Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Já jako moderátor

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 308 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Já jako moderátor

Nový příspěvek od Kiiax »

Uplynul už více než měsíc od doby, kdy jsem se stal členem týmu ČEPEK v pozici globálního moderátora. Proto bych si rád dovolil malé ohlednutí.

Na ČEPEKu jsem přes rok aktivním členem a do jisté doby mi to stačilo. Chtěl jsem ale něco více, než jen poslat pár stovek na podporu. Chtěl jsem se aktivně podílet na vedení webu. Proto jsem se na administrátorský tým obrátil s žádostí o funkci moderátora a na zkoušku mi propůjčili hodnost Pomocného moderátora, kde jsem měl na starost upravit Audiovizuální sekci, hlavně TV program (upravit to do požadovaného formátu). Strávil jsem nad tím okolo 30 hodin čistého času a práce není zdaleka hotová.

Nakonec nadešel den, kdy jsem byl jmenován jako plnohodnotný globální moderátor s možností se podílet na chodu ČEPEKu a administrátorským právem na chatu. Proto bych vám rád popsal mou zkušenost s touto funkcí.

Nejdříve bych začal úpravou příspěvků. Byli to příspěvky v AV sekci, které jsem musel zkontrolovat, upravit jména herců a hereček (u nezletilích zkrátit příjmení na iniciálu, grafická úprava, smazání nefunkčních odkazů, dohledávat zdroje). U videí bylo to samé v bledě modrém (+koukat na tuny videí, zda nejsou nevhodná).

Strávil jsem nad tím moře času a ne vždy se mi do toho chtělo. Není to práce, která je vidět (hodně jsem opravoval příspěvky 5 a více let staré, kam nikdo stejně nechodí). Samozřejmě jsem do toho řešil i jiné členy, kterým se nelíbilo smazání jejich příspěvku. Má odpověď většinou vedla k diskuzi, kdy jsem měl pocit, že jediný správný názor má člověk na druhé straně. Dal jsem si s tím práci, stálo mě to velmi mnoho volného času a jediné, co jsem viděl byl nespokojený uživatel (nedej Bože, když se tu pak musí řešit žabomyší války a jiné "kratochvíle").

Já opravdu nechci, abyste mi zde děkovali. Chtěl bych, aby jste si uvědomili to samé, co jsem si uvědomil v tu chvíli já. V tu chvíli jsem si vzpomněl na adminy. To jsou ti lidé, kteří mají na fóru červené jméno. Každý den řeší něco, ohledně ČEPEKu a jsou to vesměs věci, které jsou hodně složité a které zahrnují tvůrčí přístup. I když je nevidíte on-line na chatu, či na fóru, oni většinou on-line jsou. Jejich práce, jako ta moje, není vidět. Nevěřil jsem, kolik toho udělají (oproti nim si stále připadám jako lenoch). A přitom do toho stále řeší osobní, rodinné a pracovní potíže, které máme všichni.
Pro mnoho z nás je ČEPEK místo, kde můžeme sdílet své problémy, chodíme si sem odpočinout, pobavit se. Admini ne. Admini si sem chodí pro další várku práce, která (z mého pohledu) není oceněná.

Pro mě je ČEPEK jedno z mála míst, kde jsem se cítil bezpečně jako pedofil, mohl jsem to zde říci a probrat s dalším člověkem problematiku ohledně pedofilie. Je to místo, které mi velmi ovlivnilo a utvářelo názory na pedofilii i na můj život. Výsledky můžete vidět zde.

Proto chci adminům velmi poděkovat za jejich čas a jejich snažení. Sám jsem poznal, že to není nic lehkého. Naopak je to *censored* těžké. Važme si těchto stránek, važmě si Spolku ČEPEK a važme si toho, že tohle bylo donedávna jediné místo pro pedofily. A samozřejmě díky naší komunitě, která ho pomáhá utvářet. :)
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 726 poděkování
Dostal: 401 poděkování

Re: Já jako moderátor

Nový příspěvek od podivin »

Kiiax píše: sobota 24. 4. 2021, 17:56:49Já opravdu nechci, abyste mi zde děkovali
Promiň, jestli tě naštvu, ale udělám to :) Děkuju ti, že ses chtěl stát adminem a že do toho dáváš ten svůj čas, který bys mohl trávit jen zábavou. *good*
Kiiax píše: sobota 24. 4. 2021, 17:56:49Samozřejmě jsem do toho řešil i jiné členy, kterým se nelíbilo smazání jejich příspěvku. Má odpověď většinou vedla k diskuzi, kdy jsem měl pocit, že jediný správný názor má člověk na druhé straně. Dal jsem si s tím práci, stálo mě to velmi mnoho volného času a jediné, co jsem viděl byl nespokojený uživatel (nedej Bože, když se tu pak musí řešit žabomyší války a jiné "kratochvíle").

Chtěl bych, aby jste si uvědomili to samé, co jsem si uvědomil v tu chvíli já. V tu chvíli jsem si vzpomněl na adminy. To jsou ti lidé, kteří mají na fóru červené jméno. Každý den řeší něco, ohledně ČEPEKu a jsou to vesměs věci, které jsou hodně složité a které zahrnují tvůrčí přístup.
Ano, tohle je věc, kterou si hodně lidí nedokáží představit. Hodně lidí si myslí, že prostě nainstalují BBforum a budou mít spoustu uživatelů a aktivní web a dál už nebudou muset nic dělat. Ale to je omyl. Ten web se musí udržovat - už jenom aktualizovat software (BBforum, pcpin), aby je přes nějaké chyby někdo nehacknul, nenahrál sem nevhodné věci (viry, DP) nebo neukradl identity jiných uživatelů. A do toho právě řešit každého troubu, který si myslí, že zrovna on má pravdu a admin mu křivdí.

Já bohužel nejsem časově schopný se něčeho takového účastnit, tak aspoň ta finanční podpora.
Kiiax píše: sobota 24. 4. 2021, 17:56:49Proto chci adminům velmi poděkovat za jejich čas a jejich snažení.
Nejen adminům, ale i moderátorům, jako ty. Kdyby nebyli moderátoři, tak by měli admini víc práce a nestíhali by to nebo by to nezvládali tak kvalitně.
Kiiax píše: sobota 24. 4. 2021, 17:56:49Važme si těchto stránek, važmě si Spolku ČEPEK a važme si toho, že tohle bylo donedávna jediné místo pro pedofily.
Strašně moc si toho vážíme, protože ČEPEK je zřejmě jediný web pro pedofily, který se snaží opravdu pomáhat jak pedofilům tak potencionálním obětem (tím, že se snaží pedofily vést správnou cestou). Ono založit si web pro pedofily je jednoduché. Ale udržet tam tu úroveň, aby se z toho nestalo doupě s nelegálním obsahem, to už je težší.

Díky *good*
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Rapunzel

Re: Já jako moderátor

Nový příspěvek od Rapunzel »

To říkám furt a všem, že admini tady mají fůru práce a ještě i problémů. Že by si toho lidi měli vážit. Ten web není samozřejmostí...