Učitel byl propuštěn, protože křičel na žáka, že je pedofil! Jaké další nechutné poznámky dětem říkal? (Prima Lajk)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1275 poděkování

Učitel byl propuštěn, protože křičel na žáka, že je pedofil! Jaké další nechutné poznámky dětem říkal? (Prima Lajk)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tak to je mazec. Učitel si na plavání dovolil směrem k žákovi poznamenat, že je pedofil.

Těžko říct, co mu běželo hlavou, když 61letý učitel Richard Lewis označoval jednoho z žáka za pedofila. Ukázalo se, že směrem k dětem měl i další nevhodné poznámky se sexuálním podtextem. Mladého žáka jménem Learner E. označil za pedofila během hodiny plavání, kdy měl děti učit plavat, bylo to však údajně myšleno jako „vtip“. Takových rádoby vtipných poznámek si však dovoloval více. Při jiné příležitosti, kdy student odcházel do práce, se ho před spolužáky zeptal: „Tak to už se teď můžeš dotýkat dětí, že ano?“. Při dalším incidentu rozplakal 16letou studentku poté, co požádala o sádru, protože měla kvůli své obuvi zranění nohy.

Učitelem jí bylo řečeno: „To je přesně ten důvod, proč ženy nikdy nedostanou takovou práci, po které touží. Protože se objeví ve směšných jehlových podpatcích a nakonec chodí bosé. Proto také nikdy nedosáhnou stejných práv na mzdu,“ řekl učitel. Žáci o učiteli prohlašovali, že nezná žádné meze pro svoje nevhodné poznámky a údajně také ve třídě nadával. Rovněž vyprávěl studentům příběhy s explicitním nebo nevhodným obsahem a údajné chování bylo nevhodné nebo urážlivé. Disciplinární komise shledala, že byla prokázána čtyři obvinění z pochybení učitele, a ten byl proto na tři roky vyřazený z učitelského rejstříku, takže teď učit nemůže.

Lewis přiznal, že učinil komentáře, které neměl, a prohlásil, že se za to velmi stydí. Vůbec se nepokoušel vymlouvat s tím, že takové poznámky směrem k dětem měl – což však nic nemění na tom, že to bylo z jeho strany velmi nevhodné. Nakonec řekl, že měl hodně času na přemýšlení a že se velmi stydí za všechny problémy, které svým chováním způsobil, ač jedním dechem dodal, že to bylo vlastně žertem. Předseda Peter Owen však uvedl, že je naprosto nevhodné dělat si srandu z pojmů jako je „pedofil“ v jakémkoli kontextu a že je jasné, že to považoval student za znepokojující.

Foul-mouthed teacher, 61, is struck off after swearing in class and joked that one pupil was 'a paedophile' because he taught children to swim (Daily Mail Online)
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Silesia
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Dal: 276 poděkování
Dostal: 171 poděkování

Re: Učitel byl propuštěn, protože křičel na žáka, že je pedofil! Jaké další nechutné poznámky dětem říkal? (Prima Lajk)

Nový příspěvek od Silesia »

OK členek o ničem. NIKOHO nezajímá co to mělo za následky. Chybí v něm to zásadní jak starý byl žák a co proboha vede učitele prohlásit o žákovi takový blábol. To ukazuje na neznalost samotného pedagoga.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 840 poděkování
Dostal: 442 poděkování

Re: Učitel byl propuštěn, protože křičel na žáka, že je pedofil! Jaké další nechutné poznámky dětem říkal? (Prima Lajk)

Nový příspěvek od podivin »

Silesia píše: čtvrtek 1. 4. 2021, 9:34:04a co proboha vede učitele prohlásit o žákovi takový blábol. To ukazuje na neznalost samotného pedagoga.
AHA! Asi jsem to teď pochopil, proč to ten učitel řekl:
Mladého žáka jménem Learner E. označil za pedofila během hodiny plavání, kdy měl děti učit plavat

Foul-mouthed teacher, ... and joked that one pupil was 'a paedophile' because he taught children to swim
Teď jsem to pochopil, že ten žák učil nějaké (zřejmě mladší) děti plavat a proto ho učitel nazval pedofilem.

Na druhou stranu, je to problém společnosti, že označení "pedofil" bere jako nadávku. Naopak, co my tady o tom víme, tak kdyby to společnost nebrala jako nadávku, tak bych byl hrdý na to, že mě někdo označí za pedofila na základě toho, že dětem s něčím pomáhám.

Jinak kluk měl znát ten vtip a odpovědět učiteli "no, narozdíl od Vás, mám ty děti opravdu rád".
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Nutí mne to k zamyšlení kolik mých učitelů ze střední školy by mohlo učit ve Velké Británii. Když vzpomenu jak náš tělocvikář se neštítil týmy na florbal pojmenovat jako buzeranti, prdeláči, brejlouni a tučňáci... *lol* On byl obecně strašně hodný, třeba se za ním chodila svěřovat naše spolužačka která procházela během střední změnou pohlaví, jen měl takový poměrně jadrný a chlkapácký smysl pro humor.

Je ale fakt že to už neprochází ani dnes... Zažil jsem studenty na poraxíxh v několika zaměstnáních a jednou to dopadlo tak že nám otec chlapce vlítl do kuchyně a chtěl rozbít hubu, v jiném případě nám škola odebrala učně pod 18 let. :D

Mladého žáka jménem Learner E. označil za pedofila během hodiny plavání, kdy měl děti učit plavat
V ČR bych řekl že by záleželo na kontextu, mohl to být prostě jen vtípek. V prvním ročníku na střední jsme měli spolužáka Vojtu co randil s 13ti letou dívkou a podobné narážky na něj měla i učitelka a nemyslela to nijak ve zlém, jen se z toho utahování stál vyloženě folklor třídy. Tím nechci hájit všechny výroky onoho učitele z Walesu, soudím že něco asi za hranou bylo ale jestli to bylo na výpověď?? Občas mi přijde že už to v UK s hyperkorektností přehánějí.
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 490 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

No hlavně je tady vidět kam to momentálně dospělo. Kdy je označení pedofil zneužíváno/označováno jako hrubé urážka.

Těžko říct jaký ten člověk je a jak se ve skutečnosti chová k dětem/mladým. Dovedu si klidně představit i skupinu teenagerů pro které je podobné chování mezi sebou běžné a onen učitel se bude snažit vyjadřovat jejich způsobem. Přijde mi i divné to jeho sypání popela na hlavu pokud by byl skutečně takový "šmejd".