Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Potřeba války pro lidskou morálku

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Tim
Na trestné lavici
Varování: 30
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Potřeba války pro lidskou morálku

Nový příspěvek od Tim »

Narazil jsem na FB skupině Poruchy osobnosti, manipulátoři na jeden post který mne zaujal, docela by mne zajímalo co si o tom myslíte vy. Mnozí z vás mají názor kterého si vážím a to nejen když jde o pedofílii. Nasdíleno se souhlasem autora M.S.

Občas mě přepadají temné myšlenky (u mě žádná novinka, ale...), že tu chybí válka. Války doprovázeli celé lidstvo a byly potřebné, aby se společnost očišťovala od slabších, ale hlavně proto, aby si lidé vážili hodnot života. Tohle mě začalo napadat, když jsem četl, co se dělo za druhé světové války v protektorátu, v místech, kde se měli zdržovat atentátníci na říšského protektora. Jak gestapo prohledávalo domy, mučilo a zabíjelo. Obyvatelé byli rádi když přežili, když se mohli obejmout se svými blízkými a ne jak dneska, jak jsou rodiny neúplné, nefunkční a jsou rozchody kvůli pičovinám. A proč tomu tak je? Protože jsou lidi zhýčkaní dobou. Lidé asi fakt potřebují zažít hrůzy válek a totalit, aby se pak stmelily a lépe spolu vycházeli. No válku z nás nikdo snad nechce. Je to jen na zamyšlení.

Osobně s tou myšlenkou souhlasím. Generace před námi vždy nějakou zažili, nebo měli předky kteří jim o ní mohli vyprávět. Moje babička válku zažila jako dítě a vyprávěla mi o tom jaké to bylo. Pro ni i pro jejího otce na kterého naléhali němci kvůli jeho práci konstruktéra v Avii... Období strachu kdy k sobě měli lidé blíž ale taky se báli okolí aby jim někdo neuškodil ke svému obohacení. Není to ale jen o zážitcích z války. Máme se nejlíp co jsme se kdy měli, málokdo zná nedostatek jako je hlad a tím nemyslím onu chuť na něco dobrého kdy jen labužnicky koukáme do spíže čím by jsme si zpříjemnili dlouhou chvíli. Nečeká se ve frontách na cokoliv a můžeme co jen chceme nebo nám umožní peněženka. Vypařilo se kouzlo vyšších ideálků a každý v sobě nosí hlavně sebe (a pokud ne tak jen své blízké), každý zná jen svá práva a své potřeby, úcta je pryč. Což je asi vidět dobře i na nejtu, nejlépe sociálních sítích. Osobně mne práve dnes z toho důvodu děsí neúcta k ozbrojeným složkám, k lidem co jsou ochotni riskovat pro druhé i život aby, ten jejich neměl poskvrnku.

Vytanul mi na mysli jeden hezký ilustrační obrázek.

Obrázek
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1141 poděkování

Re: Potřeba války pro lidskou morálku

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tim píše: úterý 6. 4. 2021, 6:45:37"Občas mě přepadají temné myšlenky (u mě žádná novinka, ale...), že tu chybí válka."
Jó, když jsem tohle říkal na podzim 2019, ta se máti proti tomu ohradila. Posléze přišlo to co přišlo. A možná to je teprve začátek.

Tim píše: úterý 6. 4. 2021, 6:45:37Vypařilo se kouzlo vyšších ideálků a každý v sobě nosí hlavně sebe.
Si mi tímhle připomněl přednášku (2019) Tomáše Sedláčka.

BTW dobré hlášky :D
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku do: 11
Dal: 1083 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Mě tedy válka nechybí. Jsem rád, že jsem se trefil do místa a času míru. Války a utrpení určitě mění hodnotové žebříčky, a připomínají lidem, co je v životě důležité. Jako společnost i jako jednotlivci řešíme díky blahobytu věci, které bychom během války neřešili. Kdo se jak obléká na Instagramu, co kde plácla nějaká celebrita, ale taky třeba globální oteplování....

Ale je pravda, že jako pedofil by ses mohl mít lépe v horších časech - po delší válce by na tebe lidé nejspíš nekoukali až tak naštvaně, kdyby ses ujal nějakého sirotka a prožil s ním lásku. Ale pokud ti jde o tohle, tak těch míst plných bídy a utrpení je na světě dost.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Tak nejde o to, že by někdo chtěl válku, ale že aby se společnost srovnala priority, musela by jí zasáhnout nějaká takováhle událost.
Filip
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Dal: 546 poděkování
Dostal: 334 poděkování

Nový příspěvek od Filip »

No áno. Úplne s tým súhlasím. My tu žijeme hroznú zhýčkanú dobu. Hlavne všetci tí čo žijú od výplaty k výplate. Všetci si tu užívame a preto sme hrozne nešťastní. Ale v takej Sýrii, alebo v utečeneckých táboroch, kde žijú Sýrčania tam sú všetci šťastní. Rodiny sú funkčné. Všetko je tam perfektné. Rodiny sa tam stretávajú všetci si tam pomáhajú, kvitnú tam kvietky, lietajú tam včielky, proste totálny raj na zemi.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci.
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 308 poděkování
Dostal: 274 poděkování

