NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

Vzdělávat bez IT nyní nelze …aneb jak jsme na tom po roce (Královédvorsko)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1228 poděkování

Vzdělávat bez IT nyní nelze …aneb jak jsme na tom po roce (Královédvorsko)

Nový příspěvek od Cykle02 »

I posledním odpůrcům informačních technologií (IT) ve školství nyní, v době covidové, konečně došlo, že bez IT kvalitně vzdělávat prostě nejde. A tak i v naší vlasti konečně ubývá škol, které zajišťují distanční výuku rozvozem úkolů po domácnostech (učitelé věší igelitky s učivem na kliky od dveří). Bohužel limitem distanční výuky těchto škol není jen vybavenost domácností, ale i vybavenost vlastní (těch škol).

Dlouhodobé podfinancování regionálního školství, i zrušení učebních osnov a nastavení podřízenosti samosprávou zřizovaných škol, na to české školství posledních 20 let tvrdě dojíždí nejen v distanční výuce. Český národe nediv se, že jsou někde „sto let za vopicema“ a nůžky úrovně vzdělávání se rozevírají.

Jaká jsou z technologického hlediska největší úskalí tohoto způsobu výuky?
zajištění konektivity a IT vybavení domácností, zejména v případech většího počtu uživatelů v domácnosti – v jeden časový okamžik se mohou doma vzdělávat tři děti a rodiče jsou na home officu;
  • zajištění bezpečnosti online prostoru před útoky třetích osob (hacker, pedofil aj.);
  • absence jednotného školního informačního systému pro distanční vzdělávání.
Celý rozhovor s Emilem Kudrnovským ohledně potřeb školy na distanční výuce si můžete přečíst zde.
► Ukázat spoiler

Emil Kudrnovský,

ředitel ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Článek jako takový, se pedofilií nezabývá, ale vůči větě "zajištění bezpečnosti online prostoru před útoky třetích osob (hacker, pedofil aj.);", jsem se písemně ohradil, o to i na druhém server kde byl článek uveřejněn:

Dobrý den. Oceňuji schopnost školství adaptovat výuku na nastalou situaci a dohnat IT dovednosti. Ovšem proti čemu se silně ohrazuji, je zmínka, že by pedofil měl byt označení pro dětem nebezpečného člověka. Jakákoliv sexuální preference, ať heterosexuální, homosexuální, nebo pedofilní, člověka zároveň nepředurčuje ke kriminálnímu chování. Zákony porušuje člověk, který je osobnostně vadný. Je mi jasné, že nelze mít přehled ve všech oborech, jako je například sexuologie, nebo znát detailně statistiky ohledně zneužívání děti. Ovšem faktem je, že většiny sexuálního zneužití děti se dopouštějí lide nepedofilní. Zrovna před pár dny o tom zajímavě hovořil sexuolog Slavoj Brichcín v rozhovoru pro dokumentární sérii Dělníci chtíče. Proto bych byl rád, kdyby inkriminovaná věta zněla spíše „Zajištění bezpečnosti online prostoru před útoky třetích osob (hacker, sexuální predátor aj.);“, a nebyla tak očerňována jedna menšina lidí, zatím co skutečné gró problému zůstalo skryto.

Cykle02, člen ČEPEK
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1228 poděkování

Re: Vzdělávat bez IT nyní nelze …aneb jak jsme na tom po roce (Královédvorsko)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Odpověď z redakce procomputing.cz(dcd.cz):
Dobrý den.

Článek je na webu uvedený tak, jak mi ho dodali kolegové, kteří ho sepsali. Jsem si docela dost jistý, že kvůli současné situaci byl rozhovor realizovaný přes e-mail, takže text víceméně odpovídá tomu, jak ho zaslal samotný respondent, v tomto případě ředitel ZŠ a MŠ Bílá Třemešná. Jde tedy o jeho vyjádření a sám jsem ho nijak neupravoval, moji kolegové nejspíše také ne.

Vím, co výraz „pedofilie“ označuje a jednoznačně s vámi souhlasím, že jakákoliv interpretace „pedofila“ jakožto nutně agresivního jedince je zcestná. Pokud vím, ani neodpovídá definici rámci manuálu mentálních poruch. V rozhovoru je nicméně uvedeno: „…zajištění bezpečnosti online prostoru před útoky třetích osob (hacker, pedofil aj.)“ a v této souvislosti je agresivita v podobě útoků vyloženě zmíněna. Stejně tak jako pedofil nutně nemusí útočit a škodit, tak i hacker nemusí z definice nutně nikoho poškozovat (existují etičtí hackeři) a výraz „útoky třetích osob“ tedy chápu jako rozšíření obsahu závorky.

To je má vlastní interpretace celé věty a z mého pohledu tedy závadná není. Samozřejmě, ostatní čtenáři ji tak nemusí chápat a ano, v takovém případě jde o přilévání vody do ohně. Přemýšlím tedy, jak větu upravit, zdali přidávat adjektiva (agresivní pedofil). Spíš než dalším rozšiřováním raději celou závorku smažu, zbytek je dostatečně informativní sám o sobě. Doufám, že to tak podle vás bude také v pořádku.

Přeji pevné zdraví a úspěchů se spolkem do budoucna.

S pozdravem
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

To je vyloženě špatné srovnání, ano hacker nutně nemusí útočit tak, aby způsobil škodu ale platí že člověka který se snaží nabourat do mého počítače mohu s klidným svědomím označit za hackera (protože fakt provádi hacking), ale člověka co se snaží zneužít dítě nemohu označit za pedofila (protože neprovádí "pedofiling") copak nechápe ten rozdíl?
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Dal: 1191 poděkování
Dostal: 2956 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Někdy je dobré rovnou jim navrhnout znění - v tomto případě by se nabízelo slovní spojení “sexuální predátor”. Je to pro ně lepší, protože nemusejí přemýšlet, jak to napsat jinak.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