Španielsko prijalo prelomový zákon o ochrane detí. Ak si pedofil, pôjdeme po tebe (Denník N)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3258
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1381 poděkování

Španielsko prijalo prelomový zákon o ochrane detí. Ak si pedofil, pôjdeme po tebe (Denník N)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Zákon sa venuje rôznym oblastiam porušovania práv detí od šikany na školách a online šikany cez sexuálne obťažovanie, domáce násilie, sebapoškodzovanie až po násilie v centrách voľného času a detských domovoch.

Prvýkrát ho telocvikár znásilnil, keď mal šesť rokov. Odvtedy sa to pravidelne opakovalo viac ako štyri roky.

„Drž hubu, nič nepovedz, lebo sa stanú zlé veci,“ počúval ako šesťročný. Sám trvá na pomenovaní „znásilnenie“. Sexuálne obťažovanie je len eufemizmus.

Presne to isté si o tri desaťročia neskôr vypočul od svojej bývalej manželky, keď chcel vydať knihu memoárov. Nechcela, aby sa ich syn dozvedel, čím jeho otec v detstve prešiel, lebo vraj by mu to mohlo ublížiť.

Po štrnástich mesiacoch súdneho procesu a retraumatizácie vyhrala sloboda slova a on mohol verejne porozprávať svoj príbeh z detstva a prezradiť aj svoje meno: James Rhodes.

Koncertný pianista a spisovateľ, pôvodom z Londýna, obyvateľ Madridu, ktorý tlačil na španielsku vládu, aby pripravila nový zákon o ochrane detí. Minulý týždeň ten zákon, ktorý je vo svete prelomový, španielsky parlament schválil.
Príklad pre zvyšok sveta

Žiadna iná krajina nemá podobný zákon, ktorý by na


Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Španielsko prijalo prelomový zákon o ochrane detí. Ak si pedofil, pôjdeme po tebe (Denník N)

Nový příspěvek od Jednorozec »

"Jeho cílem je ukončit beztrestnost závažných trestných činů proti nezletilým, včetně pedofilie, rozšířením promlčecí lhůty: doba, kterou bude muset oběť oznámit, začne běžet, až dosáhne 35 let, ve srovnání s dnešními 18 lety. To znamená, že trestné činy nevyprší, dokud jim nebude nejméně 40 let, a nejzávažnější případy lze hlásit, dokud jim nebude 55 let. "
Kromě toho jsou zavedena opatření k zamezení sekundární viktimizace, ke které dochází, když se oběti během soudního procesu dostane nedostatečné péče, díky níž bude moci znovu prožít své trauma; posiluje se právo dětí na informace a slyšení; vláda je pověřena zřizováním specializovaných soudů a zaměřuje se na prevenci s využitím iniciativ, od školení profesionálů pracujících s dětmi až po vypracování protokolů ve školách, sportovních centrech a nezletilých.
Smluvní strany se dohodly, že promlčecí lhůta pro pedofilii začíná běžet, když je oběti 35 let
Fialová formace požadovala od PSOE svůj hlas ve prospěch zákazu vstupu nezletilých na býčí zápasy a pozměňovací návrh, ve kterém se navrhuje zvýšit záruky nezletilých v případě vystěhování tím, že bude soudce nucen provést soud proporcionality před povolením vystěhování z domova. Oba byly zamítnuty.
nové věci?
U osob odsouzených za sexuální trestné činy proti nezletilým do 16 let platí že jsou zařazeny do třetího stupně (nejspíš něco jako vrazi). A vytvářejí se nové trestné činy pro činy páchané na internetu, jako je propagace sebevražd, sebepoškozování nebo poruch příjmu potravy mezi nezletilými nebo páchání sexuálních zločinů proti nezletilým. Dále je upravena trestná činnost únosů dětí. V současné době, a pokud nedojde k zadržení nezletilé osoby v rozporu se soudním rozhodnutím, může osoba ve vazbě změnit místo pobytu bez konzultace s druhým rodičem, aniž by to bylo považováno za trestný čin (upravuje to pouze občanské právo). Od této chvíle musíte mít souhlas. (tomuhle moc nerozumím to má bránit únosu druhým rodičem čico)