Nový příspěvek od Kiiax »

Představa války, jako událost očišťující společnost je hloupá. Jistě máme před očima první, repektive druhou světovou válku, což jsou dva největší a nejmasovější konflikty v dějinách lidstva. A stejně na pandemii Španělské chřipky zahynulo více lidí, než v první světové válce. Názor, že válka pročistí populaci je mylný, protože největší svině se ve válce mají většinou nejlépe. :)
A když budu trošku přehánět, tak bych nepočítal s tím, že se po bombardování mého obléhaného města šťastně shledám se svou dcerou, obejmuji a budu cítit tu lásku mezi námi.
V lepším případě jí dostanu z válečné zóny (v tom nejlepším pojedu s ní), v nejhorším budu rád, že najdu alespoň něco, co se bude dát pohřbít.

Porovnávat náš život před 2. světovou válkou nejde. Doba byla jiná, vztahy a pohled na život byl jiný. Dnes je vyšší rozvodovost u manželů. Ale nesmíme zapomenout, že dříve byl rozvod špatný. Každý radši potichu (a byly to vesměs ženy) trpěl ve vztahu s člověkem, se kterým nechtěl být. Tohle bylo hlavně na vesnici zcela běžné. A bylo samozřejmě také běžné, že ženy rodili dřív a mladí měli dříve svatbu. Ale měli rodiny k sobě opravdu blíž, nebo to bereme podle filmů, které jsou často nadsazené? Záleží. Někdo Vám řekne, že jeho rodina byla hlavně despotický otec a ustrašená, ubrečená matka, někdo jiný, že měl krásné dětství se spoustou lásky. Je to hlavně o lidech.

Dnes se dává více důrazu na osobní rozvoj, na společenské postavení a "tradiční rodina", tedy žena hlavně hospodyně, muž hlava rodiny. Dnes se tyto zažité stereotypy stírají. Tedy, založení rodiny se odkládá, hlavně vyspělejší společnost odkládá založení rodiny. To neznamená, že je to automaticky špatně.
Žijeme v době, kdy máme dostupné informace, vše prakticky na dosah ruky. A chceme více. Chceme dobrou práci, ale i hodně času na rodinu. A jde to. Více nám záleží na osobním uplatnění. Není to špatné.

Tim píše: úterý 6. 4. 2021, 6:45:37
Osobně mne práve dnes z toho důvodu děsí neúcta k ozbrojeným složkám, k lidem co jsou ochotni riskovat pro druhé i život aby, ten jejich neměl poskvrnku.
Nesouhlasím. Československá lidová armáda měla úctu a respekt jako křeček v medvědím výběhu. Dnes tomu tak není, ač na úctu k ozbrojeným složkám v USA nemáme. Ale je to dáno naší minulostí. Dnešní armáda je úplně o něčem jiném. A je tam více úcty. Sloužil jsem dva roky v AZ (vykopli mě kvůli depresím) a vím, o čem to je. A člověk musí být fakt bedna, aby to v armádě někam dotáhl.

Na sociálních sítích můžeme vidět psát lidi různé věci. Lidé na sociálních sítích si vůči druhému dovolí více, protože je nebrzdí to, že jsou s tím člověkem v kontaktu, nedívají se mu do očí a nevidí reakci daného člověka. Hodně lidí mi napíše, že bych měl zdechnout. Nikdo mi to neřekl do očí.
A hlavně na sociálních sítích nesmíme také zapomínat na pravidlo "čím větší debil, tím více je vidět".
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Filip píše: úterý 6. 4. 2021, 10:37:21 No áno. Úplne s tým súhlasím. My tu žijeme hroznú zhýčkanú dobu. Hlavne všetci tí čo žijú od výplaty k výplate. Všetci si tu užívame a preto sme hrozne nešťastní. Ale v takej Sýrii, alebo v utečeneckých táboroch, kde žijú Sýrčania tam sú všetci šťastní. Rodiny sú funkčné. Všetko je tam perfektné. Rodiny sa tam stretávajú všetci si tam pomáhajú, kvitnú tam kvietky, lietajú tam včielky, proste totálny raj na zemi.
Gratuluju ti za sklizení úspěchu za úplné nepochopení tématu, které je směřování západní civilizace a ne volání po válečném konfliktu.
Filip
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Dal: 546 poděkování
Dostal: 334 poděkování

Nový příspěvek od Filip »

