Youtuber James Charles se přiznal, že vypisoval nezletilým chlapcům ... (Refresher.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Youtuber James Charles se přiznal, že vypisoval nezletilým chlapcům ... (Refresher.cz)

Nový příspěvek od Tim »


Youtuber a make-upový umělec James Charles přiznal, že posílal sexuálně explicitní zprávy 16letým chlapcům. „Plně rozumím tomu, co jsem udělal a proč to není správné,“ říká ve svém videu, kde se omlouvá oběma chlapcům a tvrdí, že si dává pauzu od sociálních sítí. Podle BBC ho obvinili z tzv. groomingu, tedy cíleného pěstování vztahu mezi predátorem a obětí v oblasti sexuálního násilí a zneužívání.

Přiznal, že je zoufalý
První obvinění z groomingu přišlo ze strany jednoho teenagera v únoru tohoto roku. Charles to popřel a tvrdil, že s tímto chlapcem flirtoval jen proto, že si myslel, že už je dospělý. Ve videu však přiznává tento a ještě jeden případ, ke kterému došlo minulý rok.

V obou případech si s chlapci vyměňoval explicitní zprávy, přičemž oba byli nezletilí. „Tyto konverzace se nikdy neměly stát,“ říká youtuber. Přiznal, že si mohl věk kluků ověřit na jejich soukromých sociálních sítích.

Charles navíc přiznává, že je zoufalý. Jeho online chování opravdu působí tak, že cíleně vyhledává mladší lidi, s nimiž by mohl navázat vztah, ačkoli je to nelegální. Důvodem nedbalosti je prý zoufalství. Údajně ho touha po intimním vztahu s někým hnala tak daleko, že ignoroval i varovné signály ve vztazích (například ty, které naznačují i věk druhé osoby).

Charlese už v roce 2019 označili za predátora (Pro info, tehdy bylo Jamesovi 19). Také šlo o případ randění či psaní si s mladším chlapcem, youtuber však tvrdí, že má důkazy, že mu lhal o svém věku. V témže roce velmi veřejně a dramaticky skončilo jeho přátelství se známou beauty youtuberkou Tati Westbrook poté, co nahrál video sponzorované její přímou konkurencí.

Westbrook ho v dnes již smazaném videu označila za predátora, který zneužíval svou slávu a bohatství vůči těm, kteří odmítali jeho sexuální návrhy. Celé toto období získalo neslavný název Dramageddon (kombinace slov drama a armagedon) a právě v reakci na obvinění z tohoto období Charles opakovaně reagoval, že má důkazy o své nevině.

Na druhé straně však říká, že ti kluci se mu ozvali jako první a začali flirtovat. Nezneužil svou moc naschvál, ale ve videu uznává, že jeho sláva může být
dostatečnou motivací pro jiné lidi, aby dělali i to, co by za normálních okolností nedělali. A to i v případě, že svůj status nezneužívá schválně.


Páni, 21letý kluk si psal s kluky kterým je 16 a je za predátora... Docela hysterie, to by mne museli rovnou postavit ke zdi a odstřelit. Přijde mi to jako stejný nesmysl když Americká prokuratura obvinila herce Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování osmnáctiletého chlapce... :D :D
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne úterý 20. 4. 2021, 19:15:21, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis, kurzíva, dodána čára, upraven název tématu.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus