Nepřehlédněte dotazník k výzkumu studentek Univerzity Jana Ámose Komenského.

Viggo Kristiansen

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1232 poděkování

Viggo Kristiansen

Nový příspěvek od Cykle02 »

Už nějakou dobu na YouTube registruju videa nějakého norské videobologera, který všechny svá videa pojmenovává viggo kristiansen pedofil barne morder får ny forvaringsdom dom i borgarting lagmannsrett 🤣🤣😂😂🤣🤣😂😂🤣 (viggo kristiansen pedofilní vrah dítěte dostal nový trest odnětí svobody před soudem v Borgartingu Lagmanns). Bral sem to jen jako clickbait, ale dneska jsem si dal práci podívat o koho jde, a vyklubal se z toho zajímavý případ pravděpodobně justičního omylu.

V Česku se o tomto přepadu zjevně vůbec nepsalo. Podle Wikipedie byl v roce 2001 odsouzen jako spolupachatel znásilnění a vražd dvou dětí. Důkazy, které proti němu měli, bylo svědectví hlavního pachatele (Jan Helge Andersen), DNA testy, a že se v minulosti již neužití dítěte dopustil. Vinu odmítal, a opakovaně se pokouší očistit. Má třeba důkazy o tom, že podle telekomunikačních dat, nemohl být na místě činu a že DNA testy jsou neprůkazné. Obrátil se i na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Dost o něm vypovídá třeba, že: od roku 2014 odmítá požádat o podmínečné propuštění. Řekl, že „by to byl špinavý způsob, jak jít vpřed“, a „žádost o podmínečné propuštění by znamenalo trochu přijmout současnou větu“. Ovšem letos o propuštění požádal, a zjevně se tento svůj případ rozhodl dokumentovat. "V únoru 2021 požádal Viggo Kristiansen o propuštění z vězení. Kristiansen měl možnost požádat o propuštění od roku 2011, ale dosud odmítal vězení opustit, pokud nebyl osvobozen. Jelikož však případ byl znovu otevřen, byl si jistý, že bude zproštěn viny, a proto už neviděl žádný důvod být ve vězení". Dále se na Wikipedii o něm píše: "Podle všeho se Viggo Kristiansen stal nejvíce nenáviděným a nadávaným člověkem v moderní norské historii."

Zajímavý případ, třeba pro téma trestu smrti.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Re: Viggo Kristiansen

Nový příspěvek od Jednorozec »

Zajímavé. Hlavně z toho důvodu že cokoli s pedofily bývá velmi medializované a o tomto jsem nikdy nic neslyšel.... Jsem ochoten věřit, že pokud raději strávil několik let ve vězení než aby přiznal vinu že je tu velká šance že je nevinný.

Zkráceně:
Případ bývá označený jako vraždy v Baneheii mělo se jednat odvojnázobné znásilnění a vraždu, k nimž došlo v Norsku dne 19. května 2000. Oběťmi byly dvě dívky, desetiletá Lena Sløgedal Paulsenová (narozená 14. května 1990) a 8letá Stine Sofie Sørstrønen (narozená 10. května 1992). Byli nalezeny znásilněné a zabité v oblasti Baneheia v Kristiansandu. Za vraždy v roce 2001 byli odsouzeni dva muži: Jan Helge Andersen (narozen 17. ledna 1981) a Viggo Kristiansen (narozen 24. května 1979).
Kristensen byl za znásilnění a vraždu odsouzen na 21let. V podstatě byl odsouzen na základě nepodloženého tvrzení Andersona a nebyl nalezen jediný přímý důkaz proti Kristensenovi.
Dál je to otřesný horor...
Dívky si měli jít večer zaplavat a při návratu potkat dva cyklisty (andersona a Kristensena) kteří si tam měli vyhlížet oběti a měli je vylákat do lesa na koťátka. Každý z nich měl znásilnit a pak zabít nožem jednu s nich přičemž druhý mu měl pomáhat. Na místě našli jednoznačně Andersenovu DNA z chlupů pubického ochlupení.
Po svém zatčení Andersen zpočátku popíral, že by měl cokoli společného s vraždami, i když byl konfrontován s důkazy DNA. O chvíli později, když hlavní vyšetřovatel Geir Hansen navrhl, že obětí může být sám Andersen a že nejaktivnějším účastníkem mohl být Viggo Kristiansen, Andersen připustil, že jednu z dívek zavraždil. Jako vraha druhé dívky také jmenoval 21letého Vigga Kristiansena. Oba podezřelí byli blízcí přátelé a byli viděni spolu svědky poblíž místa činu v den vražd.
Nicméně je tu i:
Dvě nezávislé telekomunikační společnosti potvrdily, že Viggo Kristiansen má technické alibi, Kristiansensova matka vypověděla, že byl v době vražd doma, další svědek řekl policii, že viděl Andersena samotného s dívkami, a řada nepřímých důkazů naznačuje, že Kristiansen je nevinný. Kristiansen sám vždy říkal, že je doma.

Nevím jaký je ten Kristianssen člověk, ale tady mi to přijde že soud fatálně selhal.....