Kristýna Leichtová zavzpomínala na nejbolestivější ránu z dětství: Ve dvanácti mě zneužil mrzký úchyl (Extra.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1384 poděkování

Kristýna Leichtová zavzpomínala na nejbolestivější ránu z dětství: Ve dvanácti mě zneužil mrzký úchyl (Extra.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Herečka a maminka na plný úvazek Kristýna Leichtová (35) se na sociálních sítích rozpovídala na téma trestání dětí výpraskem a skončila u jednoho z nejstrašnějších zážitků ze svého dětství. Ve dvanácti letech totiž herečku zneužil úchyl.

Kristýna Leichtová patří mezi jedny z nejoblíbenějších hereček a na sociálních sítích nakousla velmi ožehavé téma, a to výchovu děti.

Každý rodič samozřejmě přistupuje k výchově individuálně a co je pro některé naprosto nepředstavitelné, druzí praktikují běžně.

Nejenom na sociálních sítích je v poslední době ožehavým tématem, zda trestat výpraskem své děti, či ne. Někteří lidé jsou toho názoru, že by se proutek měl ohýbat, dokud je mladý, a druzí jsou striktně proti jakýmkoliv tělesným trestům.

Možná bych nebyla poslušná a nedělala, co chtěl

Herečka Kristýna Leichtová se přiklání ke druhé skupince lidí a trestání dětí výpraskem absolutně neuznává.

"Ruku na srdce, do rodičovství jsem vstupovala s klasickou výchovou občasného plesknutí, pohlavku. Nařezáno jsem nikdy nedostala, protože mi stačil prostě pohlavek a radši jsem byla hodná a poslušná, než aby to bylo horší. A víte co? Doteď se potýkám s tím, že prostě neumím říkat ne. A raději jsem poslušná holka, která dělá věci, které dělat nechce," rozohnila se herečka.

Leichtová se dostala přes výchovu dětí až k nejhoršímu zážitku ze své dětství. "Kdyby toho nebylo, možná bych si sebe víc vážila a bojovala za sebe, když mě ve dvanácti letech zneužil mrzký úchyl. Možná bych nebyla poslušná a nedělala všechno, co chtěl, aby to nebylo horší. Možná bych prostě volala o pomoc," dodala.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Kristýna Leichtová zavzpomínala na nejbolestivější ránu z dětství: Ve dvanácti mě zneužil mrzký úchyl (Extra.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Jestli ji skutečně někdo v dětství zneužil tak je mi to za ni líto. Ale myslet si že dítě bude vice asertivní jen díky tomu že nedostane facku či výprask je velmi naivní. Nejvíc biti byli za nás právě ti nejméně poslušní jedinci spíš by měla naléhat na lepší sexuální výchovu dětí.
Osobně si myslím že v životě se člověk potřebuje naučit obojí jek většímu sebevědomí tak slušnému chování vůči autoritě.
Cykle02
Mediální analytik

Re: Kristýna Leichtová zavzpomínala na nejbolestivější ránu z dětství: Ve dvanácti mě zneužil mrzký úchyl (Extra.cz)

Herečku Kristýnu Leichtovou ve 12 letech sexuálně zneužil neznámý muž. Dlouhou dobu o traumatu nechtěla mluvit, jít s pravdou ven se rozhodla až po čase. Nyní se o tom nebojí hovořit, právě díky tomu se podle svých slov s otřesným zážitkem vyrovnala. Prozradila to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Kristýna Leichtová hraje v divadle i ve filmu, k tomu zpívá a má i výtvarný talent. S přítelem a režisérem Vojtěchem Štěpánkem vychovává dvě dcery, tříletou Dorotu a roční Rozárku. Coby dospívající dívka ale prožila velmi nepříjemnou zkušenost. Zneužil ji neznámý muž.

„Je to velký zásah. Dvanáct let je věk, ve kterém vám někdo naruší intimní prostor, o kterém ještě ani sami nevíte, že existuje,“ uvedla Leichtová.

Hrůzný incident se odehrál před více než 20 lety. Herečka, která si zahrála například v seriálu 1. MISE na FTV Prima, přiznává, že se s traumatem dlouho vyrovnávala. „Tutlala jsem to v sobě hodně dlouho. Jediný, kdo o tom věděl, byla moje nejlepší kamarádka ze základní školy. Svěřila jsem se jí asi 14 dní poté, co se to stalo,“ popsala Leichtová.

