit díky jeho chybě, tak i on by neměl celý život chodit. Jedině tak se spravedlivě potrestá. Tím, že pocítí stejnou bolest jako oběť. Nemusel by v tomto případě být trest doslovný, že bych ho já srazil autem. Stačilo by jen zachování principu. Například by mu v nemocnici obě nohy amputovali, aby byl taky na vozíku. Tím by se splnila podmínka přenesení bolesti oběti na pachatele.
Ten člověk vůbec neměl jít za volant když byl opilý. Potom není divu že se stane nějaká taková nehoda. Taková nehoda se však může stát dost jednoduše i bez toho aby byl člověk opilý. Taková nehoda se může stát každýmu. Málokdo půjde za volant opilý ale tohle se může stát i když ten za volantem je plně střízlivý. Stačí jen chvilka nepozornosti a nebo to aby se to stalo v noci a ty jsi neměl nějaké odrazky a nehoda už je na světě. Ten člověk už tak bude mít dost špatný svědomí z toho že někomu zkazil život. Dost možná to bude mít celý život před očima a nikdy si to neodpustí.
Tento způsob trestání samozřejmě není vhodné aplikovat na všech případech. A kdybych měl být maximálně upřímný a ocitl se v například v té situaci s autem, tak bych se dotyčnému pomstil i za cenu vlastního potrestání. Měl bych pak čisté svědomí, že je na tom stejně jako já.
Ty bys měl možná čisté svědomí že má někdo stejně zničený život jako ty ale upřímně... Jak společnosti prospějí 2 lidi bez noh než jen 1 člověk bez noh? Podobná nehoda se jednou může stát i tobě. Nemusí to být srazení autem ale může to být prostě cokoliv.
Může se to zdát jako spravedlivý ale není ještě vzhledem k tomu že ne že ten daný člověk je bez noh ale má taky špatné svědomí z toho že někoho zmrzačil a 5 leté vězení.
Tichá voda břehy mele...
Kiiax
Globální moderátor

Prim píše: úterý 27. 4. 2021, 19:00:41 Já zastávám názory, že by pachatel trestného činu měl trpět stejně jako oběť, které svými činy ublížil....
Oko za oko, zub za zub. Tvůj pohled na věc je jasný.

Mluvíš o svědomí, já za tím vidím pomstu.
Je problém, jak jsi správně poznamenal, nejde aplikovat všude. Zvláště u mravnostních deliktů je s tím velký problém. Pokud bych to aplikoval na příběh (vymyšlený, nebo ne), pak by bylo tedy spravedlivé, aby se našel velký, statný chlap s velkým údem a vykonal by na něm skutky stejné, jako on na chlapci. Psychika dítěte je ale jiná a pochybuji, že by to mělo stejný dopad jako na toho chlapce. Dovedu si i představit situaci, kdy by mladík tohle skousnul, jen aby si zachránil penis, či se vyhnul vězení.

Při čtění tvého příspěvku se mi vybavili vraždy v afektu. Taková vražda, ač je společností a morálně dobře přijímána (oproti "ostatním" vraždám), tak jde stále o vraždu.

Já ti rozumím. Ale ač fantazie to může být hezká, tak realita je naprosto odlišná.

Upřímně si myslím, že vzít někomu několik let života, neustále mu řídit každý pohyb a separovat ho od "bežného" života, je celkem dost velký trest.
U nás se za mravnostní delikty udělují spíše podmínky, ale to je už věcí justice a názory odborníků se na výši trestů za "mravnostňáky" rozcházejí. Právník z neziskové organizace na pomoc znásilněným ženám bude (pochopitelně) požadovat větší tresty. Musíme si uvědomit, že zákon dává jen rozmezí trestů, samotné rozhodnutí je na daném soudci (a ve velké míře se to odvijí od práce policie).

Prim
Člen skupiny ČEPEK

Nový příspěvek od Prim »

Bouře píše: úterý 27. 4. 2021, 19:41:40 Podobná nehoda se jednou může stát i tobě. Nemusí to být srazení autem ale může to být prostě cokoliv.
Může se to zdát jako spravedlivý ale není ještě vzhledem k tomu že ne že ten daný člověk je bez noh ale má taky špatné svědomí z toho že někoho zmrzačil a 5 leté vězení.
Špatné svědomí není totéž, co stejný trest, podle mě to je málo. A kdybych takovou chybu udělal já, tak přijmu následky a nechám se potrestat tak, abych trpěl stejně jako oběť. A vězení proti zkaženému celému životu je úplně nic. Člověk vyjde z vězení po několika letech a funguje dál, té oběti ale nové nohy nenarostou, převrátí se jí život naruby. Já bych upřímně nechtěl žít na vozíku. Dotyčnému bych se pomstil a pak se zabil. Mám zkrátka jiný názor na to, co je správné a spravedlivé. Kdyby šel pachatel jen do vězení, tak je na tom vlastně lépe, než ta oběť. A to se mi nezdá vůči oběti fér. To je stejné, jako by tě někdo okradl o několik milionů, šel do vězení a pak se vrátil a tvé peníze si mohl nechat. Ty peníze nemáš, stejně jako v tom první případě nemá dotyčnž nohy. A pachatel je po skončení trestu vysmátý a život jde dál. Výčitky může mít a nemusí, každopádně nemůžeš říct, že by byly výčitky horší, než ztráta končetin.
Prim
Člen skupiny ČEPEK

Nový příspěvek od Prim »

Kiiax píše: úterý 27. 4. 2021, 19:43:20 Upřímně si myslím, že vzít někomu několik let života, neustále mu řídit každý pohyb a separovat ho od "bežného" života, je celkem dost velký trest.
To se mi nezdá. Radši bych si odseděl klidně 10 let ve vězení, než abych byl celoživotně zmrzačený. Vězení je pouze dočasné. Zmrzačení nikoli.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Souhlasím že se nejspíš jedná o fake. Už jen to že by dostlala podmínku za takovéto úmyslné organizované zmrzačení. To by mohlo fungovat pokud by na něj zaútočila v afektu a ne takto plánovaně.

Jen se někdo snaží lidem podsouvat že je normální ufiknout penis "úchylovi" a že mu to projde.

A ani nesouhlasím s tím že by šlo nějak snad zajistit stejný trest. To by ho musel taky někdo zneužít, ideálně někdo koho nesnáší a má nad ním autoritu. A co když se jemu v dětství stalo to samé to by měl pak už vlastně trest odbytý? Tohle připomíná středověké sekání rukou za krádeže, nebo praktiky ISIS.