Cykle02 píše: úterý 6. 4. 2021, 19:36:58
Filip píše: úterý 6. 4. 2021, 10:37:21 No áno. Úplne s tým súhlasím. My tu žijeme hroznú zhýčkanú dobu. Hlavne všetci tí čo žijú od výplaty k výplate. Všetci si tu užívame a preto sme hrozne nešťastní. Ale v takej Sýrii, alebo v utečeneckých táboroch, kde žijú Sýrčania tam sú všetci šťastní. Rodiny sú funkčné. Všetko je tam perfektné. Rodiny sa tam stretávajú všetci si tam pomáhajú, kvitnú tam kvietky, lietajú tam včielky, proste totálny raj na zemi.
Gratuluju ti za sklizení úspěchu za úplné nepochopení tématu, které je směřování západní civilizace a ne volání po válečném konfliktu.
Ja som to pochopil až moc dobre. Ak si niekto myslí že potrebujeme vojnu aby sme sa ako západná civilizácia očistili, či vrátili na správnu cestu, nech radšej vyhľadá dobrého odborníka na psychiatrii.
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 142 poděkování
Dostal: 694 poděkování

Nový příspěvek od Myš »

Tak ono v tom něco je. Jakákoli dramatická událost vede člověka k tomu, aby se projevil, ať v dobrém, tak ve zlém. Může lidi donutit zvážit své hodnoty, odpoutat se od "pozlátka" okolního světa a zjistit, co je podstatné, třeba to, že životní úroveň většiny z nás je vskutku výjimečná a nadstandardní. Nicméně takto slouží i covid. A mnozí dokáží i v době míru a obecného poklidu objevit to, na čem v jejich životě opravdu záleží.

Každopádně já radši mír, než válku, radši zdraví, než nemoc. Věřím, že ne vždy je utrpení nutné pro posun v člověku i společnosti.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Daniel
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Dal: 517 poděkování
Dostal: 658 poděkování

Nový příspěvek od Daniel »

Válku ve smyslu střetu dvou silných civilizací či států rozhodně nevnímám jako očistný proces. Velmi snadno se totiž může stát, že ve válce padnou ti nejlepší lidé a jsou zcela zničeny ty nejlepší věci z toho, co nám odkázali naši předkové a co se podařilo vybudovat nám samotným.

Jako očistný proces vnímám spíše kolaps civilizace tak, jak jen popisuje egyptolog Miroslav Bárta. Pokud váš to zajímá, tak určitě doporučuji ke shlédnutí. Pokud ne, tak se pokusím o stručné shrnutí. Egyptská civilizace trvala několik tisíc let a za tu dobu si třikrát prodělala kolaps. Příčiny byly vždy podobné, stále méně skutečné moci bylo v rukou faraóna, stále více moci bylo v rukou několika málo nejbohatších rodin. Přibývalo zákonů, přibývalo úředníků, přibývalo lidí konajících neproduktivní práci, přibývalo mandatorních výdajů. Společnost a její struktura se stále zesložiťovala, až se nakonec zhroutila pod vlastní vahou. Nastal kolaps. Kolaps ovšem neznamenal vymření lidí nebo konec civilizace. Egypt se rozpadl na menší uzemní celky, společenská struktura se zjednodušila trvalo asi 200 let, než povstal silný panovník, který Egypt opět sjednotil.

Fáze kolapsu byla zcela jistě pro všechny zúčastněné nepříjemná, zcela určitě při ní docházelo k lokálním konfliktům, ale ve výsledku vedla k odstranění nefunkčních společenských struktur. To dobré a přínosné přečkalo. Podobným cyklem si pak procházely všechny velké civilizace. A není důvod, proč zrovna ta naše by měla být výjimkou.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
podivin
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 726 poděkování
Dostal: 401 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Zajímavé, Kiiax a Daniel se soustředili na ten očistný proces. Já se zase soustředil na to
... ale hlavně proto, aby si lidé vážili hodnot života ...
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Dal: 1169 poděkování
Dostal: 2925 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Válka přináší velké utrpení lidí. Přináší taky někdy velké bezpráví - je to tak téměř všude - voják přijde a vezme si, co chce. Není to nic příjemného a nic, o co by mělo lidstvo stát a co by mělo lidstvo jakýmkoliv způsobem cíleně vylepšovat. Všechno zlé je sice k něčemu dobré, ale je určitě lepší o dobro usilovat jinými prostředky než válkou.

Ano, žijeme v blahobytu, takže nemusíme řešit, jestli na mě v obchodě vyjde chleba nebo jestli si budu moct zítra nakoupit čtvrtku másla nebo kilo mouky. Všichni moji prarodiče zažili válku, ale že by na to někdo z nich vzpomínal jako na něco dobrého, "očistného", co prospělo lidským vztahům, to určitě ne. Válka je objektivně utrpení. Očistné dobro se v tom hledá jen velmi ztěžka.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Tomas1990
Registrovaný uživatel
ve věku od: 7
ve věku do: 13
Dal: 4 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Nový příspěvek od Tomas1990 »

Válku sice nemáme, ale zase máme pandemie. To taky není o co stát :'(