Právě reakce kamarádky jí v budoucnu pomohla, aby se nebála o problému otevřeně hovořit. „Tím, že mě přijala a neodsoudila, jsme o problému mohly mluvit úplně normálně,“ prozradila česká herečka s tím, že podobnou zkušenost jakou má ona, zažila spousta žen.

„Když jsem pak v 15 letech nastoupila na konzervatoř, sedly jsme si s kamarádkami do čajovny a naťuklo se téma sexuálního zneužívání. Najednou jsme zjistily, že všechny ty holky mají nějakou podobnou zkušenost. Díky tomu, že jsme si o tom tak otevřeně popovídaly, se nám všem ulevilo,“ popsala herečka známá z filmů Účastníci zájezdu či Dítě číslo 44.

Nebojte se o problému mluvit

Promluvit o svém problému se Leichtová znovu rozhodla až po letech. „Věřím tomu, že jsem se s tím vyrovnala díky sdílení. Tím, že jsem o tom začala mluvit, jsem problém pojmenovala a vymizel. Právě pojmenováním toho démona, což byla úzkost a zahanbení, mi pomohlo. Je to zkušenost, kterou můžu předávat a sdílet dál,“ popsala Leichtová.

Nejhorší, co podle ní mohou oběti sexuálního zneužívání udělat, je, nechat si vše pro sebe. „Je spousta holek, které si to nechávají pro sebe a to je to nejhorší, co mohou udělat. Tím se to táhne celý život,“ uvedla česká herečka.

Leichtová se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídala také o domácím porodu či plánech do budoucna. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.
Cykle02
Mediální analytik

Kristýna Leichtová je nejen herečka, ale také maminka dvou roztomilých holčiček. Jako každá matka má o své děti velký strach. U Kristýny je to navíc znásobeno velmi nepříjemným zážitkem z dětství. Své děti se rozhodla ochránit zajímavým způsobem, a to výchovou.

Kristýna Leichtová je sympatická a usměvavá herečka, která se ale v dospívání musela vyrovnat s velmi nepříjemným životním zážitkem.
Své trauma sdílí veřejně

Jako dvanáctiletá se totiž stala obětí sexuálního zneužití. Dlouhou dobu tento svůj zážitek nechtěla s nikým sdílet, nakonec změnila názor, což jí nakonec velmi pomohlo.

„Věřím tomu, že jsem se s tím vyrovnala díky sdílení. Tím, že jsem o tom začala mluvit, jsem problém pojmenovala a vymizel. Právě pojmenování toho démona, což byla úzkost a zahanbení, mi pomohlo. Je to zkušenost, kterou můžu předávat a sdílet dál,“ řekla v pořadu Povídej CNN Prima NEWS.

Vše se odehrálo u ní doma

Celý incident se stal přímo v bytě, kde s rodiči žila. Cestou domu ze školy ji pronásledoval cizí muž, vešel s ní do paneláku, a když odemykala dveře, vešel za ní a ukojil se před ní.

„Nic jiného nechtěl, jen trochu dotyky, myslím. Naštěstí se mi nic nestalo,“ popsala hrůzný zážitek iDNES. Muže nahlásila na policii, kde se ukázalo, že napadl dalších pět dívek.

Je tedy jasné, že má herečka o své dvě dcery, Dorotku, které jsou tři roky, a Rozárku, která brzy oslaví druhé narozeniny, velký strach.
Dcery učí říkat ne

Pomoci jim v životě chce Kristýna už způsobem, jakým je vychovává. Vede je totiž k tomu, aby nebyly vždy úplně poslušné a aby dokázaly říci ne.

Ona sama totiž byla vychovávána klasicky, tedy především musela poslouchat. „Kdyby toho nebylo, možná bych si sebe víc vážila a bojovala za sebe, když mě ve dvanácti letech zneužil mrzký úchyl,“ vysvětlila nedávno Blesku.

„Možná bych nebyla poslušná a nedělala všechno, co chtěl, aby to nebylo horší. Možná bych prostě volala o pomoc,“ dodala na závěr oblíbená herečka.

Zdroj: Blesk, CNN Prima NEWS, iDNES